Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Yeni Mercedes CLS  (Okunma sayısı 4471 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 23, 2011, 11:34:23 ös
  • Ziyaretçi

Yenilenen kasasıyla CLS; özellikle bu segmente hızlı giriş yapan AUDI A7'yi sollayacak gibi duruyor. 110.000eu ile 140.000 eu arasında değişen fiyatlarıyla ( verilen fiyatlar grey-market fiyarları ve cls350 benzinli ve cls350 dizel için belirlenen standart fiyatlardır. Fiyatlar satıcıya ve donanımlara göre değişiklik gösterebilir) 120.000eu ile 135.000eu fiyat aralığında 4 kapılı üst spor otomobil segmentine hızlı giren A7 için en büyük rakip olarak görülüyor. İşte yenilenen kasasıyla CLS hakkında kısa bilgiler:

DIŞ

Açık tasarım ve keskin bir şekilde tanımlanan kenarlar ile kavisler arasındaki karşılıklı etkileşim saf ve estetik cazibeye sahip bir sanatsal tasarımı ortaya koymaktadır. Uzun, eğimli kaput, Mercedes yıldızını taşıyan yeni tasarım ön kısma doğru akmaktadır. Aydınlatma sistemi diğer bir yenilik olarak göze çarpar. Ön fara entegre edilen LED gösterge şeritleri gece bile kolay tanınan bir görsel etki yaratan “C” şekli oluşturmaktadır. Tavan hattı arkada keskin bir eğim yapar ve arka camların alçak yüksekliği otomobilin sportif kökenini güçlendirmektedir.

İÇ


Ayrıntılar ve saflık üzerinde yoğunlaşarak ve CLS’nin dış güzelliğini iç alana genişletmeyi başararak tam bir tasarım harikası yaratıldı. Otomobilin klasik sportif özellikleri ve el sanatıyla tamamlanan karakteri "silver shadow" (gümüş gölge) veya siyah piyano lake seçkin ve özel döşeme elemanları yanında TFT renkli ekran ve analog saat ile vurgulanmaktadır. CLS’deki yolcular arkadaki koltuklarla yüksek seviyede konforuyu yaşamaya yetecek güce sahip olmaktadır.

Yardımcı Sistemler


CLS dahilindeki yeni yardımcı sistemler sürüşü çok daha rahat ve keyifli bir deneyim haline getirebilir. İstendiği takdirde, sürücü yol işaretlerinde belirtilen hız sınırları ve park desteği dahil olmak üzere temel bilgileri alabilir.

PLUS Sürüş Destek paketinin bir parçası olan Aktif Kör Nokta Desteği, otomobilin sol, sağ veya arkasını 30-250 km/saat hız aralığında izlemek için DISTRONIC PLUS sensörlerini kullanır. İzlenen alanda bir araç tespit edildiği takdirde, sürücünün harici aynasında bir uyarı sembolü görüntülenir. Sürücünün uyarıya dikkat etmemesi ve şerit değiştirmeye başlaması halinde, ESP® sistemi duruma müdahalede bulunabilir.

Aktif Şerit Muhafaza Desteği sürekli olarak yoldaki şerit işaretlerini izler. Aktif Şerit Muhafaza Desteği, otomobilin kontrolsüz bir şekilde bir şeritten diğer şeride sürüklenmesi halinde aracı tekrar doğru istikametine gelecek şekilde ayarlamak için bağımsız bir frenleme işlemi başlatarak tepki verebilir.

Bir tuşa basılarak, DISTRONIC PLUS mesafe kontrolü aracı, 0-200 km/saat hız aralığında öndeki araçla arasında olan belirlenmiş mesafe dahilinde tutabilir. Radar sensörleri sürekli olarak öndeki aracın hem bağıl hızını, hem de aradaki mesafeyi izler. Sistem hızınızı düzenleyebilir ve bir tehlike tanımlandığı takdirde frenleme işlemini başlatabilir.

Sürücü park eder veya bir park yeri ararken PARKTRONIC sistemini içeren isteğe bağlı olarak sunulan Aktif Park Desteği’nin yardımına baş vurabilir. Sistem park yerinin yeterli olup olmadığını belirlemek için ultrasonik sensörleri kullanır. CLS, bir tuşa basılarak, yönlendirme motorlarını kullanarak seçilen alana yönlendirilir.

Bagaj kanadına entegre edilen bir kamera aracın arkasındaki alanın resmini COMAND ekranına iletir. İsteğe bağlı olarak sunulan arka görüş kamerası yalnızca park etme işlemini kolaylaştırmakla kalmaz, ayrıca zorlu arazilerde manevra ve geri gidiş işlemlerinde güvenliği artırmaktadır.

Multimedya Sistemler

COMAND APS multimedya sistemi [1]
İsteğe bağlı olarak sunulan COMAND APS multimedya sistemi birçok işlevi tek bir birimde birleştirerek büyük kullanım kolaylığı sunmaktadır. COMAND APS DVD çaları, radyoyu, navigasyon sistemini ve telefonu daha kolay kumanda etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak sunulan Harman Kardon® Logic 7® surround ses sistemi, isteğe bağlı 6' lı DVD değiştiricisi veya TV alıcısını (isteğe bağlı) işletmenizi de mümkün kılmaktadır. Navigasyon sistemi Global Konumlandırma Sistemi (GPS) ve sabit disk navigasyonuyla birlikte çalışmaktadır. Ve dilediğiniz takdirde müzik ve navigasyon sistemi her kelimenize itaat edecektir. Radyo ve navigasyon sistemini LINGUATRONIC ses ile kumanda sistemini (COMAND APS ile standart) çalıştırabilirsiniz.

DAB dijital radyo
Opsiyonel DAB dijital radyo için ilave bir tavan anteni kullanılmaktadır. Bu anten hemen hemen CD kalitesinde gelişmiş bir alım kalitesi, daha geniş radyo istasyonu seçimi yanında daha ayrıntılı bir programlama/trafik bilgisi de sağlamaktadır. Analog ve dijital alım arasındaki geçiş şebeke kapsama alanı ve sinyal gücüne göre otomatik olarak gerçekleşmektedir.

Harman Kardon® Logic 7® surround ses sistemi
İsteğe bağlı olarak sunulan Harman Kardon® Logic 7® surround-ses sistemi tam bir dinleme deneyimi sunar. Yeni CLS müzik deneyimini bir mobil konser deneyimine dönüştürür.

Sistemin üstün ses kalitesinin temelinde 12 kanallı DSP amplifikatör bulunmaktadır. 610 W müzik gücü 14 adet yüksek performanslı kolonla (bir derin bas hoparlör dahil) dağıtılmaktadır. Yeni CLS Coupe, Dolby Digital 5.1 sistemiyle unutulmaz bir surround-ses deneyimi yaşatmaktadır.

Sürüş Konforu


Yeni CLS’de heyecan ve stres atma aynı andadır. Özellikle de isteğe bağlı olarak sunulan entegre masaj fonksiyonlu aktif ergonomik koltukları seçtiğinizde.

Ferah ve lüks bir duygu veren iç mekanda da kendinizi hemen iyi hissedersiniz. Tüm dört koltukta sunulan cömert yer ve standart donanımdaki THERMATIC klima sistemi yeni CLS’yi uzun yolculuklar için ideal bir araç yapar.

Önde NECK-PRO konforlu koltuk başlıkları ile birlikte masaj ve dinamik fonksiyonlu aktif ergonomik koltuklar
Elektrikli koltuk ayarı
Arka bölümde konforlu tekli koltuklar
Aktif park yardımcısı ile birlikte PARKTRONIC
Geri görüş kamerası
Rampada kalkış yardımcısı ile birlikte uyarlamalı fren (ADAPTIVE BRAKE)
Sabit diskli navigasyon sistemi ile birlikte COMAND APS multimedya sistemi
Taşınabilir audio ve video cihazlarının bağlanması ve kumandası çin medya arabirimi


Saygılarımla
 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
3 Yanıt
3881 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 25, 2007, 12:41:57 ös
Gönderen: Fraternis
Yeni Uye Alimi

Başlatan SublimePrince « 1 2 » Duyurular

11 Yanıt
6160 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 05, 2009, 04:56:37 ös
Gönderen: angelus
Yeni uye takdimi

Başlatan Free and Accepted « 1 2 » Merhaba - Hello - Hallo - Bonjour

18 Yanıt
5378 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 25, 2013, 03:46:33 ös
Gönderen: NOSAM33
Yeni oneriler

Başlatan vusual Yorumlar

2 Yanıt
2768 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 29, 2007, 08:37:56 öö
Gönderen: Prenses Isabella
4 Yanıt
2778 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 01, 2008, 01:43:15 öö
Gönderen: blossom
3 Yanıt
5367 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 10, 2008, 09:39:40 ös
Gönderen: Veritas
11 Yanıt
6201 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 03, 2009, 12:14:00 ös
Gönderen: dogudanesen
6 Yanıt
4341 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 31, 2009, 02:26:12 ös
Gönderen: Maledictum
yeni üye

Başlatan cerenim Uyeler

1 Yanıt
2878 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 29, 2010, 06:42:31 ös
Gönderen: MASON
0 Yanıt
1702 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 11, 2015, 04:11:54 öö
Gönderen: Risus