Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KIYAMET VE TUFAN  (Okunma sayısı 24148 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 17, 2007, 06:18:23 ös

Bu iki olgunun daha iyi anlaşılabilinmesi için olaya şu açıdan bakılmasının faydalı olacağını düşünüyorum.Evrenin temel ilkesi Değişkenlik ilkesidir.Yani evrende var olan hiçbir şey olduğu gibi kalamaz.Bir diğer ilkede yok olmazlık ilkesidir.Evrende madde dahil hiçbir varlık tamamen yok olmaz sadece şekil değiştirir.Şimdi bu iki olguyu yan yana koyduğumuzda ortaya çıkan manzara şu şekilde olacaktır.Bir Dünya var bu dünya üzerinde yaşayan canlılar var ve sürekli bir değişim zorunluluğu var.Canlılar nasıl doğup büyüyüp ölüyorlarsa dünyada var oluşundan itibaren bu sürece tabidir.Tabiki ölümünden önce değişim süreci vardır.Buna dünyanın fiziksel değişimleri diyebiliriz.Bunu insanoğlunun dünyaya verdiği zarar sebebi ile olduğunu düşünmeyiniz.Bu bir süreçtir.

Tufan:

Yapılan araştırmalar dünya üzerindeki köklü değişikliklerin belirli periyotlar dahilinde Tufanlar sonucu olduğunu ortaya koymuş Tufanları tetikleyen etmen ise dünyanın kutuplarının yer değiştirmesi olayı.Bu süreç başladığında dünyanın yüzeyi tamamen şekil değiştirecek.Bazı kıtalar tamamen batacak ,şu an su altında olan birtakım kara parçalarıda yeryüzüne cıkacak.Buna bir nevi dünyanın kendisini yenilemesi de diyebiliriz.Bu süreç sonucunda dünya tamamen yenilenecek.Bunun zamanının tam olarak tesbit edilemediği gibi göz attığım tüm kaynaklarda önümüzdeki 50-60 yıl dan sonraki bir döneme denk geleceği öngörülmüş.Yani içinde bulunduğumuz dönem bir devre sonu.

Kıyamet:
Daha öncede yazdığım gibi Kıyamet Kıyam sözcüğünden gelir ve esas anlamı ayağa kalkmak demektir Yani uyanmak.Bu uyanış yeryüzünde yaşayan insanların algı seviyelerindeki artış sonucu olacaktır.Bunun sonucunda da yer yüzündeki değer yargıları tamamen değişecektir.Bu değişim dünyanın foton kuşağının etkisi altına girmesi ile çok fazla artacaktır.Bu gelişme maddiyatın azalıp maneviyatın artması şeklinde olacaktır.İnsanlar (tabiî ki herkes değil) var oluşun amacı ,insanın ne olduğu, amacının ne olduğu gibi konularda daha açık bilgilere sahip olacaklardır.Daha önce sembolizmalar kullanılarak anlatılmaya çalışılan bu gerçekler insanlığa açık olarak sunulacaktır.Bunun sonucu bağnazlık ortadan kalkacak insanlık tamamen farklı bir şekilde yaşamaya başlayacaktır ki buna Altın Çağ diyoruz.Peki bu başlangıcı ne tetikleyecek?Çeşitli kaynaklardan edindiğim bilgiler 2 farklı olgu üzerinde duruyorlar.
1.Yeni bir bilgi kitabının ortaya çıkışı ve insanlığa sunuluşu.(Kitap konulduğu yerde insanlığa sunulmayı bekliyor)

2.Atlantis Kıtasının keşfi (Atlantis kıtası şu an keşfedilmiş durumda ancak İlgili araştırmacılar Amerikan hükümetinin engellemesi sonucu buluşları henüz açıklamıyorlar ve bulguların okyanusun derinliklerinden su yüzeyine çıkartılması engelleniyor)

Not:Özellikle  Foton Kuşağı ve bilgi kitabı ile ilgili konuya ilgi duyan kardeşlerim varsa ve sayın Üstadım izin verirse kendileri ile özel bölümde bilgilerimi paylaşabilirim.
Omnia mors aequat

Haziran 17, 2007, 06:26:25 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Yazdıklarınız alışılageldik bilgiler gibi gözüksede aslında photon belt konusu ilginç aslında o konuda bilgim yok denecek kadar az hatta ilk defa Türkçe'ye çevrilmiş halini görüyorum o konuyla ilgilinecektim bilhassa Galaktik İnsan kitabını okumaya karar vermiştim lakin fırsatım olmadı.

Haziran 17, 2007, 06:34:11 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Kıyamet günü insanların tümünün gerçeği açıkça gördükleri andır. İnkar eden bir insan karşılaşacağına asla inanmadığı, hatta bu inançsızlığının sonucunda sürekli reddettiği ve hayatı boyunca düşüncesinden kaçtığı ahiret gerçeği ile artık karşı karşıyadır. Dünyadaki yanılgısının sonucunu görmekte, geri dönüş çareleri aramakta, ama bir sonuç elde edememektedir. Dehşetli bir sonla karşılaşmıştır ve yaptıklarının pişmanlığını tüm gerçekliğiyle hissetmektedir.

Olanca yeminleriyle: "Öleni Allah diriltmez" diye yemin ettiler. Hayır; bu, O'nun üzerinde hak olan bir vaidtir, ancak insanların çoğu bilmezler. Hakkında ihtilafa düştükleri şeyi onlara açıklaması ve inkar edenlerin kendilerinin yalancı olduklarını bilmesi için (diriltecektir). (Nahl Suresi, 38-39)

Kıyam  dan uyanmaktan kalkmaktan bunu da çıkarabilirmiyiz İslam a göre ölenlerin o gün tekrar dirilmesi...

« Son Düzenleme: Haziran 17, 2007, 06:36:22 ös Gönderen: LuckyEye »

Haziran 17, 2007, 06:42:45 ös
Yanıtla #3

Kıyamet günü insanların tümünün gerçeği açıkça gördükleri andır. İnkar eden bir insan karşılaşacağına asla inanmadığı, hatta bu inançsızlığının sonucunda sürekli reddettiği ve hayatı boyunca düşüncesinden kaçtığı ahiret gerçeği ile artık karşı karşıyadır. Dünyadaki yanılgısının sonucunu görmekte, geri dönüş çareleri aramakta, ama bir sonuç elde edememektedir. Dehşetli bir sonla karşılaşmıştır ve yaptıklarının pişmanlığını tüm gerçekliğiyle hissetmektedir.

Olanca yeminleriyle: "Öleni Allah diriltmez" diye yemin ettiler. Hayır; bu, O'nun üzerinde hak olan bir vaidtir, ancak insanların çoğu bilmezler. Hakkında ihtilafa düştükleri şeyi onlara açıklaması ve inkar edenlerin kendilerinin yalancı olduklarını bilmesi için (diriltecektir). (Nahl Suresi, 38-39)

Kıyam  dan uyanmaktan kalkmaktan bunu da çıkarabilirmiyiz İslam a göre ölenlerin o gün tekrar dirilmesi...

Yazmış olduğunuz ayet te anlatılmak istenen tabi ki ölü insanların dirilmesi değil hayattaki insanların ilahi bilgiye ulaşmasıdır.Tabi bu algı derecesine göre farklılık gösterecektir.Eski tarihlerdeki insanlara bu sembolizmalar vasıtası ile açıklanmaya çalışılmıştır buda ozamanki algı seviyesine hitap içindir.
Omnia mors aequat

Haziran 17, 2007, 06:49:32 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Olabilir sonuçta Kur'an daki ayetlerde yorum farklılığı çok oluyor  bana göre kıyamet bir toplu yok oluş değil aksine Hakk'ın tam manasıyla anlaşılacağı gündür sizinde bahsettiğiniz gibi Altın Çağ da iyi insaların Altın Çağ ı  olacaktır Kıyamet bence gerçeğin ne olduğunun belli olduğu gündür insanın ve insanlığın anlamının ortaya çıkış günüdür bu yönden bakarsak aslında beklenesi günler...

Eğer sizin benzeriniz olan bir beşere boyun eğecek olursanız, andolsun, siz gerçekten hüsrana uğrayanlar olursunuz. O, öldüğünüz, toprak ve kemik haline geldiğiniz zaman, sizin mutlaka (yeniden diriltilip) çıkarılacağınızı mı va'dediyor? Heyhat, size va'dedilen şeye heyhat.. O (bütün gerçek), yalnızca bizim (yaşamakta olduğumuz bu) dünya hayatımızdan ibarettir; ölürüz ve yaşarız, biz diriltilecekler değiliz. (Mü'minun Suresi, 34-37)

Haziran 17, 2007, 06:51:09 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Yazmış olduğunuz ayet te anlatılmak istenen tabi ki ölü insanların dirilmesi değil hayattaki insanların ilahi bilgiye ulaşmasıdır.Tabi bu algı derecesine göre farklılık gösterecektir.Eski tarihlerdeki insanlara bu sembolizmalar vasıtası ile açıklanmaya çalışılmıştır buda ozamanki algı seviyesine hitap içindir
Bu konuda MYSTICPROVOCATEUR isimli arkadaşa katılıorum....Tebrik ederim böyle güzel bir konuya değindiğiniz için,burada bahsedilenler sembolik olarak anlatımdan ibarettir....
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Haziran 17, 2007, 06:53:24 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Yalnız ben İslam a göre ölenlerin dedim dikkatinizi çekerim sanırım yanlış anlaşıldım bedenen ölenler değil :)

Haziran 17, 2007, 06:56:49 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Elbette sizi yanlış anlamadım ayetler apaçık ortada açıklamanız için teşekkurler
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Haziran 17, 2007, 08:31:21 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Foton kuşağı ve bilgi kitabı nedir? Biraz bilgi verebilirmisin.
Tabiki sakıncası yoksa

Haziran 17, 2007, 08:33:36 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Yalnız ben İslam a göre ölenlerin dedim dikkatinizi çekerim sanırım yanlış anlaşıldım bedenen ölenler değil :)
Arkadaş kıyamet ve tufanın diğer inançlarda açıklamasını yapmış
belkide o yüzden yanlış anlaşıldığını düşündün ama yanlış anlaşılma yoktur