Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türban Sadece Saçı mi Örtmeye Yarıyor Yoksa Bilincide mi Örtüyor?  (Okunma sayısı 8672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 15, 2008, 04:20:22 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

1-beyefendi veriğiniz benzetme/me çok tehlikeli, lütfen dikkate ediniz yazılarına.
2-Başörtüsüyle türban farklı şeylerdir,elmayla armut gibi.
3-hem başörtüsü hem de türban artık siz adına ne derseniz deyin Kuranı Kerimde yeri yoktur.İslamiyet aklını kullanabileceğin bir dindir.Eğer ki saçları göstermemek gibi bir kural olsaydı bunun bir mantığı olurdu ama mantığıda yok.Bu sadece kadının saç telinden dahi cinsel anlamda etkilenen sapık duyguları olan kişilerin çıkardığı birşeydir.
Ayrıca doğa kanunlarınada aykırıdır.Üsküdar-Beşiktaş motoruna binin,sonra üst kata çıkın.Orda türbanlıların motor kalktıktan sonra aşağı indiklerini göreceksiniz çünkü türbanları paraşüt görevi görüyor bana da eğlence çıkıyor.Yani anlayacağınız yer yüzünde yeri yok

Bilakis orada ben şunu belirttim ''iki sokak kadını da tüm türbansız kadınları temsil edemez.'' EDEMEZZZ !!! Yani başörtüsüz kadınların namussuzdur şeklinde bir düşüncem yok.

Haziran 15, 2008, 04:27:14 öö
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

En iyi cevabı Bekir Coşkun verdi.Buyrun:

Atatürk çok kırılmıştır...

ATATÜRK, Fatih Altaylı'nın "Teke Tek" programını öbür dünyadan seyrederken "Ben Atatürk'ü sevmiyorum, Humeyni'yi seviyorum" diyen türbanlılara çok kırılmıştır zaten.

Uzaktan kumanda aletini İsmet Paşa'nın önüne atıp "Zapla İsmet..." demiştir:

"Peki bu ne?.."

"Hadi Gel Bizimle Ol..."

*

Bunlar tabii ki Atatürk'ü sevmezler. Çünkü Atatürk'ün rugan potinleri, fötr şapkaları, yakası kolalı gömlekleri vardı.

Yüzmeyi severdi Atatürk.

Dans ederdi.

Rakı içerdi.

Köpeği de vardı Atatürk'ün.

O Türkçe yazdı, Türkçe konuştu.

Ata binerdi adam gibi.

Savaşırken de, severken de koca bir yüreği vardı onun. O medeni kişiliği ve o koca yüreğiyle bu toprakları özgürleştirip uygarlığa doğru yol alsın diye, devrim yasaları ile donatarak bırakıp gitti.

Bunlar Atatürk'ü sevmezler.

*

Peki siz?..

Siz sevdiniz mi Atatürk'ü?..

Atatürk'ü sevmeyenleri başınıza taç yapıp Türkiye'yi onlara teslim ettiniz ya... Zenginler kasaları-cüzdanları hatırına, fakirler bir torba nohut karşılığında, orta halliler bir aymazlık pahasına sattınız ya koca Atatürk'ü.

Bakın Türkiye'nin haline.

Cumhurbaşkanı'nın, Başbakan'ın ve ülkeyi yöneten iktidar partisinin, o televizyona çıkıp "Atatürk'ü sevmiyorum" diyen türbanlı kızlarla aynı suç iddialarından yargılandıklarının farkında değil misiniz?..

Pekiiii...

O türbanlı kızların önüne düşüp Türkiye Cumhuriyeti'ni "dinci simgelere izin vermiyor diye" AİHM'ye şikáyet edene selam çakıp ne diyorsunuz:

"First Leydi..."

(.........)

İşte böyle sevenleri ile sevmeyenleri arasında bir yerdedir Atatürk...

Muhtemelen üzgün ve kırgın...

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=9178695&yazarid=2

Haziran 15, 2008, 06:49:10 öö
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

"Atatürk'ü sevmeyenleri başınıza taç yapıp Türkiye'yi onlara teslim ettiniz ya... Zenginler kasaları-cüzdanları hatırına, fakirler bir torba nohut karşılığında, orta halliler bir aymazlık pahasına sattınız ya koca Atatürk'ü."

Simdi 16 milyon kisi AKP ye oy verdigine gore bu ulkede acaba 16 milyon Ataturk dusmani mi var ? Tabi ki hayir..! Bu sadece her zamanki  ucuz Bekir Coskun provakotorlugunun son ornegi. Atmasyon, sallamasyon, tutmasyon, nothing more.

« Son Düzenleme: Haziran 15, 2008, 06:52:37 öö Gönderen: Kirlangic »

Haziran 15, 2008, 11:36:39 öö
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Atatürk'ü anlayabilmek o kodar kudretli birşey ki bunu diğerleri anlayamaz.Sadece Atatürk'ü özümsiyemiyen kişiler bu tarz düşünür 16milyon gibi.

"Atatürk'ü sevmeyenleri başınıza taç yapıp Türkiye'yi onlara teslim ettiniz ya... Zenginler kasaları-cüzdanları hatırına, fakirler bir torba nohut karşılığında, orta halliler bir aymazlık pahasına sattınız ya koca Atatürk'ü."

Simdi 16 milyon kisi AKP ye oy verdigine gore bu ulkede acaba 16 milyon Ataturk dusmani mi var ? Tabi ki hayir..! Bu sadece her zamanki  ucuz Bekir Coskun provakotorlugunun son ornegi. Atmasyon, sallamasyon, tutmasyon, nothing more.

Haziran 19, 2008, 03:43:43 ös
Yanıtla #14

Kimseyi kimseyi zorla sevdiremezsiniz ki Atamızın  sevgiye değil anlaşılmaya ihtiyacı var bana kalırsa. Atatürk'ün artık siyaset dışına çıkarılması ve siyaset çıkarlarına alet edilmemesi gerekiyor. Çünkü kim bir şey yapmaya kalksa bu ülkede onun ismini sözde yergi ve övgüleriyle lekelemeye çalışıyor.

Okullarımızda sadece bayramlarda tam uyak kompleksiyle yazılmış şiirlerle ve derslerde kıt bir anlayışla anlatılan Kurtuluş mücadelesinin bu gibi konularda cahil, araştırmaya korkan, o yüzden çevresi tarafından doldurulup kandırılmaya müsait bireyleri piyasaya sürmesini hayretle karşılamamak gerekir. 
ars longa, vita brevis...