Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: A Haber'den vatandaşı "korkutan" haber  (Okunma sayısı 6804 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 30, 2019, 01:00:32 öö
  • Uzman Uye

A Haber'den vatandaşı "korkutan" haber
Türkiye’de ekonomide yaşanan gelişmeler ile hükümetin açıkladığı rakamlar arasında yaşanan çelişki kamuoyunda sık sık tartışılıyor...

https://odatv.com/vid_video.php?id=8H4G6

Türkiye’de ekonomide yaşanan gelişmeler ile hükümetin açıkladığı rakamlar arasında yaşanan çelişki kamuoyunda sık sık tartışılıyor.

Son olarak asgari ücrete yapılan düşük zammın Kanal İstanbul tartışmalarına denk gelmesi bu tartışmaları arttırmıştı.

Yıl içerisinde hemen hemen tüm gıda ve tüketim kalemlerinde ardı ardına gelen zamlar sonra asgari ücrete yapılan zam oranı düşük bulunmuştu.

Tam da bu tartışmalar yapılırken iktidara yakın A Haber’in yaptığı bir haber sosyal medyanın gündemine oturdu.

Kanal, son 3 ay içerisinde birçok yurttaş geçinemediği gerekçesi ile hayatına son verirken, “Aç kalmak ömrü uzatıyor” başlıklı bir haber yayınlandı.

Habere tepkiler gelirken, “yeni zamların habercisi mi” yorumları yapıldı.

İşte o görüntüler:

Odatv.com

Evet ben AÇIM İSTEDİĞİMİ İSTEDİĞİM KADAR YİYEMİYORUM .Evet ben açım seyahet etmeye ,tiyatroya gitmeye , güzel giyinmeye bakımlı olmaya açım .Tatile gitmeye açım daha ne yazayım .Yönetenler hala olayın farkında değil .

2130 tl ile ne yapılabilir . Yazık hakikaten bu millete yazık utanmadan hoca efendiler şükürden bahsediyorlar .PES !
Ha ben bekarım ve evimde var kira derdimde yok ya o kirada olupda  3.4 çocuğu olanlar napsın .

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 30, 2019, 05:56:06 ös
Yanıtla #1
  • Yeni Katilimci
  • *

İktisadi açıdan bakacak olursak Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Albayrak asgari ücret zammı henüz konuşulmaya başlamışken yıllık enflasyonu %12 aşağısında hedeflemeyi düşünüyoruz demişti. Bizim yegane hedefimiz çift rakama asla ulaşmamaktı. Şunu görüyoruz ki Ekim ayında TÜFE yüzde 8.55 oranında gerçekleşti. Kasım ayında ise yıllık enflasyon yüzde 10.56 oldu. Şimdi ise tek rakam değil de %12'yi hedefliyoruz, garip.
Geçen sene asgari ücretin zam konusunu zorla aşan Türkiye bu sene neden bu kadar dolaysız, teferruatsız zam yaptı sorusunun cevabı burada. Açıkçası zam beklentisi hemen sonuçlandı.
Bu rakamlar artan enflasyon, tüketim harcamalarına yapılmayan şok zamlar asgari ücretin artacağının göstergesiydi.
Bizim vatandaşımız şükretmeye ve artan rakamlara sevinmeye devam etsin..

Teşekkürler.

Nisan 15, 2020, 11:29:24 ös
Yanıtla #2
  • Yeni Katilimci
  • *

A Haber'den vatandaşı "korkutan" haber
Türkiye’de ekonomide yaşanan gelişmeler ile hükümetin açıkladığı rakamlar arasında yaşanan çelişki kamuoyunda sık sık tartışılıyor...

https://odatv.com/vid_video.php?id=8H4G6

Türkiye’de ekonomide yaşanan gelişmeler ile hükümetin açıkladığı rakamlar arasında yaşanan çelişki kamuoyunda sık sık tartışılıyor.

Son olarak asgari ücrete yapılan düşük zammın Kanal İstanbul tartışmalarına denk gelmesi bu tartışmaları arttırmıştı.

Yıl içerisinde hemen hemen tüm gıda ve tüketim kalemlerinde ardı ardına gelen zamlar sonra asgari ücrete yapılan zam oranı düşük bulunmuştu.

Tam da bu tartışmalar yapılırken iktidara yakın A Haber’in yaptığı bir haber sosyal medyanın gündemine oturdu.

Kanal, son 3 ay içerisinde birçok yurttaş geçinemediği gerekçesi ile hayatına son verirken, “Aç kalmak ömrü uzatıyor” başlıklı bir haber yayınlandı.

Habere tepkiler gelirken, “yeni zamların habercisi mi” yorumları yapıldı.

İşte o görüntüler:

Odatv.com

Evet ben AÇIM İSTEDİĞİMİ İSTEDİĞİM KADAR YİYEMİYORUM .Evet ben açım seyahet etmeye ,tiyatroya gitmeye , güzel giyinmeye bakımlı olmaya açım .Tatile gitmeye açım daha ne yazayım .Yönetenler hala olayın farkında değil .

2130 tl ile ne yapılabilir . Yazık hakikaten bu millete yazık utanmadan hoca efendiler şükürden bahsediyorlar .PES !
Ha ben bekarım ve evimde var kira derdimde yok ya o kirada olupda  3.4 çocuğu olanlar napsın .

Saygılar

Hoca efendiler yatıyor.şu dönemde kamuda ihtiyaç halinde kullanılacak kişi bunlar işte şuanda devlet hepsinin maaşını ödüyor ama görevleri yok.yatirmayacaksin evde bunları tam şuanda hizmet ettirme zamanı.