Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Noktası Konulmayacak Bir Şiir  (Okunma sayısı 2792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 23, 2009, 12:21:56 öö
  • Ziyaretçi

Dün gece bir düş gördüm.
Bugün, bu düşü seninle anlamlandırdım...
Gece ayazında ısınan martılar kadar özgür ve aşığım şimdi.
Hayal dahi edemeyeceğim bir ışıkla uyandırdın sen beni...
Yörüngesini şaşırmış yıldızlar kadar cömerttir aydınlığın.
Bugün kadar gerçek,
Dün kadar sahte,
Ve yarın kadar umuttur aşk...

Ekim 24, 2009, 08:19:44 ös
Yanıtla #1

Ne güzel.. bir aşkın tanımı.. doğrusu bu kadar güzel bir ifadeden başka türlüsünü düşünemezdim:) ama gelgelelim aşkı duyulacak kişiyi özenle seçmek gereklidir, bir hayalin peşinden koşmaktansa gerçeği görüp böyle bir aşkın varlığının olmadığını kabullenmek insana ne kadar çok acı verse de gerçekler acıdır bazan.. ne yazıkki.. dost acı söyler misali.. hele hele ihanet olayı ve bazı yaşanılan ikili ilişkilerde birbirine olan güvensizlik durumu oluştu mu işte o kötüye gidişatın işaretidir. Bu durumda yapılması gereken, en mantıklısı baştan bitirmektir. olsa da olur olmasa da mantığıyla hareket etmek her zaman için yararlı bir durumdur. Elbetteki şiirsel anlatımlardaki duyguların yoğunluğu gereği şiiri yazanların yaşadığı içsel bir durum olduğu için, her zaman için, bu yoğunluğu kendi bünyesinde bulundurabilenlere karşı aşırı bir saygım olmakla birlikte ne yazıkki atfedilen bu duygunun sahibi maalesef çoğu zaman bu duyguları kaldıramıyor, kendisine ağır gelmesinden dolayı da sahip olunan bu güzelim duygunun sahibinin olmadığı karşısında hem bir şaşkınlık, hem bir hüzün, hem de bir acı belirebilmektedir.

Mutlu aşkı bulmanız dileklerimle dicem ama bulunulan süreç gereği her ne kadar karamsar olmak istemesem de maalesef dünya koşulları karşınızdaki kişiyi otomotikman değiştireceği için bir süre sonra içinizde bulunan bu duyguların da körelmesine yolaçılmaktadır, diye düşünüyorum. Açıkçası duyguların körelmesinden yana değilim ama maalesef karşınıza çıkan yanlış kişi içinizdeki güzelim duyguları da bir anda köreltebilmektedir. İkili oynamalar, tam bir kıvama gelememiş kişiliklerin bir türlü oturamadığı, rayında gitmemesine yol açarken bir yandan da böle duyguları yaşayanlara da ne yazıkki zarar verici olabiliyorlar. Umarım böyle bir durumla hiç kimsenin karşılaşmamasını temenni ederim :D gerçekten çok üzücü.. Basitliğin ve karaktersizliğin en bariz örneklerinden birinin ne yazıkki sizin de manevi duygularınızı zedeleyebiliyor. Bu yüzden de her zaman için saygı ve sevgi olayını ön planda tutmaya çalışanların neden herkesle uyum sağlayamadıklarını da şimdi çok daha iyi anlayabiliyorum. Maalesef.

Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş:)        
« Son Düzenleme: Ekim 24, 2009, 08:27:05 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.