Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk ve Tek Bir Dünya Devleti  (Okunma sayısı 30139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 27, 2011, 06:04:41 ös
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın agnusdei,

Sizin uzun yorum yazmanız için arada tetiklemek gerekiyor. :) Sizi kırdıysam ben özür dilerim.

Sigara evet kullanıyorum. Amerika'dan gelen bir zippo var. Altında da standart kabartma yazılar var, öyle şifreler vs. yazmıyor. Çakmağın altında T.C A10 yazıyor. Tokai :)
Ayakkabılarımın altında da sadece numarası ve marka logoları var. Bu logoları bilmeyen yok. Bu adamlar kendi değerlerinin olduğu simgeleri bizim ayağımızın altına koyacak kadar hizmetkâr işte :) Size diyorum onlar bize hizmet ediyorlar diye inanmıyorsunuz.
Kullandığım telefonun neresine bakmam gerekiyor? Nokia'nın son telefonu ama 5 kuruş etmiyor. Amerika'daki echelon adında bir sistem tarafından dinlendiğimizi de biliyorum. Ama tek tek insanları dinlemeleri mümkün değil. Personelleri kafayı yerlerdi, megaloman paranoyak tarzı tip olurlardı.

Kullandığım notebook üzerinde nvidia logosu var. Logo bildiğiniz üzere bir gözden oluşuyor. Ne garip ki ayakkabı mevzusunda olduğu gibi, bu logonun olduğu notebook lar diğerlerine göre daha kaliteli oluyor. Hala mı inkar edenlerdensiniz? Bu adamlar bize hizmet ediyor.. Mucize mi bekliyorsunuz.

Türkiye'de yaşıyorum. TV kültürüm gerçekten yok. Twitter da herkesten önce ve özünde haberleri takip edebiliyorken haber izlemek saçmalık.

En az sizin kadar siyasi kitap okudum, belgeseller izledim, siyasi örgütleri uzaktan ama aslında çok yakından fikirlerini tanıma fırsatım oldu. Hepsi gereksiz işler.
Siyaset herkes için değildir. İnsanlar kendi varlıkları ile yaşamalıdır. Fakat bu ülkede yaşayan insanların %70 i siyasetçi ve ekonomist geçiniyor. Toplumlar, çağın gerektirdiği olarak düşündüğü ama özün de saçma şeylere itimat gösteriyor. Oyalanıyorlar işte. Sonra yok amerika, yok israil.. yok illuminati, havistock ıvır zıvır...
Sen hayatına bak arkadaş! Hayatını anlamlı kıl! Olmuyorsa olması için çabala. Hiç olmuyorsa bir kez olsun içtenlikle olmuyor be! demeyi bil. Bunu diyebilirsen zaten bu cesaret ile göremediklerini görmeye başlarsın. Kendine dürüst olduğun da bencil olmadan sadece kendi doğru fikirlerin ile hareket ettiğinde göreceksin ki sırtında taşıdığın tuğlalar kendiliğinden yere düşecekler. Kendine güvenerek yaşamanın güzelliğini tadacaksın.
Kibirden kurtulacaksın.

Size başımdan geçen bir hikayeyi anlatayım.
David rockefeller geçen aradı beni, kuzguncuğa gel ismet baba da rakı içelim diye.. olmaz dedim. önce pis ellerini insanların sırtından çekmesini öğren önce adam ol david dedim kızdım bağırdım. aradan 15 dk sonra koç aradı, usta kusura bakma dedi, bizim amirin bu dönemler morali bozuk, ölümden çok korkuyor ıvır zıvır... dedim koç a koç gibi adamsın. yüzünde nur var. ne işin var böyle adamlarla.. beni onlar var etti demez mi.. yazıklar olsun baban duysa bu sözleri üzülürdü diyerek bide ona fırçayı kaydım.. bunun ardından da rothschild gillerden david aradı.. gel panpa reina, sortie eğlenceye akalım bu gece dedi.. aklınca sarhoş olucam da ökfem dinecek sanıyor.. neyse iyi takılalım dedim, gece bu çok içti e tabi kustu.. ben yerli viskimiz sivas regalden başka birşey içmedim.. aldım kızları çıkarken dedim ki buna sen kendini yönetemiyorsun david dünyayı nasıl yöneteceksin.. sen ancak bizim kölemiz olursun dedim.. haklısın abi dedi.. ben çıkarken ingiliz kraliçesinin torunu harry içeri giriyordu.. onunda ayağı kaydı yere düştü.. güldük geçtik.. gülme komşuna gelir başına barbar os dedi.. ona da bre çiyan sen kimsin ki benim komşum olacaksın iki yüzlü zibidi diye çıkıştım.. senden değil prens çokoprens bile olmaz dedim.. rezil bir halde mekana girmeden geri döndü..
Öyle geçti işte o gün.. diyeceğim o ki, dünyayı yönetiyor diye insanları fazla kale almayın. İnsanları bu kadar gözünüzde büyütmeyin. Hepsinin canı bir kurşuna bakar.

Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir ki?

:):):) Gerçekten güzel anlatmışsınız Sayın Barbaros.

Öyle ya, Ölümden daha ciddi ne olabilir ki…

Saygılar.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 27, 2011, 06:43:16 ös
Yanıtla #21
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Soruya birde tersten baksak nasıl olur acaba mesela dünyanın böyle bir şeye ihtiyacı varmı? mesela bu kadar savaşın,sçlığın,adaletsixliğin,insan haklarının hiçe sayıldığı bir dünyada tüm sistemleri yıkıp insanları bir mahalle muhtarı idari şekline kadar indirip yönetilsek ne olur.Ne olur mesela ihtiyaç algılarımızı değiştirsek.Bu sorulara evet cevabı verecek bu dünyada en az 6 milyar insan tanıuyorum ben.

saygılar.

Şahsen bunun gerekli olduğunu düşünüyorum.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 27, 2011, 11:37:47 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Sayın Barbaros, yazınızdaki üst bölümler hiç mi hiç ilgimi çekmedi ama başınızdan geçen şu olay varya, çok  hoşuma gitti. Sizde kimbilir daha neler vardır.  Anlatın böyle başınızdan geçenleri, arada ilginç oluyor.
             Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ekim 28, 2011, 12:17:05 öö
Yanıtla #23
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Alşah, üst bölüm doğrusu benimde pek ilgimi çekmemişti ona istinaden başımdan geçen gerçek bir hikayeyi anlatayım dedim. Hoşunuza gitmesine çok büyük mutluluk duydum. Arada uygun ortam haiz oldukça bu tür hikayelerimi ilginç olsun diye anlatırım.

Mutlu geceler.

Ekim 29, 2011, 01:36:36 ös
Yanıtla #24
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu başlık altında yazılanları günlerden beri izliyorum.

Tıpkı hani şu ünlü söz gibi... Bir deli kuyuya bir taş atmış; kuyuda olmaması gereken o taşı kırk akıllı çıkaramamış. Sonra deli aslında taş atmadığını söylemiş ama akıllılar ona inanmamış. Akıllılar, birbirlerinden habersiz kuyuda mutlaka bir taş olması gerektiğine inandığından her biri ayrı ayrı bir taş atmış. Sonunda kuyuda olmaması gereken birçok taş olmuş ama artık kim deli, kim akıllı, belli değil.

Biz, becerebildiğimiz ölçüde bilgece davranalım ve önce Sayın SkullG'nin kısacık bir tümce ile yazmış olduğunu daha uzun bir tümce ile yineleyelim: Masonluğun amaçlarının kapsamında bir dünya devleti kurmak ya da böyle bir girişimi desteklemek gibi bir şey yoktur. Üstelik böyle bir girişim, Masonluğun ilkelerine de aykırı düşer. Nitekim masonluğun çalışmalarında bu gibi yönelimler görülmez. Aksine, ulusal yönelimler izlenebilir. Dolayısıyla Masonluk insanlığın birtakım siyasal sınırlar ile birbirinden ayrılmış olmalarını onaylamaz ama bu onaylamayış, bu sınırlar nedeniyle ayrı ulusların insanlarının şu ya da bu nedenle birbirleriyle çatışmaya girişmeleridir, Masonluk, gerek ulusal gerekse evrensel düzeyde barıştan yanadır.

Buraya kadar tamam. Soru yanıtlandı. Ancak bu başlık altında başka öyle şeyler söylenmiş ki, (hani işte akıllıların sonradan kuyuya attığı taşlar) onlara da değinmek gerekiyor.

Bu arada katılımcılarımızdan biri böyle bir amacın olsa olsa Siyonizm’in amacı olabileceğine değinmiş ki o daha da yanlış. Elbette hangi Siyonizm’den söz ediyoruz; bunu belirlemek gerek. Ancak hangisi olursa olsun yanlış çünkü bunlardan biri Batı Avrupa çapında geçerli bir ülküdür, diğeri sadece Yahudilerin bağımsız toprak sahipliği üzerine kuruludur. Günümüzdeki Masonluğun bunlarla hiçbir ilgisi/bağlantısı yoktur.

Bu gibi sözler ancak yeterince öğrenim görmemiş, kafasını çalıştırmayı da öğrenememiş olanları kandırabiliyor.

Soru: Dünya Devleti denilince bu nedir?

Bilgiçlik taslamayan kişinin dürüst yanıtı: Bilmiyorum.

Soru: Masonluğun amacı nedir?

Yanıt: Doğrusu, pek iyi bilmiyorum.

Yargı: Masonluğun amacı bir dünya devleti kurmaktır.

Sokaktaki adam: Olabilir. Evet, mutlaka öyledir.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ekim 29, 2011, 09:57:22 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Sayın Adam cevabınız için teşekkürler kuyuya taş atan deli benim :D bir sorum daha olacak adnan oktar mason mudur?

Ekim 30, 2011, 01:37:54 öö
Yanıtla #26
  • Uzman Uye

Sayın ADAM, her halde sözünü ettiğiniz delilerden biri de benim. Zira "Siyonizm" ifadesini ben kullanmış bulunuyorum. Yanlız ben " Siyonizmin" Masonlukla bir bağlantısı olduğuna dair bir ifade kullanmadım. (bunlardan birinin batı Avrupa çapında bir ülkü, diğerinin ise Yahudilerin bağımsız toprak sahipliği üzerine kurulu ) olduğunu belirtmişsiniz ve her ikisinin de yanlış olacağına değinmişsiniz.
       Sayın ADAM, "Siyonizmin" ne demek olduğunun doğrusunu açıklarmısınız .
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ekim 30, 2011, 02:39:26 öö
Yanıtla #27
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Her ne kadar sayın lord, ilk sayfada tatmin edici cevap alamadığını söylemiş olsa da ben kısa cevaplar vermekten yanayım. Çünkü başlık dallanıp budaklanıyor.

Mesela sayın Alşah siyonizm nedir anlatın da bilelim demiş. Eminim ki sn ADAM yeniden anlatacaktır. Ama ben sn. Alşah'a bir kaç başlık önereyim:

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,8472.msg60144.html#msg60144
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,8759.0.html
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,8766.0.html
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,8770.0.html

Yeni Siyonizme Doğru yazı dizisinin ilk mesajı: http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,8768.0.html (ilgilenirseniz devamına bakarsınız)

neyse...

sn. lord ne sormuş:

Değerli Forum Üyeleri,
Bazı Sitelerde Videolarda masonlarında İluminati gibi merkezi kudüs olan tekbir dünya devleti oluşturmak için çabaladıkları söyleniyor? Bu ne Kadar doğrudur? Bizi aydınlatınız saygılarımla,

dikkat ederseniz ne kadar doğrudur diye sorulmuş, eh o halde yanıtımızı yineleyelim.

Tamamen yanlıştır.

saygılarımla

Ekim 30, 2011, 07:47:00 öö
Yanıtla #28
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu başlık yeri olmadığı için üstelik Sayın SkullG gerekli linkleri verdikten sonra elbette burada Siyonizm tanımı üzerinde durmanın bir anlamı yok.

Şimdi Sayın lord ve Sayın Alşah kuyuya taşları kendilerinin attığın söylüyor ama sanmam. O taşların atılmasının üzerinden zaman ölçüsü bakımından en azından şöyle bir 50-60 yıl geçmiş durumda hatta daha da fazla. Gerçi sonradan o kuyu irili ufaklı birçok taşla dolduruldu ama asıl başlangıçtır önemli olan.

Bu arada bostancı bu olaya pek aldırış etmiyordu önceleri ama sonra bir baktı ki kuyusu  taşlarla doldurulmuş. Boşaltmaya kalkıştıysa da, bu pek bir işe yaramadı. Çünkü artık bu kuyunun yanından geçen hemen herkes eline bir taş alıp, kuyuya akttıktan sonra uzaklaşır oldu oradan. İşte o kişiler, tarlalardaki üretime ne denli zarar verdiklerinin farkında değil ne yazık ki...     

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ekim 30, 2011, 11:05:12 öö
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

ben sayın skulg ve eurekayı msaonlukla ilgili sorulara kızmadan ve seviyeli cevaplar verdiği için teşekkür ederim kendileri diğer bir mason büyüğümüz gibi hiddetlenmiyor insanları olması gibi kendi zeka seviyelerine göre bilgilendirmeye çalışıyor ve yanlışları varsa düzeltmye çalışıyor.kendileri gerçekten mason olmuşlar .