Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk Ordusunun yanlışları nelerdir ?  (Okunma sayısı 18350 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 27, 2013, 11:16:00 ös
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Şu anda ULUSAL KANAL'ı izleyin ; Tarihi doğru öğrenelim.
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 27, 2013, 11:52:21 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Sayın Kaan, beni hiç tanımamakla beraber ön hükmünüzü vermişsiniz. Şayet yazılarımı okumuş olsa idiniz belki o ön yargılarınızda değişiklikler olabilirdi. Ben her zaman bilimi, feni ve insanı ön planda tutan hukukun üstünlüğünü savundum. ve ömrüm yettikçe de bu ilkelerden vazgeçmeyeceğim. Benim kültürümde biat yoktur. Öncelikle bunları bilmenizi isterim.
        Diğer yönden, ben hiç bir zaman cezaevlerini boşaltalım, yeniden darbe yapılsın gibi bir düşünceyi savunmadım. Hele hele darbeleri hiç mi hiç savunmuş değilim. Hiç bir zaman takiyye yapmadım, yapmam. Düz bir insanım. Esas darbe yapanlar, zamanında bunu Mecliste tüm dünyanın gözü önünde ifade etmediler mi?. Hani şu meşhur "şeriat gelecektir ama kanlı mı kansız mı?, yumuşak mı sert mi?" hatırlayabildiniz mi ? bilmiyorum.
         Darbelerden şahsen de zarar görmüş biriyim. Siz ön yargınıza rağmen ne demek istediğimi biraz anlamışsınız  ama ne yazık ki onu da yanlış anlamışsınız.
         Şu sözünü ettiğiniz cezaevlerindekilerin durumu sizi acaba hiç üzmüyor mu? Yıllardır hangi suçtan tutuklandığını bile bilmeyen insanların durumu sizi hiç ilgilendirmiyor mu? Hani demokrasi, özgürlük falan filan diyorsunuz ya, millet iradesi ile seçilmiş kişilerin cezaevlerinde bulunmaları sizi hiç düşündürmüyor mu ?
         Neyse,  zamanı gelince anlayacaksınız ama, umarım iş işten geçmemiş olur.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Nisan 28, 2013, 12:09:39 öö
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Sn. Alşah,

Hükümet eleştirilsin de gerisi önemli değil diyenler gibi konuştuğunuz için öyle söyledim. Bana tutumunuz bunu çağrıştırdı.

Erbakan'ın "kanlı mı olur kansız mı?" sözünü hatırlatmışsınız, benim aklıma hemen Mustafa Kemal'in mecliste muhaliflerine dönüp "başı başlar kesilecektir!" sözü geldi. Arada bir fark göremiyorum. Aynı zihniyet.

Cezaevindeki darbecilere gelirsek. Bence de bir an evvel davalar artık sonuçlanmalı. Davaların çok uzaması maalesef sistemimizin ayıbı.

Sağlıcakla.

Nisan 28, 2013, 12:44:38 öö
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Erbakan'ın "Kanlı mı olur kansız mı" cümlesi nedeniyle Türkiye'deki muhafazakarlar çok eziyet çektiler, örneğin başörtüsü yasağı sorunu kalkmak üzereyken tekrar hortladı. Yani Erbakan yüzünden ülke üstü kapalı bir darbe yaşadı ve yüzlerce milyar dolarını ve özgürlüğünü kaybetti.

Keşke sadece makine mühendisliği yapsaydı iyi olurdu. Dilinden düşürmediği ingiliz malı siyonizmi zaten Amerika hallederdi ki onlar dizginlediler yani kendi yiğitlikleri sanıyorlar. Bizim muhafazakarlar da aynen komunistler gibi kendilerini güçlü sanıyorlar. Aynen dışarı çıkmaya çalışan sineğin cama çarpması gibi.

Saygılarımla.

Nisan 28, 2013, 12:46:58 öö
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Sayın Kaan, ikide bir ATATÜRK'ü gündeme getiremek istiyorsunuz. Anlıyorum ama bunu yapmayın. ATATÜRK'ün içinde bulunduğu şartlar ile günümüz şartlarını kıyaslamanız, zaten hakkınızda bir kanaat oluşturuyor. Sahi; ATATÜRK o sözleri kimler için söylemişti? her halde bunu da bildirirsiniz.
       Sistemden sızlanıyorsunuz,  bu sistem kimin eseri. Şimdi korkarım, bu sistemi de ATATÜRK getirmiştir diyeceksiniz.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Nisan 28, 2013, 01:00:32 öö
Yanıtla #25
  • Uzman Uye

Sayın Masor1976, lütfen sapla samanı karıştırmayın. Bu ülke başörtüsünden dolayı hiç b ir sıkıntı çekmemiştir. Benim gerek Babaannem, gerek Anneannem,gerek annem ve gerekse kayınvalidem , hemen hemen bütün ortayaş üstü bayan akrabalarımın hepsi "BAŞÖRTÜSÜ" kullanmıştır. Ve hatta eşim bile hala daha başörtülüdür. Ancak bu saydıklarımın hiç biri "TÜRBAN " kullanmamıştır.  Bu nedenle başörtüsü ile türbanı lütfen karıştırmayın. Dürüstçe, sorunun başörtüsü olmayıp siyasi bir simge olan ve İslamiyetin hiç bir döneminde kullanılmayan TÜRBAN olduğunu ifade edin.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Nisan 28, 2013, 01:06:33 öö
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Sayın Alşah, başörtüsü mağduru olan insanlar mevcut. Sistem kendisini korumak için Erbakan vb. islami devrimci zihniyete karşı gardını almak zorunda kalmıştır. Örneğin hristiyan cemaatin baskı altında olmamasının nedeni sisteme başkaldırı yapacak güçleri olmayışındandır. Fakat islam siyasi anlamda sistemi devirebilecek bir meteryaldir ihtimali bile sistemin bu konuda baskı kurmasını gerektiriyor. Bence darbe yapanlar da haklıdır bir bakıma. Suç bence devrimci islamcı düşünceden kaynaklanıyor. Bu zamanda devrimcilik değil inkılapçılık ön planda olmalıydı. Devrimler kısa süre içinde yapılması gerektiği için kanlı çatışmalar gerektirir, inkılaplar ise kansız ve zaman içinde olur. İnkılap gelişimdir, devrim ise kaostur diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

Nisan 28, 2013, 01:21:06 öö
Yanıtla #27
  • Uzman Uye

Sayın Masor1976, anlaşılan konuyu polimik malzemesi yapmaya çalışıyorsunuz. Şahsen polimiklerden hoşlanmadığımı bu sütunlarda  müteaddit defalar belirttim. İslami devrim diyorsunuz, İslami inkılap diyorsunuz, her hareketi mutlak bir İslamiyetle bağdaştırmaya çalışıyorsunuz. İslamiyeti iyi derecede biliyor musunuz ?
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Nisan 28, 2013, 01:36:23 öö
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Sayın Alşah, beni yanlış anladınız. Ben devrim kavramına karşıyım ister adı komunist devrim olsun ister islami devrim olsun. Karşı olmamın nedeni de başarı oranı halk açısından  sıfırdır ve halk çok ciddi can kaybının yanında  daha katı diktatörlerle yüzleşmek zorunda kalıyor. Fakat inkılap kavramı köklü ve başarılı olur. İster komunizm olsun, ister islami bir düzen olsun farketmez. Batı komşularındaki devrimcileri körükler ve destekler genelde. Bunun nedeni devrimler nedeniyle oluşan kaos nedeniyle komşular gelişemez ise kendisine muhtaç olur ve onları rahatça sömürme şansları doğar. Devrim kavramının yaşandığı tüm ülkelerin batılı şirketlerin sömürgesi haline gelmesinin nedeni de bu açık gerçektir. Bunu farketmek için uzman olmaya gerek olduğunu sanmıyorum. Eğer örneğin ballandıra ballandıra anlatılan  Fransız devrimi olmasaydı dünya savaşları olmazdı ve çok gelişmiş bir dünyada yaşıyor olma ihtimalimiz de çok yüksekti.

Saygılarımla.

Nisan 28, 2013, 11:26:04 öö
Yanıtla #29
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Fazıl Say manevi değerlere hakaret ettiği için 9 ay ceza alınca (ki bence ceza alması yanlıştı) muhalefet insan hakları, düşünce, ifade özgürlüğü demeye başlıyor fakat Atatürk'ü eleştiren her vatandaşın 3 sene hapis cezası almasına neden olan Atatürk'ü Koruma Kanununa laf söylemiyor. Ben bu politikaların samimiyetine zerre inanmıyorum.
Dersim konusunda da dediğim gibi harekât haklı bir harekâttır fakat ipin ucu kaçmış ve olaylar katliama dönüşmüştür; katliama dönüşmeseydi eğer o vakit sadece haklı bir harekât olarak zihinlerde kalacaktı fakat maalesef öyle olmadı.

Saygılarımla.

Fazıl Say twitter hesabından Ömer Hayyam’a ait olduğu iddia edilen ''Irmaklarından şaraplar akacak diyorsun, cennet-i ala meyhane midir / Her mümine 2 huri vereceğim diyorsun cennet-i ala kerhane midir” dizelerini paylaşmış ve ardından kendi takipçilerinin görebildiği yorum yazmıştır.Esas burada yargılanan,ceza alan bu ülkede yazan,çizen,düşünen,karşı çıkan,kul olmayı reddeden herkese verilen bir gözdağıydı.Bir tehdit,bir baskı unsuruydu.Ayağını denk al,bizim gibi düşünmezsen,seni de yola getirmeyi biliriz demekti.

Saygılarımla...
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)