Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İçinizde hiç MASON gören var mı?  (Okunma sayısı 3348 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 19, 2017, 02:25:37 öö
  • Yeni Katilimci
  • *

Gerçek mason kime denir veya kime denmez?
Masonlar Masonluğu acaba ne kadar anlıyor ve hayatlarına geçiriyor?
Her mason gerçek mason mudur?

Yukarıdaki üç soru mason olanların da olmayanların da cevaplaması gereken bir soru bence, tabi cevabı biliyorlarsa...
« Son Düzenleme: Şubat 19, 2017, 03:06:07 öö Gönderen: srkn »

Şubat 19, 2017, 10:00:24 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Konu neden İslam başlığı altında yer alıyor???

* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Şubat 20, 2017, 01:23:44 öö
Yanıtla #2
  • Yeni Katilimci
  • *

Bu kadar sinirlenme dostum. Sadece ilk açtığım konu başlığı olduğu için acemilik olmuş iyi ki sormuşsun. Ben de yeni farkettim. Senin islamınla benim işim olmaz zaten, konu başlığının da islamla ilgisi yok. Benimkisi sadece acemilik.

Şubat 20, 2017, 03:22:40 ös
Yanıtla #3
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sinirlenmek??
Dostum???

Sayın srkn, öncelikle foruma hoş geldiniz. Sadece bir soru sordum, ama o bir cümleden oluşan sorudan hemen duygu durumumu tahmin edip niyet okumuşsunuz, bununla da kalmayıp ben farkında olmadan aramızdaki münasebet ilerlemiş ve dost olmuşuz.

Benden daha tecrübeli üyeler varken, forum yöneticileri varken size tavsiye vermek bana düşmez. Bu yüzden lütfen bunu hatırlatma olarak algılarsanız sevinirim; bu forumda üyeler, genellikle birbirlerine sayın diye hitap ederler.

Diğer mevzuya gelecek olursak, hayır sinirlenmedim, lütfen niyet okumayınız.

Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Şubat 20, 2017, 03:37:01 ös
Yanıtla #4
  • Yeni Katilimci
  • *

Dostum demek iyi niyet ve samimiyetin göstergesidir. Üç soru işareti bende sinirlenme izlenimi yarattı. Evet platform ciddi bir platform ve zevkle okuyorum. Ancak kimseye de sayın demek zorunda değilim. Açıkçası sevgili Caliper demek bana daha dostça geliyor. Ben niyet okuma ustası da değilim ve niyet okumak işim de değil zaten. Aramızdaki münasebet konusu ise şöyle; ben de sizin gibi bir nick kullanarak merakımı gideriyorum. Kimseyle samimi olma gibi bir niyetim ve girişimim de yok sayın Caliper. Ancak dostça konuşmayı, tartışmayı her zaman öncelikli bulmuşumdur.

Sevgiler

Şubat 21, 2017, 01:49:06 ös
Yanıtla #5
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Saygıdeğer üyelerimiz,

Konu ilgili başlık altına taşınmıştır.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Şubat 25, 2017, 11:11:17 öö
Yanıtla #6
  • Yeni Katilimci
  • *

Evet Mason gördüm. Hatta yurt dışı gezisinde bizzat beraber gezdik. Eğlenceli ve dünya görüşü tavan yapmış iyi insandı.

Şubat 25, 2017, 08:18:41 ös
Yanıtla #7

Tanzimat edebiyatında Namık Kemal'i işlemiştik ; o sayılıyorsa gördüm.

Şubat 25, 2017, 08:25:33 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Alıntı
Tanzimat edebiyatında Namık Kemal'i işlemiştik ; o sayılıyorsa gördüm.

İlahi Sayın eskihalicli yaşayan Mason soruluyor  maşrıkka göçenden değil ... ;)

Saygılar

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 25, 2017, 09:31:49 ös
Yanıtla #9
  • Yeni Katilimci
  • *