Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Nirvana'da Cinayet  (Okunma sayısı 1232 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 22, 2018, 03:54:36 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İhtiyar Prakash için çok güneşli ve huzur dolu mutlu bir gündü. Yastığını hazır edip ağaca sırtını yasladı ve meditasyona daldı. Bir saat kadar sürede imgeler havuzunda yüzdü ve boşlukta hiçbir şey görmez oldu. Titreşimleri düzene ermiş rahatça merkezde oturur, gözleri açık halde buldu kendini. Sevinç dolu ruhunu sözleriyle yansıttı.

"Ahh güzeller güzeli yakışıklı Prens Siddharta
çok mutluyum hissediyorum artık huzuru
bir sürü güzel, çirkin, kötülük ve güzellik
görüyorum fakat maraya kanmıyorum
sana ulaşabilmek için egomu yendim..."
son sözü üzerine huzuru anlık kayboldu ve büyük acıyla sarsıldı yerinden yumruk yemiş gibi, ne olduğunu anlayamadan ikinci sözüne başladı Prakash. Yalanı Buda'nın felsefesinde geçersizdi.

"Ahh Konfüçyus senin dediğin gib--" adeta sopayla vurdular yüzüne boşlukta aşağı uçar oldu ihtiyar Prakash, korkuyla çığlıklar attı ve Şiva ile Vişnu'ya dua etti. Bir anda karanlık vücudunu yutmaya başladı. Hiddetle Prakash kaşlarını çatıp bilmiş yüce egosuyla haykırdı: "Yanlış olan ne!!?" diye. Ortaya sevmediği insan Chatur çıktı. Melekleri andıran güzelliğe ermiş Chatur'u görünce şaşırdı Prakash, ayna oluştu karşısında ve çirkin olanın kendi olduğunu fark etti. Chatur konuşmaya başladı,

"Sen değil miydin doğru söylediğin sözü takdir edince arkamdan konuşup beni ezikleyen? Beni sevmeyen insana beni kötüleyen? Egonu beslediğin yıllar sonrası erdiğin huzuru nasıl iyi insanların saf sembolleri bellersin!!? Kendin seçtin bu şeyi, kendi kendini düşürdün aşağı!" dedi ve kayboldu Chatur.

Navin belirdi gökte ona bakar halde, son ümitle seslendi Prakash Navin'e,
"Sevgili küçüğüm yardım et bana lütfen! Kibirli Chatur terk etti beni burada!" ve ardından cevabını aldı:
"Sen Chatur'la kavgalıyım diye onu bana ezikledin, arkasından konuşup egonu bana gösterdin. Sen tanıdığım ilk insan değilsin, kibirli, egoist, yalaka bir insansın! Senin kinin kötülüğün sana bakarken bile bana bulaşıyor, sözlerim öfkeleşiyor! Sen buradaysan ben yokum artık!" dedi kayboldu. Ömrü boyunca insanları küçük gören Prakash boğularak öldürüldü. Katili kimdi diye sorarsanız kendisi ve egosuydu, katledildi ihtiyar Prakash yalanlarla kendini götürdüğü Nirvana'sında! Nirvana umduğu yerken cehenneme döndü böylece!