Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İsrail askerleri böyle vurdu  (Okunma sayısı 13596 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 21, 2008, 02:34:15 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

İsrail'in atom bombası atarken çekilmiş görüntülerini izleseler emin olun montaj derler , ölümler insanlar herşey montaj onlara göre

Temmuz 21, 2008, 02:38:27 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Sn. kirlangic,

medya dersleri almadım, montaj nedir nasıl anlaşılır o konuda da teknik bir yetkinliğe sahip değilim. ama görüntüyü ilk kez hemde internet üzerinden izleyip de montaj diyebilen bir bilgili kişiyle de ilk kez karşılaşıyorum.

ayrıca çeken kişinin bir amator olduğu tüm çekim boyunca anlaşılabiliyor. çekenbir kameraman olsaydı belki dediklerinize hak verirdim.

hadi diyelim bu görüntüler montaj... bunun nontaj olması diğer görüntüleri de montaj statüsüne koyar mı? ben küçüktüm hatırlıyorum TRT yıllarıydı bir görüntü hiç hafzamdan silinmedi. üç israil askeri bir filistinliyi araya almışlardı ve birisi o filistinlinin kolunu ayak darbesiyle kırıyordu. bu görüntüyü siz hatırladınız mı?

ya da çok yakında bir görüntü daha aklımda, bir baba oğlunu korumaya çalışıyordu sinmişlerdi sinebildikleri kadar, bir baba ve bir oğuldular, öldürüldüler. hatırladınız mı?

hatırlatalım

Bu haberin aslini ben aylar once su baslikta yayinlamistim. Siz hatirladiniz mi ? :)

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=3455.15

Gorsel ve yazili basinda her yerde sik sik gordugumuz Al Dura'da cocugu sozum ona IDF tarafindan oldurulen Filistin'li babanin fotografi ceken Fransiz asilli gazeteci ve ilk yayinlayan Fransiz 2 Kanali'ni yalan haberden mahkemeye veren Philippe Karsenty adli vatandas davayi kazandi ve mahkemece suclu bulunan Fransiz 2 Kanali Fransa'da tum kanallarda bir tekzip yayinlayarak resimdeki Filistinli babanin cocugunun IDF guclerince degil, Filistinli teroristler tarafindan olduruldugunu bildirdi.

Ilgili Haber:

http://www.honestreporting.com/articles/45884734/critiques/new/Al-Dura_Trial_Karsenty_Wins_in_Paris.asp

Ayrica Fransizcasi :

http://www.debriefing.org/index0.php

Temmuz 21, 2008, 02:44:48 ös
Yanıtla #12
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

peki özür dilerim sn. Kirlangic,

sütten çıkmış ak kaşıkdan da ak olan İsrail'den de özür dilerim.

zaten o insanlar kendilerine sıkmıştı, köpekleri kendileri kendi üstlerine saldı, hatta kendileri bombaladılar evlerini, evet evet doğru kendi bebelerini kendileri oldurdu, hatta o kundaktaki bebeler intihar etti. Kana köyünü de Kanalılar kendileri bombaladılar, ama israil yaptı zannedilsin diye uçaklarına İsrail Hava Kuvvetleri amblemleri taktılar.

o resimlerin altına bir resim koymuştum, sonra çok gerçekçi olduğu için kaldırmıştım. ama bir zahmet googlea girip israil vahseti, israil zulmu, israil, israil ordusu falan yazın direkt o bebe karşınıza çıkıyor, onun resmine bakarak anlatın masumiyeti

israilli veya filistinli teröristlerin hepsinin köküne kibrit suyu diyorum. saygılar sunuyorum.

Temmuz 21, 2008, 02:46:52 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

''israilli veya filistinli teröristlerin hepsinin köküne kibrit suyu diyorum. saygılar sunuyorum.'' Aynen.
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 21, 2008, 02:48:00 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Hayır bunları İsrail yapmış olamaz mümkün değil kesin filistinliler yapmıştır ;

Temmuz 21, 2008, 02:49:03 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Sn. Kırlangıç size mantıklı gelebiliyor mu ? Mantıklı geliyorsa hiç bir şey söyleyemem size.
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 21, 2008, 03:02:20 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Güvenlik duvarını neden protesto ediyorlar ki. Bunu kendileri istediler.Açıkcası dünya toplanmış adeta israile bir cephe almış durumdalar.Biraz daha konuyu açalım,israil askerlerinin el,kol hareketleri inceden inceye yazılmış,çizilmiş. haliyle bunu okuyan insanlarda israil askerine bir canavar görüntüsü vermekte..Ama inceden inceye anlatmasalardı ve şöyle deselerdi haberi okuyan insanlar en fazla "lanet olsun" diceklerdi: "israil askerleri bir genci öldürdü".Demek istediğim şeyi çok iyi anladınız.Tabi ki öldürülen bir insanın dünyadan silinip gitmesi, öldürülmeyen,sağ kalan insanların üzüntü ve nefretini her zaman çekecektir..
   Günümüzde haritalarda gördüğünüz israil devletinin sınırları ilkçağda yahudi ırkının sınırları idi. Bu hiç reddedilmesin.Güvenlik duvarının kurulma sebebide budur.Sanıldığının aksine israil asla bölgedeki güvenliği barışla kontrol altına alıp,savaşa son veremez.İsrail zorunlu olarak savaşa devam etmeli.Zorunlu devam. Aksi halde;  filistinler,lübnan,bazı terör örgütleri,iran gibi güçler yahudilere 2. bir sürgün hayatı yaşatacaklardır..

Temmuz 21, 2008, 03:06:58 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Kimin ülkesinden kimi kovuyorsunuz ! Bazı terör örgütleri yahudilere 2. sürgün hayatı yaşatacaklarmış. Kim kime sürgün yaşatıyor, vurulmaktan başka marifeti olmayan insanlar saatte beş yüz füze atabilme kabiliyeti olan israili mi sürgün edecekler ? Barışla kontrol altına alınamayacağını kim söyledi ? Bunu söyleyen ancak israil vatandaşı yahudi olabilir , barışla hiçbirşeyin çözülemeyeceğine inanan tek devlet İsrail devletidir

Temmuz 21, 2008, 03:19:41 ös
Yanıtla #18
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Kirlangıc,

verdiğiniz adresler ne yazık ki açılmıyor. El Dura hadisesinde benim bildiğim kadarıyla ili dava açıldı. Birincisi Philippe Karsenty tarafından France2 kanalına karşı açılan düzemece haber iddialı davadır. ikincisi ise France2 ve haberin muhabiri France2'nin İsrail temsilcisi Charles Enderlin tarafından Karsenty'e karşı açılan "hakaret"  davasıdır.

İlki hakıındaki gelişmeleri tam bilmiyorum. Ama Enderlinin karşı davasında davalılar lehine karar verilmiş ve davacı karsenty karalama kampanyası yapmaktan yani iftira ve hakaretten ötürü suçlu bulunarak tazminat ödemesine hükmedilmişti. karar karsenty tarafından temyiz edilmişti. temyiz mahkemesi france2den kasedin ham halini istemişti.

eğer bundan sonra bir gelişme olduysa ben kaçırmışım demektir.

Temmuz 21, 2008, 03:29:07 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kimin ülkesinden kimi kovuyorsunuz ! Bazı terör örgütleri yahudilere 2. sürgün hayatı yaşatacaklarmış. Kim kime sürgün yaşatıyor, vurulmaktan başka marifeti olmayan insanlar saatte beş yüz füze atabilme kabiliyeti olan israili mi sürgün edecekler ? Barışla kontrol altına alınamayacağını kim söyledi ? Bunu söyleyen ancak israil vatandaşı yahudi olabilir , barışla hiçbirşeyin çözülemeyeceğine inanan tek devlet İsrail devletidir

Asıl sen kimi kimin yerinden kovuyorsun? filistin tarihini bilmediğin apaçık..filistinlilerin putları da onlar gibi. Davut ve süleyman imp. sınırları sina çölünden başlar güney lübnan biter.Filistinliler daha iç kesimlerde yaşamışlardır(ürdünün kuzey doğusu). şimdi o toprakları savunmak terör oluyor öyle mi? adalet bahsedenlere bakın.