Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hayal Gücü Sınır Tanımıyor  (Okunma sayısı 15220 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 05, 2008, 02:57:27 ös

Resmin Yorumlanması:

İlk 4 şekil amblemin sembolizmini orta çıkarmak için yapılan işlemlerdir.Amblem istenen durumu geldiğinde semboller incelenebilir.
En açık ve belirgin olan sembol.Ampulün içerisindeki pergel ve cetveldir.Bilindiği üzere bu sembol masonların ana sembollerinden ve en çok bilinenlerindendir.
İşlenen amblemde kalan uçlar ve ampulün içerisindeki tel uç noktalar olarak alındığında 6 köşeli yıldız ortaya çıkmaktadır.Altı köşeli yıldız Yahudilerin işareti Hz.süleyman’ın mührüdür.Ve bu işaret masonlar tarafındanda kullanılmaktadır.

Ampulün içerisindeki alan siyah renge boyandığında karşımıza bir anahtar deliği çıkmaktadır.Bu ise bir geçişi , değişimi sembolize etmektedir.”Anahtar elimizde ve bu geçiş olucak” anlamlarıda çıkartılabilir.
Ampul ters çevrildiğinde ise bir sarıkla karşılaşılır.Sanılanın aksine bu şeriat yönetimini sembolize etmez.Bir simge eğer ters çevrili ise o şeye karşı olunduğunu gösterir.Örneğin haç , hristiyanların sembolüdür.Fakat ters haç satanizmi sembolize eder.Aynı şekilde pentagram ulvi bir anlamı koruyucu anlamı varken ters pentagram şeytanı temsil eder.Ters sarıktan çıkarılacak olan mana ise.”İslamiyeti kullanarak onu ayaklarımızın altında ezerek yükseleceğiz ve onu yokedeceğiz  veya onu karalayıp gözden düşüreceğiz” Bu sembolde bu anlamları içerebilir.Eğer anahtar sembolü ile birleştirilirse şuanki süreç islamiyetin fark ettirilmeden yok edilmesi için geçen bir dönemdir.Bu bir ara dönem bir ara süreçtir.

Ayrıca AKP binasındaki 8 köşeli yıldızda masonlarla ve kararlaştırılan amaçlarla ilgilidir.Masonların en çok bilinen diğer sembolü üzerinde göz bulunan piramittir.Eğer iki piramit alınır iç içe geçirilirse oluşan şeklin profil görüntüsü 6 köşeli yıldızı verir.Bu oluşan şekile yukardan bakıldığında ise 8 köşeli yıldız görülmüş olur.Piramitlerden oluşan bu şekil okült konularda uğraşanlar tarafından iyi bilinmektedir . Bu şekil geçişi ve değişimi sembolize eder.

Kaynak:www.tahribat.com
Omnia mors aequat

Nisan 05, 2008, 05:18:54 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Hayal gucunden ote bırsey bu....
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Nisan 05, 2008, 09:11:19 ös
Yanıtla #2

Çok İlginç ve bir o kadar da Güzel bir Paylaşım olmuş. Bununla ilgili Kişisel Yorumlarım olacaktı da her ihtimale karşı bende kalsın diyorum.  :D =>
.”İslamiyeti kullanarak onu ayaklarımızın altında ezerek yükseleceğiz ve onu yokedeceğiz  veya onu karalayıp gözden düşüreceğiz” Bu sembolde bu anlamları içerebilir.Eğer anahtar sembolü ile birleştirilirse şuanki süreç islamiyetin fark ettirilmeden yok edilmesi için geçen bir dönemdir.Bu bir ara dönem bir ara süreçtir.

« Son Düzenleme: Nisan 05, 2008, 09:15:54 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Nisan 05, 2008, 10:09:23 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sayın Mystic,

AKP binasının her önünden geçişimde o 8 köşeli yıldıza takılmadım değil. Çünkü bariz bir şekilde aklınızda çok farklı şeyler uyanıyor. Ampülü hiç düşünmedim ama bina üzerinde bu belirgin 8 köşeli yıldızlar çok ilginç. Acaba yapının mimarı kim? Sonuçta bu binanın özellikle istenmiş bir özelliği olmalı diye düşünüyorum.

Saygılarımla,

Nisan 05, 2008, 11:38:33 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sn.mystic simdi soyle mi yani tayyip erdogan mason mu yani butun ozellikler onu mu anlatiyor yani.yada sizin dusunceniz mi bunlar.
Saygilarimla....

Nisan 06, 2008, 02:22:46 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sekiz köşeli yıldızı Irak elçiliği binasında da görebilirsiniz.

Nisan 06, 2008, 02:45:15 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

tamam o zaman bir tanede ben ekleyeyim ampulden saçılan yedi ışığı da:
Yahudilerin en eski sembollerinden biri olan yedi kollu şamdana  benzetelim...
אלי

Nisan 06, 2008, 08:06:28 öö
Yanıtla #7

Sn.mystic simdi soyle mi yani tayyip erdogan mason mu yani butun ozellikler onu mu anlatiyor yani.yada sizin dusunceniz mi bunlar.
Saygilarimla....

Sn. Da Vinci,

Bu şahıs Mason olmuş olsa veya Mason olduğu ortaya çıksa  parti mensupları şaşkınlıktan baygınlık geçirirler ,parti ise kapatılmaya gerek kalmadan 1 gün içinde dağılırdı herhalde :)

Bana esas ilginç gelen kökten dincilik uygulamaları ve Laikliği ortadan kaldırma şuçu işlediği iddiası ile kapatılma aşamasında olan bu partinin Masonlukla ilişkilendirilmesi.

Bir düşünün bir kesim Masonları din düşmanlığı ile suçlarken(bu yazıda bu husus ta geçiyor) hatta satanist ilan ederken bir kısım dini kökleri çok derin olan bu partiyide Masonlarla ilişkilendiriyor.

Sırada ne var aceba uzaylılarla iş birliği yapıp dünyayı onlarla birlikte yöneteceğimiz yada bizlerin aslında uzaylı olduğu mu iddia edilecek merak ediyorum doğrusu :)

Omnia mors aequat

Nisan 06, 2008, 08:51:58 öö
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

asla teoriden öteye giteyecek bir iddia...
o sekiller Selcuklu mimarisinde de vardı...
hayal gücü bu sınırı aşamaz :)
Gerçeğin çölü

Nisan 06, 2008, 11:41:16 öö
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sayın Mystic,

Haklısınız, fakat neden bu simgeler kullanılmış bir hayli ilginç. Tabii ki Mason olabilirler demeyeceğim ama bir kasıt olabilir mi acaba ben onu merak ediyorum... Yada sadece mimarisi gereği midir? Bu zamanlarda insanlara herşeyi düşündürtüyorlar maalesef :)

Saygılarımla,