Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Je Suis Charlie  (Okunma sayısı 6200 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 07, 2015, 04:56:19 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Paris'te mizah dergisi Charlie Hebdo'ya silahlı saldırı

http://www.cnnturk.com/haber/dunya/pariste-mizah-dergisine-saldiri-10-olu

Ne yorum yapılabilir ne söylenebilir bilmiyorum.

Masum insanları hedef alan bu gaddar ve barbarca saldırıları şiddetle kınıyorum. Bir kutsal a hakaret edildiğini düşünmek ve bu konuyla ilgili her türlü demokratik tepkiyi göstermek haktır ve sonuna kadar desteklerim. Ama eline silah alarak bir karikatür sebebiyle insanların canını almak?!....

Allah ıslah etsin böyle zavallıları.

Sultanahmet saldırısında bir polis Şehit oldu

Terör konusunda dünya da en çok canı yanmış ve yanmaya devam eden bir ülke olarak Türkiye, bu tarz hain ve barbarca saldırıların acılarını en iyi ve içten şekilde anlayacak ülkedir.

Bu başlık vesilesi ile,geçen hafta Türkiye polisine düzenlenen saldırı girişimini lanetliyor ve dün yine barbarca, haince ve şerefsiz bir terör saldırısı sonucu ŞEHİT edilen Polis memuru Kenan Kumaşa Allah'tan rahmet ve yakınlarına Allah'tan sabır diliyorum. Tüm Türk Polis Teşkilatının başı sağolsun...

Saygılarımla
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Ocak 07, 2015, 09:29:57 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yapılan saldırı basit bir terör saldırısı olarak yorumlanmalı,

Son dönemde batılı ülkelerde başlayan İslam karşıtlığını  düşünürsek olayda ince hesaplar var ,

Avrupa nın bir çok kentinde  protesto eylemleri başladı bile,

Saygılarımla,
fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Ocak 08, 2015, 01:42:11 ös
Yanıtla #2

Sayın davut, öyle bir yazmış ki... Hani zannedersiniz Müslümanlar sütten çıkma ak kaşık! Barış içinde yaşayan, akla ve bilime değer veren bu insancıkları kötülemek için ne de kötü bir tezgah kurmuşlar, vah vah! Üstelik bu olayı BASİT bir terör olayı olarak yorumlamalıymışız. Eh doğru tabi, Müslümanlar için basit bir terör olayı. Yaptıkları ve yapacakları yanında bu ne ki !?

Sayın davut'un konuşması hani şu paranoyak ve şizofren olan bir saraylı var ya; ha işte tıpkı onunkine benziyor. Herhalde ilhamını oralardan alıp gelmiş buraya. Ama yanlış yerde; bunu iyi bilsin.

Kınanması, lanetlenmesi gereken bir ortamda Müslümanlar ne de güzel bir davranış sergiliyorlar. Şaşıyorum, şu İslamfobi taraftarlarına her gün daha da hak vermeye başlıyorum. Herhalde dedikleri gibi İslamiyet dünyanın laneti ve bir an önce yok edilmeli.

Ha, aman! Bunları yazdık diye bizi de kesip/asmaya kalkışmayın da!..
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Ocak 08, 2015, 02:14:16 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın peacewings,

Birincisi ;

Sayın davut'un konuşması hani şu paranoyak ve şizofren olan bir saraylı var ya; ha işte tıpkı onunkine benziyor. Herhalde ilhamını oralardan alıp gelmiş buraya. Ama yanlış yerde; bunu iyi bilsin.

bu hitap şekli etik kurallara hiç uygun değil, Fikrinizi saygı çerçevesinde dile getirin,

hiç tanımadığınız , dini inanç ve dünya görüşü hakkında hiç  bir şey bilmediğiniz kişiler hakkında nasıl fikir yürütebiliyorsunuz,

ikincisi ;

Ha, aman! Bunları yazdık diye bizi de kesip/asmaya kalkışmayın da!..

Bu yorumunuzda etik ilkelerine uymuyor, asıl ben sizin koyunlardan olduğunuzu  düşünüyorum,

Asıl konuya gelirsek,

bugün meydana gelen 2 olayı daha değerlendirdiğimizde büyük bir olayın olduğunu görmek çok basit,

biraz analiz etmeniz yeterli,

Ocak 08, 2015, 02:22:22 ös
Yanıtla #4

"Öküzün altında buzağı aramak" algısına yeteri kadar tolerans gösterildi. Bu bağlamda yazım ince nükteler ve ironiler barındırmaktadır. Doğrudan şahsınıza yönelik değildir. Söyleyeceklerim bu kadar. Forum kurallarını ihlal eden bir durum varsa, bununla forum yöneticileri ilgilenecektir.

Saygılarımla.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Ocak 08, 2015, 02:26:22 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Öküzün altında buzağı aramak" algısına yeteri kadar tolerans gösterildi. Bu bağlamda yazım ince nükteler ve ironiler barındırmaktadır. Doğrudan şahsınıza yönelik değildir. Söyleyeceklerim bu kadar. Forum kurallarını ihlal eden bir durum varsa, bununla forum yöneticileri ilgilenecektir.

Saygılarımla.

Kendi, içsel dünyanızdaki öfke patlamalarını buraya yansıtıyorsunuz,

Akıl ve mantık daha ön planda gelmesi gerekir,

Ocak 08, 2015, 04:56:25 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu başlığı burada yani www.masonlar.org sitesinde açma sebebim; düşünceye, insan haklarına ve bireysel seçimlere Masonların şartsız kayıtsız destek vermelerini bilmem sebebiyledir.

Dün barbarca, haince ve gaddarca düzenlenen saldırı en temel hak ve özgürlüklere ve demokrasiye karşı bir saldırıdır. Her insanın düşünmeye, yorumlamaya ve düşüncelerini paylaşmaya hakkı vardır. Her insanın veya etnik yapının kendine ait, sevdiği saydığı değerler ve kutsallar vardır. Bu değer ve kutsallara da diğer insanların saygı göstermesini beklemek en tabi en doğal haktır. Lakin kendi kutsalına demokratik hak ve sınırlar içerisinde olmak kaydıyla gösterilmeyen saygısızlığa karşı dünkü gibi barbarca bir eylem sergilemenin hiçbir dayanağı hiçbir açıklaması ve hiçbir "ama"sı olamaz!

Yazılan veya söylenen sözleri eleştirebilirlerdi. Dava açabilirlerdi. Protesto düzenleyebilirlerdi. Veya toplumsal düzenin ve yasaların sınırları içersinde kalmak kaydı ile her türlü demokratik haklarını kullanabilirlerdi. Ama seçimleri, dergiyi okumamak değildi, ilgili kanalı izlememek değildi veya gözardı etmek değildi. Peki seçimleri neydi ? Psikopat bir anlayışla, Yaradan tarafından verilmiş can ve canları almak amacıyla saldırı düzenlemekti.

Sonuç ne oldu ? İslamofobiklerin eline koz vermekten, ırkçıların ellerine koz vermekten başka, opportunistlerin eline koz vermekten başka bir sonucu oldu mu ? Hayır..!

Peki birkaç psikopatın birkaç teröristin birkaç kendini bilmez zavallı ve hainin yaptıkları bütün aynı dine mensup ve inananları aynı kare içine almayı mı gerektirir ? Kesinlikle hayır.

Bugün hapishanelerde her din ve ırktan, her dilden ve memleketten insanlar var. İçinde kötü karakterli insan olmayan bir inanç veya kültür var mı ? Yok...

Sayın peacewings e sormak istiyorum. Siz hangi argümanlara dayanarak birkaç şerefisizn yaptığı anti-demokratik terörist saldırı sebebiyle şu sözleri satfetmiştir Kınanması, lanetlenmesi gereken bir ortamda Müslümanlar ne de güzel bir davranış sergiliyorlar. Şaşıyorum, şu İslamfobi taraftarlarına her gün daha da hak vermeye başlıyorum. Herhalde dedikleri gibi İslamiyet dünyanın laneti ve bir an önce yok edilmeli.

Tüm Müslüman alemini kayıtsız kalmakla suçladığına göre yeryüzünde ki tüm Müslümanları tanıyor ve konuşmuş ki böyle bir cümle kurabiliyor.

Siz ya ne dediğinizin farkında değilsiniz ya da islamofobik siniz.

Irkçılığa karşı dik duruş sergileyen bir yapı olan Masonluk kurumunca kabul edilmiş Mason bireyler tarafından kurulmuş bir site de sarf etmiş olduğunuz bu akıl almaz ve saygısız sözlerinizi, şiddetle ve nefretle kınıyorum.

Sormak istiyorum Timothy McVeigh sebebiyle tüm Amerikalıları veya eski Amerikan askerlerini "terörist" olmakla mı suçlamalıyız ?

Anders Behring Breivik nedeniyle tüm Norveç halkına "saldırgan, aşırı sağcı ve İslam karşıtı" gözüyle mi bakmalıyız ?

Dediğim gibi her kültür ve ülke de kötüler vardır. Kendini kaybetmiş, İslam ı yanlış anlamış ve değerlendirmiş teröristler nedeniyle bütün Müslümanlara aynı gözle bakmanın mantığı yoktur. Yanlıştır, haksızlıktır ve KÖRLÜKTÜR.

Kötüler olmasaydı, iyilerin değeri asla anlaşılmazdı.

Sayın Üye gözlerinizin en kısa zamanda açılması dileklerimle.

Saygılarımla

''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Ocak 08, 2015, 05:03:06 ös
Yanıtla #7

Bir dinin içeriğinden hareketle Sayın Metatron. Bir kişinin Müslüman olduğunu iddia etmesi farklı şey, kutsalında yazdığı gibi davranması farklı şey.

Bu eylem gibileri o kutsalda meşru görülüyor. Fakat burada ayet tartışması içine girmeyeceğim.

Umarım anlatabilmişimdir.

Saygılarımla.

Ocak 08, 2015, 05:14:11 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bir dinin içeriğinden hareketle Sayın Metatron. Bir kişinin Müslüman olduğunu iddia etmesi farklı şey, kutsalında yazdığı gibi davranması farklı şey.

Kutsalında ne yazıyor ? Bütün Müslümanları suçladığınıza gören lütfen her türlü argümanı paylaşın ya da özür dileyin.!

Saygılarımla
- Dostoyevski -

Ocak 08, 2015, 06:03:44 ös
Yanıtla #9

Sayın Metatron anlamamakta ısrarcı. Üstelik tekrarlamama rağmen hala Müslümanları suçlamakla itham ediyor beni. Oysa benim bahsettiğim şey "İslamiyet" kavramı; Müslümanlar değil. Müslümanlar şöyledir deseydim ve genel yargılara varsaydım bu ırkçılık olurdu. Ama İslam'ın ne olduğu apaçık ortadadır. İslamiyet'in içeriğinde neler barındırdığı bu forumun tartışma konularından birisi değil. Çok merak eden açar okur yahut inanmayanlara ve İslam'ı inkar edenlere nasıl davranılması gerektiğini söyleyen ayetleri birazcık zahmet edip arama motorlarında bulur.

Şu birkaç Müslüman meselesine de takıldım doğrusu. Ortadoğu'yu kana bulayan binlerce Müslüman, hangi ara birkaç oldu? Bunların en fanatik olanlarının sayısı bir ordu kadar!

Müslümanları değil ama İslamiyet'i suçluyorum Sayın Metatron. İslamiyet, kandan-vahşetten-acıdan ve saçmalıklardan başka bir şey değil. Ve ben bu görüşümü dillendirme ve savunma hakkına sahibim. Böyle düşünmek beni ırkçı yapmadığı gibi özür dilenecek bir neden de doğurmaz.

Bilginize.

Saygılarımla.