Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İLHAN SELÇUK İLE KEMAL ALEMDAROĞLU'NUN GÖZALTINA ALINMASINI KINIYORUZ  (Okunma sayısı 13493 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 21, 2008, 07:05:34 ös
  • Uzman Uye

ilhan selçuk ve kemal alemdaroğlu gibi aydın Atatürkçü insanların gözaltına alınmasını kınıyorum.
bunlar harbiden çizgiyi aştılar.
buraya birşey yazardım ama forumda atılırım herhalde.sinirimi korumaya çalışıcam

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8509514.asp?gid=229&sz=92678

Mart 21, 2008, 07:08:28 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Mart 21, 2008, 07:40:09 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Baykal'ın uzun süredir ilk defa bir açıklamasını samimi ve doğru buldum; "AKP kendi derin devletini yaratma sürecinde" tespitinde bulundu. Ben de uzun uzadıya yazmak isterdim fakat artık toplum bu kadar kutuplaşmışken kimsenin fikrine bir tesirde bulunamayacağımın farkındayım. Sadece gözaltına alınmasını içime sindiremediğim isimlere Doğu Perinçek'i eklemek isterim...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Mart 21, 2008, 07:54:45 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Kemal Alemdoroglu 'nu bilemem ama Ilhan Selcuk' 80 doneminin militarist -kisla rejimini destekleyenlerden idi. Kokten Kemalist, statukocu bile olsalar,  hakkindaki suclanan iddianameyi bilmeden konusmam dogru olmaz. Fakat madem Cumhuriyet Gazetesi provakatorluk yapiyor, cifte standard yapmamali hukumet. Vakit'in genel yayin yonetmeni de tutuklanmali.. Uclar, koktenciler sadece Kemalistler de yok yani. Sagci kesimde de epey fazla...

Muhabbetle

Mart 21, 2008, 08:05:27 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Vakit'in ki vakti zamanında çok tutuklandı merak etmeyin.Ayrica tutuklama tabiri yanlış olur gözaltına alındılar ve Doğu PERİNÇEK Apoyla pozlarından dolayı bence çoktan tutuklanmış olmalıydı ayrıca resmi olarak suçlu olan Ergenekon çetesini savunmuştur...Hatta övmüştür!
« Son Düzenleme: Mart 21, 2008, 08:11:13 ös Gönderen: OFDincel »

Mart 21, 2008, 11:05:15 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Yargının bagımsızlıgına emliyet kurumlarının tarafsızlıgına olan inancım sürüyor ama görüyorum ki bir başka başlık altında sürekli yargının sistem içerisinde taraf tutar bir rol sergilediğini savunanlar bu durum karşısında suskun kalıyorlar .Ben yargının türkiyede siyasi veyahut nefsi kararlar aldıgına inanan şaşkınlardan degilim (bunlardan formumuzda da bol bol bulunuyor malesef  bknz kapatma davası ile alakalaı yapılan yorumlara ) 

O yüzdendir ki yargıya intikal etmiş bir durum üzerine sanki yakalanlar babamın oluymuşcasına savunma yapamam insan bu beşer şaşar. Kimlikleri, çalışmaları ve imajları ne derece iyi olursa olsun kimse sütten çıkmış ak kaşık degildir suçsuzlarsa ki temenim bu yöndedir adalet yerini bulacaktır  ......

Sn of dincel dogu perinçek o fotorafları çektiren tek kişi degildir ,fotrafların aynısından   o dönem görüşmeye giden birçok ünlü gazetecinin mevcuttur .Zaten kendide birçok açıklamasında terör örgütü başıyla gazeteci kimliği ile görüştügünü temaslarının bunların ötesine geçmeyecegi ,geçemeyecegini defalarca söylemiştir .Ama aynı yemegi  sizin gibiler ısıstıp ısıtıp masaya kondugundan suçlamalarınız tarji komik hatta mevzuya vakıflar olanlar  için komik bir hal alıyor.....
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Mart 21, 2008, 11:13:27 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Yargının bagımsızlıgına emliyet kurumlarının tarafsızlıgına olan inancım sürüyor ama görüyorum ki bir başka başlık altında sürekli yargının sistem içerisinde taraf tutar bir rol sergilediğini savunanlar bu durum karşısında suskun kalıyorlar .Ben yargının türkiyede siyasi veyahut nefsi kararlar aldıgına inanan şaşkınlardan degilim (bunlardan formumuzda da bol bol bulunuyor malesef  bknz kapatma davası ile alakalaı yapılan yorumlara ) 

O yüzdendir ki yargıya intikal etmiş bir durum üzerine sanki yakalanlar babamın oluymuşcasına savunma yapamam insan bu beşer şaşar. Kimlikleri, çalışmaları ve imajları ne derece iyi olursa olsun kimse sütten çıkmış ak kaşık degildir suçsuzlarsa ki temenim bu yöndedir adalet yerini bulacaktır  ......

Sn of dincel dogu perinçek o fotorafları çektiren tek kişi degildir ,fotrafların aynısından   o dönem görüşmeye giden birçok ünlü gazetecinin mevcuttur .Zaten kendide birçok açıklamasında terör örgütü başıyla gazeteci kimliği ile görüştügünü temaslarının bunların ötesine geçmeyecegi ,geçemeyecegini defalarca söylemiştir .Ama aynı yemegi  sizin gibiler ısıstıp ısıtıp masaya kondugundan suçlamalarınız tarji komik hatta mevzuya vakıflar olanlar  için komik bir hal alıyor.....

Sayın Paragon "sizin gibiler" tabiri açıkcası bana kaba geldi yemeği ısıtıp ısıtıp koyma meselesine hiç girmiyorum bir "Sayın" ifadesini ısıtanların kim olduğu aşikar iken resmen Apo'ya karanfil uzatan adama ne denir bilemem gülücükler içindeyken ayrıca Doğu Perinçek'in Apo'nun yanına gazeteclik refleksiyle gittiğini sizden duyuyorum oysa ben bizzat Perinçek'in bir konuşmasında Apo'yla görüşmeye bir tehlike unsuru meydana gelince "gel bu yoldan vazgeç" demeye gittim demiştir ayrıca o dönemde İP'li bazı kişiler PKK tarafından öldürülmüştür tehdit aldığını ama tehditten dolayı değil bizati vazgeçirmek için çıktığını ifade etmiştir şu halde sizin yazılarınız traji komik oluyor.

Saygılar.
« Son Düzenleme: Mart 21, 2008, 11:15:53 ös Gönderen: OFDincel »

Mart 21, 2008, 11:26:10 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Sizin gibiler size özel bir tabirim  degil genellemenin içerigine özel bir tabirimdir  sn akyol, gücenmenize pek gerek yok .Gerisi zaten basında yeralan ayan beyan mevzulardır meseleyi uzatmıyacagım  . Cephe farkından dogan anlaşılmalar ayrıdır bu ayrı cepheden gelen asılsız suçlamaları mazeret tanımaksızın sürdürülmesi ayrı ..

Mart 21, 2008, 11:30:39 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sizin gibiler size özel bir tabirim  degil genellemenin içerigine özel bir tabirimdir  sn akyol, gücenmenize pek gerek yok .Gerisi zaten basında yeralan ayan beyan mevzulardır meseleyi uzatmıyacagım  . Cephe farkından dogan anlaşılmalar ayrıdır bu ayrı cepheden gelen asılsız suçlamaları mazeret tanımaksızın sürdürülmesi ayrı ..

Uzatmayı sevmemeniz güzel zira bende sevmem ama Akyol kim ? :)
« Son Düzenleme: Mart 21, 2008, 11:32:45 ös Gönderen: OFDincel »

Mart 22, 2008, 12:00:15 öö
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Kusura kalmayın diger başlıkta başım sıkıştı bi uzatmacı arkadaşla evet dedim gag dedi hayır dedim gug dedi ,haliyle benimde hatlarda ufak bi karışıklık oldu .