Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sübyancı hafız  (Okunma sayısı 13425 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 27, 2008, 05:57:48 ös
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

H. Uzmez Kimdir?

Hüseyin Üzmez 1934 yılında Malatya'da doğdu. 1952 yılında henüz lise öğrencisiyken Malatya'yı ziyaret etmekte olan yazar Ahmet Emin Yalman'ı ateş ederek ağır yaraladı. Suikastten sonra teslim oldu ve 20 yıl hapse mahkum edildi. Ölümden geri dönen Yalman Hüseyin Üzmez'i cezaevinde ziyaret etti. 10 yıl süren hapis cezasının 1,5 yıllık bölümünü yazar Necip Fazıl Kısakürek ve bir dönem Antalya Milletvekilliği yapan şair ve yazar Osman Yüksel Serdengeçti ile birlikte geçirdi. Son yıllarda Vakit gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Ayrıca kendi hatıralarını ve düşüncelerini birden fazla kitapta kaleme almıştır.Bursa'da 2003 yılında kendisinden 50 yaş küçük 22 yaşındaki Ayşe Yılmaz ile evlendi. 2008 yılında Bursa'da, 14 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Hüseyin Üzmez, bir üniversite öğrencisiyle yaşadığı ve genç kızın intihar girişimiyle sonuçlanan ilişkiyi, 'Can Pazarı' adıyla romanlaştırmıştı. Aralık 2001'de bir gazeteye verdiği röportajda bu olayı doğrulayan Üzmez, "İkinci cildini yazmak için hamile kalmasını bekliyorum" demişti. Genç kızla aralarındaki yaş farkını "önemsediğini" belirten Üzmez şöyle demişti: Yaş farkı olmasaydı eşimden boşanmadan onu nikâhıma almadan cehennemde yanmaya, razı olurdum." Bir dönem Aczimendi lideri Müslüm Gündüz'ün, Fadime Şahin'le basıldığı ev de Hüseyin Üzmez'in çıkmış, o dönemde televizyona çıkan Üzmez bunu doğrulamıştı.

wikipedia.com
« Son Düzenleme: Nisan 27, 2008, 06:00:18 ös Gönderen: Kirlangic »

Nisan 27, 2008, 06:02:51 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

İftira bunlar iftira müslüman adam pürüzsüzdür böyle şeyler katıyyen yapmaz dinsiz basın müslümanları hazmedemediği için böyle iftiralar atar falan filan vs vb..
Yahu yatacak yeri yok bu insanların adam gelmiş 74 yaşına hala uğraştığı şeylere bak , kendisinden 50 yaş küçük bir hanımla nikah kıyıyor soruyorlar bu şahsa "Ayıp olmuyor mu" diye verdiği cevap beklendiği gibi "Peygamber efendimiz ayşe anamızı aldığında 9 yaşında idi".. Bunları söylersen suçlu olursun kendi ağızlarıyla itiraf ediyorlar ! Ne islam eleştirilmez bir din ne muhammed eleştirilmez bi insan burda da yaparız eleştirimizi lakin forum moderatörleri adminleri yakamızı bi türlü bırakmıyor

Nisan 27, 2008, 06:07:31 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Uzmez, hapisteyken NFK'nin nasil ortulu odenekten para aldigini anlatirdi . Yoksa biz nereden bilecektik :). Bu bakimdan bazen bizim bilmediklerimizi anlatmak adina ise yaramadi degil yani, hakkini yememek lazim. Ne de olsa Ayinesi istir kisinin lafa bakilmaz..!

Nisan 27, 2008, 06:14:38 ös
Yanıtla #23

Ne islam eleştirilmez bir din ne muhammed eleştirilmez bi insan burda da yaparız eleştirimizi lakin forum moderatörleri adminleri yakamızı bi türlü bırakmıyor

Sn. Santander,

Düzeyli eleştiriye forumumuzda herzaman izin verilmiştir.İzin verilmeyen şahışların yaptıkları  yanlışlıkları sırf bu şahıslar o dinin mensubu diye bir dine bağlamak yolu ile söz konusu dini veya dinleri karalama teşebbüsleridir. Siz de takdir edersiniz ki kendisine müslüman diyen biri bir sapıklık yaptı ise hatta yaptığı sapıklığı kendince bağlı bulunduğu dinin izin verdiği bir eylemmiş gibi göstermeye çalışsada bu o kişinin kendi cehaletini ve adiliğini gösterir.Aklı başında olan herkes bunu rahatlıkla anlayacaktır.Bu tipleri örnek göstererek tüm din mensuplarını töhmet altında bırakacak genellemeler yapmak haksızlıktır ve izin verilmesi mümkün değildir.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Nisan 27, 2008, 06:18:49 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Bu forumda "9 yaşındaki kızla evlenilmez" isimli bir konu açıtğımda silinmişti halbuki bu bir eleştiriydi ve tarihi gerçeklere belgelere dayanıyordu , şimdi bakıyoruzki Hz.Muhammedin bu davranışını örnek göstererek olmadık sapıklıklar yapan binlerce insan var..Adamın biri 13 yaşındaki kızla evlenip "Peygamberimiz de 9 yaşındaki kızla evlenmişti" derse buna hangi müslüman itiraz edebilir? Söylenenler kişisel yorum değildir kaynaklarıyla sabit eylemlerin günümüz dünyasına uyarlanmasında çıkan anormalliklerdir ve elbetteki bunun sorumlusu eylemi örnek teşkil edecek hale getirendir bilmem anlatabiliyor muyum?

Nisan 27, 2008, 06:52:50 ös
Yanıtla #25
  • Uzman Uye

Yoksa Hz.Aise'nin evlilik cuzdanini mi buldunuz ne is Santander? :)

Nisan 27, 2008, 08:50:01 ös
Yanıtla #26
  • Uzman Uye

Bu tür insanlar bütün toplumlarda vardır.Aslında kendi kendime dedimki bu ne biçim konu.Hafızların hepsi sübyancı olsaydı üzerinde tartışılacak bir konu olurdu.Her tecavüzcünün yada kötü yoldaki kadının hayatını buraya taşımak neye yarıyor yada kime ne kazandırıyor merak ediyorum.Şahsen ben hiç bir şey öğrenmedim :(

Nisan 27, 2008, 08:51:52 ös
Yanıtla #27
  • Uzman Uye

Bu tür insanlar bütün toplumlarda vardır.Aslında kendi kendime dedimki bu ne biçim konu.Hafızların hepsi sübyancı olsaydı üzerinde tartışılacak bir konu olurdu.Her tecavüzcünün yada kötü yoldaki kadının hayatını buraya taşımak neye yarıyor yada kime ne kazandırıyor merak ediyorum.Şahsen ben hiç bir şey öğrenmedim :(

Bak sana burda katiliyorum yoldash Semo :)

Nisan 28, 2008, 01:03:07 öö
Yanıtla #28
  • Aktif Uye

Yoksa Hz.Aise'nin evlilik cuzdanini mi buldunuz ne is Santander? :)

Forumda en güldüğüm yazı bu kısa cevap oldu sanırım =)

İşler biraz çığrından çıkıyor gibi o yüzden yorum yapmıyorum uzun süredir bu tarz konulara. Sadece sayın SkullG'nin yazdığı cümlelerin tamamına katıldığımı belirtmek isterim.

İdam cezasıyla ilgili güzel bir saptaması vardı Thomas More'un, Utopia adlı eserinde. Kendisi de yargıçlık yapmış biri olarak More, idam cezasına karşı çıkıyordu. Düşünün tecavüz suçunun cezası idam... İnsan öldürmenin cezası da haliyle idam olacaktır. Bu durumda bir tecavüzcü arkada delil bırakmamak için çoğunlukla tecavüze uğrayan insanı öldürmeyi tercih edecektir. Cezanın caydırıcı bir unsur olması ve kamu yararına hizmet etmesi gerekir. Ben idam cezasının bu işlevleri yerine getiremeyeceğini düşünüyorum. Ama "genel af" denilen olaya da idam cezası kadar karşıyım.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Nisan 28, 2008, 01:27:53 öö
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Haklısınız Sayın Veritas. Diyecek sözüm yok ama cinsel istismar çok iğrenç birşey. Düşünebiliyor musunuz 6 aylık bir kız bebeğine tecavüz eden iğrenç bir adamı? Ya da (bu haber için demiyorum) para veya başka birşey karşılığı küçücük erkek çocuklarının iğrenç bir adam yüzünden hayatının karartıldığını? Kaç tane hayatı kararttıklarının farkında mıyız? Daha da uç bir örnek olacak, bu çocuklar bizim çocuğumuz, yiğenimiz, akrabamız yada kardeşimiz olsa idi ne düşünürdük? Benim tepkim o yüzden büyüktü ve idam cezası bu insanlar için geri gelsin dedim. Yoksa idam taraflısı değilim.