Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bay ADAM, iletilerini sadece bir kitaptan mı yoksa daha fazlasından mı almakta?  (Okunma sayısı 35024 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 11, 2009, 03:27:24 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Ben, sizin tabirinizle kimseye "takmam"

Bu forumun eski bir üyesi olarak, daha yepyeni bir üye statüsünde olan bana taktınız gibime geliyor ve inanın ki bunu yadırgıyorum.

Başkasını malını kendinize mal etmeniz uygun olmaz.
Ben bunları kullanıyorsam çoğunu benimsemiş, kendime mal etmiş olduğum için öyledir.

Bize ve foruma verdiğiniz değer alttaki cümlenizden anlaşılmaktadır, ayrıca sadece akademik çalışmalarda kaynak gösterilmez, bir kişi alıntı yaptığı her yazıda kaynak göstermelidir, kaldi ki Murat Özgen Ayfer yayın hakkını da saklamıştır. Siz kendisinden izin aldınız mı?
Burada akademik çalışma mı yapıyoruz?

Birşey yazarken etik olmak gerekir, ben sizin başka bir kitaptan yazdığınızı 2 gün evvel hem size hem de foruma duyurdum, ama siz altaki kaynağı ben uyardıktan sonra gösterdiniz.

Kimisinin ise kaynakçasını yazmışımdır. Örneğin,
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=7580.msg56053;topicseen#msg56053

Kitabın özetini aktarabilirmisiniz ya da mailime gönderirmisiniz (profilimde mevcut)  yararlanmak istiyorum. Çünkü foruma koyduklarınız(yazdıklarınız demiyorum) cümle cüme aynı.

Göndereyim ister misiniz?

Bilgi paylaşımı yapmak demek bir kitabı alıp cümle cümle yazmak demek değildir, kitap tavsiye edilir ya da anladığınızı yazarsınız veya kaynak gösterirsiniz .
« Son Düzenleme: Eylül 11, 2009, 03:38:12 ös Gönderen: M.Akyol »

Eylül 11, 2009, 04:23:48 ös
Yanıtla #11
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 11, 2009, 04:24:44 ös
Yanıtla #12

Sn. Akyol,
ADAM rumuzlu uyemiz tum istediginiz referanslari cevap niteligindeki iletisinde vermis gibi gorunuyor. Okumaya bu kitaplardan baslayabilirsiniz. :)
Spes mea in Deo est

Eylül 11, 2009, 05:31:09 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Birileri hata yapabilir fakat bunu açığa vurmak bana kalırsa yanlış.

''Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.''

''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 11, 2009, 06:47:49 ös
Yanıtla #14

bende sn ısabelle katılıyorum.

insanların ne yaptığını didikleyip durmak yada her bir yaptığından bir kulp bulup takmak yaptığımız en güzel iş. belki copy paste ile forumda bilgi paylaşımı yapmakta olailirde. sonuçta nerden alıp kopyaladığı oneli değil kendi düşünceleri olmayabilir, ama bu demektirki copy paste yaptığı kişinin düşünceleriyle aynı yönde olduğunuda gösterir

saygılarımla,

Sevgili Lucifer; izniniz olursa yanlış anlaşılan bir durumu tabi Sizin anladığınız yönüyle değil de Sayın Akyol'un bir türlü anlayamadığı durumu Size atfen açıklamak isterim.

Öncelikle anlayamama durumunu, Sayın Adam'ın yazılarına hitaben eleştirel bir tavırla ki buna ben açıkçası eleştiri babında görmüyorum, yerinde olmayan, gereksiz bir polemikten ötürü bir şey olarak gördüğüm için bunda ne gibi bir mantık var dercesine durumu bu şekilde geçiştirmeye çalıştım. Sanırım mantık hatası üzerine vurgulama yapmam gerekiyor.

Bence birinin yazılarının neye benzediği ya da hangi görüşe yatkınlığının olup olmadığı hakkında bir tartışma yapmak yerine karşısına geçerek Onun düzeyinde ve sahip olduğu bilgi birikimine kıyasla böyle bir eleştirel paylaşım kurulabilse nasıl olur diye düşünemeden edemiyorum.

Açıkçası ne olursa olsun bahsı geçen Yazar olmuş olsa gene aynı tepkimi verirdim, olmamış olsa gene aynı.. Yani değişen bir şey yok ve ne mutlu Ona ki Yazarın bilgi birikim seviyesine gelecek kadar Onunla aynı düzeyde düşünebiliyor, fikir beyan edebiliyor. Zaten Sayın Lucifer; Siz de bahsettiğiniz gibi kişiler kendilerine yakın alanlara doğru bir yönelim göstermektedirler. Yani her halukarda Sayın Adam'ın görüşleri hakkında ben, şahsen herhangi bir yanlış tutum ya da tavır göremiyorum. Kişisel düşüncem, belirtmekte yarar gördüm:)

=) Herşeyden önce Emeğe Saygı..

Saygı ve Sevgilerimle,

« Son Düzenleme: Eylül 11, 2009, 06:56:26 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 11, 2009, 09:34:20 ös
Yanıtla #15

Kaynak önemlidir. Hatırlanamıyorsa bile, "şu anda hatırlayamadığım bir kitaptan" diye not da düşülebilirdi. Ben işin yayın hakları ve entelektüel etik kısmında değilim, Adam'ın dediği gibi meyve yeme kısmındayım. Ancak kaynak göstermek, o meyvenin kaynağını göstermeye benzer ve bu yolla isteyen daha hacimli ve ayrıntılı yayınlardan yararlabilirdi. Aksi bir yol "meyveyi sadece benden tadacaksın" gibi bencil bir dürtüye işaret eder. Ama bu da insani bir olaydır. Ben de internet ortamında zamanında böyle şeyler yapmıştım. Herkes yapabilir. Açıkçası burada yazılanlar biraz dramatik olmuş. Üzüldüm.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Eylül 12, 2009, 10:05:38 öö
Yanıtla #16

Bir saniye Arkadaşlar sanırım burada yanlış birşeyi farkediyorum. Hep birlikte bir Kişinin üzerine yüklenme olayı.. Biraz sakin olarak Sayın Adam'a kendini ifade etmesi için Görüşlerini bizimle paylaşmasına müsaade ederek en başta Kendi Huzuruna ilişkin bir rahatsızlık vermesek (!)

Eleştiriler muhakkakki olacaktır ama birazcık sakinlikle ve Sayın Adam'ın da sonuçta bir Insan olduğunu aklmızdan çıkarmayarak Kendisini mümkün olduğunca huzursuz etmeden rahat ve aklıselimle düşüncelerimizi ve görüşlerimizi yöneltsek bence hiç de fena olmaz diye düşünüyorum. Sonuçta merak ettiklerimiz olacaktır, sorularımız da ve cevaplarımızı almak da. Bunlar bizim bize verilen haklardır ama bunları Sayın Adam 'ı rencide etmeden, huzursuz etmeden elde etmek varken işi zora sokmanın bir anlamı yok.. Bu benim kişisel görüşlerim ve Kendilerine de özelden beni mazur görmelerini rica ederek Kendisiyle ilgili olan durumda müdahele ettiğim, etmek durumda kaldığım ki  maalesef bu şekilde bir durum söz konusu olduğu için elimde olmayarak özürlerimi sundum.

Olayı sadece dıştan bakarak gözlemleyebildiğim için ben, böyle düşünüyorum ama aksi düşünenler yaptıklarında özgürdürler. İradleri kendi seçimleriyle yaşantılarını belirleyecektir. Herkes istediklerini yapmakta serbesttir.

Saygılar,
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2009, 10:09:38 öö Gönderen: Isabell »

Eylül 12, 2009, 01:05:43 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Adam rumuzlu üyenin yazdıkları güzel ve bazı konularda fikir edinmemi de sağlayan dolu yazılar ve  yazının alındığı söylenen kitaplar hakkında bilgim olmadığından bana çok güzel filtre bilgi oldu bu yazılar.Fikirlerin alındığı kitabın ismi önemli değil mi derseniz önemli;ama sadece yazıları yazan Sn.Adam için önemli...Sn.Adam kitapları hatırlayamıyor veya istediği için yazmıyorsa,içi maddi(yazı hakları) ve manevi olarak rahat ise kendi sorumluluğunda olduğundan önemi yoktur."Sanırım cümleleri kelimeleri değiştiriyor" cümlenizin cevabı da Sn.Adam'ın,kitabın özetini çıkarmış olması.

Art niyet vardır veya yoktur bilemeyiz;ancak bu ne kadar art niyetse,bunu ortaya çıkarmak için harcanan ekstra çaba da art niyettir.

Ekim 09, 2009, 05:07:46 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Bay Adam'a teşekkür etmek istiyorum, siteyi 3 haftada, nerden izinsizce aldığı belli olmayan, kaynak gösterilmemiş karman-çorman bilgilerle doldurmuş.

Komik olan da, kendileri televizyon kanalı gibi eğer beğendiyseniz devam edeceğim gibi sözler eklemiş. reyting  reyting reyting.

Ekim 09, 2009, 06:03:10 ös
Yanıtla #19

Bay Adam'a teşekkür etmek istiyorum, siteyi 3 haftada, nerden izinsizce aldığı belli olmayan, kaynak gösterilmemiş karman-çorman bilgilerle doldurmuş.

Komik olan da, kendileri televizyon kanalı gibi eğer beğendiyseniz devam edeceğim gibi sözler eklemiş. reyting  reyting reyting.

bu ne terbiyesizlik onu anlamış değilim.