Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İSRAEL`İN DOĞUŞU 14 MAYIS 1948  (Okunma sayısı 45482 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 02, 2007, 04:16:53 ös
Yanıtla #60
  • Ziyaretçi

napıyım just_McCann  yoksa başbakan gibi sayın kelimesinimi kullansaydım tabi şehitlerimizin katiline sayın diye hitap etçez ...

ANLIYORUM..

Haziran 02, 2007, 04:20:23 ös
Yanıtla #61
  • Aktif Uye

sakın bi de çiftçiye ananıda al git deme..

Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 02, 2007, 04:21:05 ös
Yanıtla #62

sn ohannesburq  ben sız haksızsınız demedım sadece kopek dıye hıtap etmnenız yanlıs boyle dusunmenıze ben karısamam haklıda olabılırsnız ama forma malesef her ıstedıgımız kelımeyı yazmayız.kısısel hakarete gırmektedır ve buda ortamı germektedır.ben abdullah ocalanı sevmıyorum.bunuda soyluyorum.bu benım kısısel bır hakkımdır ve kımse karısamaz.ama soyleyıs tarzım kımseyı kıracak sekılde degıldır.ben sız haksızsınız demedım.dusuncelerınızı dıle getırırken daha dıkkatlı olun demek ıstedım sayın kelımesını kullanmaya bılırsınız ama bu kopek dıyecegınız anlamınada gelmez.umarım anlıyorsunuzdur benı.
saygılar

Haziran 02, 2007, 04:23:45 ös
Yanıtla #63
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin ohannesburq,

Sizi anliyorum ve tepkinize hak veriyorum. Hic birimiz burada bir sucluyu savunmuyoruz. Yanlizca kisisel haklar ve sitenin tartisma kalitesini savunuyoruz. Sitede hangi nedenle olursa olsun hakaret yada kufur bulundurulmasi, tartisma seviyesinin dusuk oldugunu gosterecektir. Nezih bir bilgi paylasim ortami icin bu itham kabul edilemez.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 02, 2007, 04:25:46 ös
Yanıtla #64

Sayin ohannesburq,

Sizi anliyorum ve tepkinize hak veriyorum. Hic birimiz burada bir sucluyu savunmuyoruz. Yanlizca kisisel haklar ve sitenin tartisma kalitesini savunuyoruz. Sitede hangi nedenle olursa olsun hakaret yada kufur bulundurulmasi, tartisma seviyesinin dusuk oldugunu gosterecektir. Nezih bir bilgi paylasim ortami icin bu itham kabul edilemez.

Saygilarimla
Sayin ohannesburq,
ıste bende bunu soylemeye calısıyordum.umarım sımdı anlamısınızdır.amacım herhangı bır ınsanı savunmak degıl forumun kalıtesını ust duzeylerde tutmak.
saygılarımla

Haziran 02, 2007, 04:30:11 ös
Yanıtla #65
  • Ziyaretçi

Düzeltelim arkadaşın yanlışını Apo yu Mossad değil CIA yakalamıştır.

Haziran 02, 2007, 04:32:55 ös
Yanıtla #66
  • Aktif Uye

ya da CIA "Apo kardeş seni Türkiyeye gönderiyoruz,git İmralıda nefes al biraz"

demiştir.
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 02, 2007, 04:33:52 ös
Yanıtla #67

Haziran 02, 2007, 04:36:09 ös
Yanıtla #68
  • Ziyaretçi

sn.luckyeye bakın tek taraflı bir operasyon olmadı cıa ve mossad ortaklaşa bir operasyon yapıldı ...
tepkinizi anlıyorum eğer sitenin kalitesini düşürmek isteseydim yazdığım kelimeyi birleşik yazardım ...DEĞİŞİM OPERASYONU BAŞLADI

Olay-1: APO YAKALANDI

Önce Abdullah Öcalan'ı Kenya'da yakalayıp, bize teslim ettiler..
Ve bunu yaparken de, şu mesajı ilettiler;
Güneydoğu Sorunu'na, siyasal çözüm üretin.. Kürt realitesini, terör boyutundan soyutlayın.. İşte size, terörün başını teslim ediyoruz.. Enerjinizi, eskisinden farklı değerlendirin..
Bir doğal felaket olan "deprem"i de, yine pozitife dönüştürmeye çalıştı Batı..
Şöyle dediler..

Tarih, coğrafya ve kader, sizi Yunanistan'la birlikte yaşamaya mahkum etmiş.. Deprem bile, aynı zamanda vuruyor sizi.. Artık barışın, uzlaşın ve ortak bir yarın için birlikte politika oluşturun.. Kıbrıs'ı da, Ege'yi de, barışa bağlayın..
Ve son ekonomik kriz sürecinde de, yine işaret ettiler aynı hedefi..
Bakın, size nasıl Öcalan'ı gönderdiysek, şimdi de Cavit Çağlar'ı gönderiyoruz.. Şu temizliği, şeffaflaşmayı yapın.. Yozlaşmış, kokuşmuş ve yeteneksiz kadrolarınızı değiştirin.. Size bir kaynak daha veriyoruz.. Dediklerimizi yapmazsanız, bundan sonra, çaresizlikleriniz ve çözümsüzlüklerinizle başbaşa kalırsınız..
Bütün bu olanların farkında değil misiniz?
"Değişim", Türkiye'nin kapısını çalıyor..
İsterseniz, kapıyı açmayın!
HATIRLAMAK GEREKERİSE

Devlete ve ülkemize olan inancımızı kaybetiğimiz günlerdi. Birden tüm ülkeyi tek çatı altında toplayan ve ulusal damarlarımıza kan pompalayan bir gelişme yaşandı; Türkiye, APO'NUN PEŞİNE DÜŞTÜ.
OLAYLAR NASIL BAŞLAMIŞTI

16 Eylül 1998 - Hatay'da konuşan Kara Kuvvetleri Komutanı Atilla Ateş şöyle dedi: "Suriye'nin Abdullah Öcalan'a verdiği destek konusunda sabrımız kalmadı"

18 Eylül 1998 - Demirel'in de net olarak Suriye'yi suçlamasıyla Suriye-Türkiye arasında Abdullah Öcalan krizi başladı. İki ülke savaş noktasına geldi.

6 Ekim 1998 - Mısır Cumhurbaşkanı Mübarek iki ülke arasında aracılık yapmaya başladı

10 Ekim 1998 - Başbakan Mesut Yılmaz, Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkarıldığını duyurdu

26 Ekim 1998 - Rusya'ya Abdullah Öcalan'ı barındırdığı için nota verildi.

12 Kasım 1998 - Abdullah Öcalan İtalya'da, İtalya mallarına karşı boykot başladı...

16 Aralık 1998 - İtalya, Abdullah Öcalan'a yol verdi

16 Ocak 1998 - Abdullah Öcalan İtalya'dan ayrıldı. Epeyce bir yol aldı: Hollanda-Rusya-Yunanistan ve Kenya...

16 Şubat 1999 - Başbakan Ecevit, Abdullah Öcalan'ın yakalandığını ve Türkiye'ye getirildiğini duyurdu

Abdullah Öcalan'ın suçu sabitti, 20 yıla yakın bir sürede en az 30 bin kişi hayatını kaybetti. Türkiye, bu süre içinde dış ve iç borçlarını dört kez ödeyebileceği kadar maddi zarara uğradı. Evet tüm bu suçların faili, beyni Abdullah Öcalan yakalanmıştı ve hapisteydi. Ülke insanı birlik olmuştu tekrar, akan kanlar duracaktı galiba. Devlet baba büyüklüğünü göstermişti yine. Ama "Devlete ve ülkemize olan inancımızı kaybetiğimiz günlerden" o günlere sadece 5 ay geçmişti. Sanki planlıymışcasına tam beş ay...Evet şüphelenilmeyecek gibi değil...
İŞTE SORULAR...

Yirmi yıl sonra birden Türkiye'nin sabrı neden taştı, ne değişmişti?
Yoksa bir değişim süreci mi başlamıştı ya da başlatılmıştı?
Suriye, Yunanistan, İtalya ve Rusya'ya karşı tavır koymayı nasıl başardı, bu gücü nereden aldı?
Binlerce kilometre yapıp köşe bucak kaçarken Abdullah Öcalan nasıl izlendi?
Kenya neden Abdullah Öcalan'ı iade etti?
Böyle radikal bir gelişmenin Kıbrıs fatihi Karaoğlan'ın taze hükümetinin güvenoyu almasının üzerinden 28 gün geçmişken gerçekleşmesi sizi de şüphelendirmedi mi?

AÇIKLANMADI AMA...

GALİBA: Türkiye'yi ağabeyleri gaza getirmişti, Türkiye'nin Suriye'ye celallenmeye başladığı günlerde ABD'nin teröre destek veren ülkeler listesinde Suriye de vardı. Bu kez ABD Türkiye'ye tam destek vaat etmişti

GALİBA: ABD'nin öncülüğünü yaptığı "Değişim", Türkiye'nin kapısını çalıyordu

GALİBA: Abdullah Öcalan'ı barındıran ülkeler, sadece Türkiye'yle ilişkileri bozulacağı için değil ağabeyleriyle de araları bozulacağı için geri adım attı

GALİBA: CIA, MOSSAD ve NSA Abdullah Öcalan'ı adım izledi ve Türkiye'ye bildirdi

GALİBA: Kenya, Türkiye'den para, ağabeylerinden de vaatler aldı ve büyükanne kod adlı paketi teslim etti
PEKİ BUNLARIN ANLAMI NE?

Önce Abdullah Öcalan'ı Kenya'da yakalayıp, bize teslim ettiler.. Ve bunu yaparken de, şu mesajı ilettiler:
- Güneydoğu Sorunu'na, siyasal çözüm üretin..
Kürt realitesini, terör boyutundan soyutlayın..
İşte size, terörün başını teslim ediyoruz..
Enerjinizi, eskisinden farklı değerlendirin...

DEĞİŞİM BAŞLADI...

"Değişim", Türkiye'nin kapısına dayanmıştı. Öcalan'ın gönderilmesiyle Türkiye yeni bir döneme girdi ya da itildi...

Değişimin bu dönemde netleştiği söylenebilir ama asıl hareketlenme Susurluk skandalının ortaya

Haziran 02, 2007, 04:38:41 ös
Yanıtla #69
  • Ziyaretçi

Konununu israilin doğuşundan apoya gelmesi bile olayı yorumsuz kılar arkadaşlar ben daha bir şey demiyorum burada yukarıdaki yazıya inanan varsa yapacak bir şey yok biraz önce Filistin-İsrail savaşı hakkında burada yorum yazmama kararı almıştım şimdi bu konu başlığı altında hiç yorum yazmama kararı aldım. Saygılar...