Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Satlık Kilise  (Okunma sayısı 8984 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 28, 2011, 10:07:00 öö
  • Ziyaretçi

Merhaba Dostlarım. Ben Kayseri'den Hakan. Burda geçenlerde bir arkadaşımla sohbetimiz esnasında Kilise Satıldığını duymuştum. Bu konu ile ilgili böyle bir yerin böyle güzel bir mabedin satılmasını veya yanlış insanlara gitmesini istemiyorum. Bu konu ile ilgili siz aziz dostlarım mason sitemizde veya başka bir yerlerde doğru insanlara satılması için yardımcı olursanız çok sevinirim. Konuyla ilgili size arkadaşımın cep telefonunu verebilirim... İlgilenirseniz cok sevınırım
« Son Düzenleme: Nisan 28, 2011, 12:58:12 ös Gönderen: skullG »

Nisan 28, 2011, 08:43:25 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

1- Siz ciddimisiniz?
2- Buradan duydum derken Masonlar.orgdan mı duydunuz?
3- mason sitemiz derken ne demek istediniz? bu sitenin sahiplerinden birimisiniz?
4- Beklediğiniz yardım tam olarak nedir?
5- (Bu soru hiç aklıma gelmemişti şimdiye kadar) Dini ibadet merkezlerinin sahipleri varmı? Kim satarak kim alabilir bunları? Mesela bizde mahalle camii mizi satabilirmiyiz?
Tahmin ediyorum Fetullah Hocam bu konu ile ilgilenecektir.

Lütfen yanlış anlamayın fakat aklıma ilginç görüntüler geliyor. Yakında forum ana sayfasının üstünde kocaman bir yazı görebiliriz.

Mabedleriniz Bizde Değerlensin.
Her Türlü Mabed Alınır.

Sevgilerimle

Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Nisan 28, 2011, 08:53:35 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hani vizontelede bir sahne vardi, yilmaz erdoganin canlandirdigi karaktere radyonun goruntulusu diyorlardi da "serefsizim benim aklima gelmisti" diyordu ya valla benim de aklima boyle bir sey gelmisti. Hatta bir ara dolmabahce sarayini kelepir satisa cikarmistim alan olmadi.

su kilise hakkinda biraz daha bilgi alsak, konumu nedir, kac kisilik cemaat yeri vardir, hangi mezhebin kilisesidir, isletme maliyeti nedir, hazir cemaat yoktur eminim ki, ama turustik yerdeyse yazlari is yapabilir. sonra ne kadar isteniyor? discount mumkun mu? krediye uygun mu?

gun gectikce dalga dumen mesajlar artiyor yonetim uyuyor mu?

in nomine patris et filii et spiritus sancti... okunmus ekmeklen sarabi yaninizda getiriniz :)

la havlelerimle.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Nisan 29, 2011, 12:31:32 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Satlık kilise :)
Yazlık gibi yani... satlık... sat için.. olmadı süt için... olmadı bu konuyu komedi bölümüne taşıyın çünkü gülmekten öldüm burada... yakında boğaz köprüsünüde satarlar.

Kemal Sunal - En Büyük Saban

Nisan 29, 2011, 12:12:55 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Arkadaşlar bu kilise olayını bu siteden duymadım. Arkadaşlarım söyledi ve bende gittim gördüm. Yeri falan güzel bu kilise ibadete açılabilir, doğru kişilere satılırsa ama lütfen ciddi olarak bu konuyla ilgilenelim ve bu kilisenin doğru kişiye satılmasına yardımcı olalım. ...

Nisan 29, 2011, 12:21:05 ös
Yanıtla #5

Sevgili alparslan,

İyi diyorsun hoş diyorsun da, kiliseyi satan kim? Ben bu yaşıma kadar böyle bir satış duymadım. Bir de aldıktan sonra orada çalışacak din adamı bulmak sorunu var tabi. Onları satın almak mümkün değil. Hangi kiliseye gidip "bizim bir kilisemiz var ama rahibimiz yok, bize 2-3 tane rahip verir misiniz" diyeceğiz? Bu konuda bir bilgin veya önerin var mı?

Sevgiler.
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Nisan 29, 2011, 01:46:54 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Valla dostum doğru söylüyorsun ama bu konu ile ilgili bir çıkar yol bulmak istiyorum bende saten. Yoksa harap olup gidecek böyle bir mabed... Burda bu kiliseyi alacak birileri olur veya bu dine ait birileri değerlendirmek isterse diye düşündüm...

Nisan 29, 2011, 02:21:10 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Rahibinden Satılık Kilise :)

Önceden Mudanya'da buna benzer bir satış ilanı varmış.
http://www.emlakkulisi.com/mudanya_da_400_bin_tl_ye_satilik_kilise_-53776.html

Şahıslara ait kiliselerin satışının gündeme geldiği dönemde, satışı engellemek ve kamulaştırmak için Turizm Bakanlığından ödenek hazırlayan Erkan Mumcu görevinden ve Akp'den istifa etmiş ve kamulaştırma imkanı ortadan kalkmış.

Sayın alparslan_0038 güzel bir organizasyonla sesini duyurabilirse, medyanın dikkatini çekecek bir hareket ile şahıs malı olan kiliselerin kamulaştırılması tekrar gündeme gelir ve belki bu hükümetin seçim arefesinde Erkan Mumcu'nun aklından geçenin yapılabilmesi adına adım atılmasına vesile olabilir.

Şahsen email ile forum ile pek bir yol alınacağını sanmıyorum. Daha büyük bir uyaran lazım.
Başarılar dilerim.

Nisan 29, 2011, 02:46:36 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Peki nasıl bir yol izlemeliyim sizce? Ya da nerden başlamalıyım? Siz sanırım bu konu ile ilgili biraz bilgi sahibisiniz. Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Haziran 10, 2011, 03:51:09 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevgili alparslan,

İyi diyorsun hoş diyorsun da, kiliseyi satan kim? Ben bu yaşıma kadar böyle bir satış duymadım. Bir de aldıktan sonra orada çalışacak din adamı bulmak sorunu var tabi. Onları satın almak mümkün değil. Hangi kiliseye gidip "bizim bir kilisemiz var ama rahibimiz yok, bize 2-3 tane rahip verir misiniz" diyeceğiz? Bu konuda bir bilgin veya önerin var mı?

Sevgiler.

Bu kadar ciddiye almaniza cok guldum acikcasi.

Alıntı
Peki nasıl bir yol izlemeliyim sizce? Ya da nerden başlamalıyım? Siz sanırım bu konu ile ilgili biraz bilgi sahibisiniz. Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Neden bu kadar tarihi yerler hazineler varken bu kilisenin derdine bu kadar dustunuz anlamadim. Kilise sizin yada bir akrabanizin mi?