Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Antisemitizmin Yüzü  (Okunma sayısı 34157 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 18, 2007, 11:38:44 ös
Yanıtla #50
  • Ziyaretçi

Olayların tabiki kişiselleştirilmesi doğru değildir.
Yalnız sizden bir ricam var Yahudilik 4 semavi dinden biridir.Irk olarak tanımlanmamalı
arsıca bir ülkenin yapmış olduğu yanlış politikalar Dünya üzerine dağılmış ve yaşamını sürdüren İbranilere  mal edilmemeli.
Bence shemuelin tepkiside sadece bu nedendendir.

Mayıs 18, 2007, 11:45:51 ös
Yanıtla #51
  • Ziyaretçi

Antisemitizmi anlayabilmek için antisemitlerin de düşüncelerini bilmek lazım. Antisemitik sitelere bir örnek:

http://judicial-inc.biz/1_master_supreme.htm

Haklılar ya da haksızlar diye hiçbir şey iddia etmiyorum; ama Ortadoğu konusundaki yaklaşımları nedeniyle bu Amerikalı antisemitlere karşı içimde bir sempati belirdi.

dediğiniz site sadece israilin yanlış politikalarına bir tepki
insanların gaz odalarına gönderilmesini önermiyor
sizce insanların sadece etnik kimliğinden dolayı yok edilmesi doğru bir olaymı?
ayrıca içinizde sempati belirten Amerikelı antisemitistlerin Türkleride pek sevmediğini bilmenizi isterim.

Mayıs 19, 2007, 12:10:46 öö
Yanıtla #52
  • Ziyaretçi

Olayların tabiki kişiselleştirilmesi doğru değildir.
Yalnız sizden bir ricam var Yahudilik 4 semavi dinden biridir.Irk olarak tanımlanmamalı
arsıca bir ülkenin yapmış olduğu yanlış politikalar Dünya üzerine dağılmış ve yaşamını sürdüren İbranilere  mal edilmemeli.
Bence shemuelin tepkiside sadece bu nedendendir.

Yalniz Shemuel kendi aciklamasina gore kendisi Yahudi degil, ibrani dir. Ve yaptigi aciklamalar yahudiligi degil kendi deyimiyle ibranileri acikliyor. Dogrumudur?

Mayıs 19, 2007, 12:21:15 öö
Yanıtla #53
  • Ziyaretçi

shemuelin Yahudi olup olmaması yada ibrani olması önemli değil
Yazıları okudum diğer arkadaşlar bile Yahudiliği bir ırk olarak tanımlıyorlar.
Yahudilik bir ırk değil bir dindir
Ben onu anlatmaya çalışıyordum
yanlışım varsa düzeltin.

shemuel size Yahudi değilim demişsede şaka yapmıştır.

Mayıs 19, 2007, 12:45:35 öö
Yanıtla #54
  • Ziyaretçi

Sayın David,

Yahudilik, İbranilik ırktır, millettir, soydur. Tabi'i ki Irk konusu Aşkenazlar ve sair gruplar değerlendirilirken tartışmaya açılabilir, ırkın tanımı da tartışılarak bu konu geliştirilebilir... AMA YAHUDİLİKTEN KASIT DİN DEĞİLDİR. Türkçedeki ayrımına göre: Yahudilik milleti tanımlarken, Musevilik dini tanımlar...

Verdiğim site dediğiniz gibi soykırımı savunmamakta, Yahudi soykırımının bir Yahudi yalanı olduğunu iddia etmektedir ki bu inkarı ben bile yapmadım, gerçekten de 5,5 ila 6 milyon Yahudi soyundan gelen insan Alman ölüm fabrikalarında, ve başka yer ve şekillerde (örneğin Babi Yar'da, Almanların kuklası Hırvatların elinde vs...) öldürülmüştür.

Ben antisemitsem -ki öyleyim-, bu adamlar haydi haydi antisemittir. Antisemit Yahudi karşıtı demektir. Modern antisemitizmin tamamı ile Klasik antisemitizmin önemli bir kısmı soy düşmanlığı üzerinde yükselir -İspanyol Engizisyonu-; konu modernizmde (17. yy'dan günümüze) din değildir, konu İbrani soyunun ihanetler ettiğinde diğerlerinden çok daha fazla göze batmasıdır, zira ihanetleri en olmadık zamanlarda ve olanca şiddetiyle ortaya çıkmaktadır, ya da en azından öyle algılanmaktadır.

Türk Milleti bu ihanetin şokunu PKK ve benzerlerini destekleyen İsrail ve yine aynı odakları destekleyen Yahudi soyundan gelen kendi etkin ve yetkin politikacıları, aydınları ve işadamları ile yaşamaktadır.

VURGULAMAK İSTERİM Kİ: YAZDIKLARIM TEMENNİ YA DA PROPAGANDA DEĞİLDİR. SADECE OLANIN TESBİTİDİR.

Not:

Soru: Ne zaman antisemit oldum?

Cevap: 2003'te canım yandığında.

Mayıs 19, 2007, 02:39:16 öö
Yanıtla #55
  • Ziyaretçi

İsrail PKK ve benzeri örgütleri desteklemez.Tespitleriniz yanlış siz İsraili bölücülükle suçluyorsunuz önce komşularınıza bakın ve onların samimiyetini iyi tespit edin.
İsrailin kendisi birleşememişken başkalarını nasıl bölebilirki?
PKK eğitimlerini filistin kamplarında yapıyorsa arkasında İsrail hariç her ülkeyi düşüne bilirsiniz

Mayıs 20, 2007, 04:41:56 öö
Yanıtla #56
  • Ziyaretçi

Mayıs 20, 2007, 05:02:05 öö
Yanıtla #57
  • Uzman Uye

Biraz alakalı, biraz alakasız...

http://www.calvin.edu/academic/cas/gpa/ds15.htm

her yazılana inanmayın
İsrailin PKK ya destek vermesi için bir sebep yoktur.
İsrail kendi iç sorunlarını çözememiş bir durumdayken başkalarının iç sorunlarına karışamaz.
büyük ihtimal diyeceksinizki kürtler burda kendi ırkıyla birleşip büyük ibrani devletini kuracak (vaad edilmiş topraklara Türkiye toprakları girmiyor)
bütün bunlar komplo teorilerinden başka bir şey değildir.
bende size bir site vereyim sizde orayı gezin insanlar ne güzel uyduruyormuş görün.

http://www.sinanoglu.net/fikir_meydani/showthread.php?t=8606

ağzı olan konuşuyor,eli olan yazıyor
işte bu yüzden tenolojinin gelişmesi hoşuma gitmiyor

Mayıs 20, 2007, 05:09:30 öö
Yanıtla #58
  • Ziyaretçi

Sayın Samuel,

Verdiğim link 1941'de Alman algılaması ile günümüz Türk algılaması arasında paralellik kurulabileceğini düşünmem üzerine buraya konulmuştur.

Ayrıca İsrail sebebi olsa da olmasa da PKK'ya, Talabani'ye ve Barzani'ye; kısacası bütün silahlı Kürtler'e destek vermektedir. Beni sebebi var mı yok mu ilgilendirmiyor, beni ilgilendiren destek verip vermemesidir... Sizin dediğiniz gibi sebebi yoksa, sebepsiz yere destek vermesi  görüşlerimi ziyadesiyle güçlendirmektedir. Zira Yahudiler'in ihanetinin daha fazla tepki çekmesinin nedeni, önceden de belirttiğim üzere, ihanetlerinin beklenmedik bir anda ortaya çıkıyor olarak algılanmasındandır. Ki tekrar vurgulayayım: Sizin dediğiniz üzere "PKK'yı desteklemesine sebep yok" ise bile PKK'yı desteklemektedir, ki bu iyice hastalıklı düşman bir tavrın tescilidir.

Sizin linkinize binaen: Sadece susuyorum ("Susmak" fi'linin şimdiki zaman 1. tekil şahıs çekimi).
« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2007, 05:20:16 öö Gönderen: ElmasMehmet »

Mayıs 20, 2007, 05:46:07 öö
Yanıtla #59
  • Uzman Uye

elinizde kesin bir ıspatı olması lazım
İsrail sizin dediğiniz şekilde bir eyleme kalkışmış olsaydı işte kıyamet orda kopardı.
İsrail PKK ya destek verecek ve  Türk Ordusuda kenarda seyredip armut toplayacak.
üstelik ben ortada bir ihanet göremiyorum

Gerçekten inanın ben sizin yazılarınızdan bir sey anlamıyorum, şunu untmayınki sebepsiz hiçbir şey olmaz.
1941 Alman algılaması ile günümüzün ne alakası var.
sizden bir ricam var linklerinizi Türkçe gönderirseniz sevinirim.bu saate Türkçeyi zor okuyorum