Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ANARCHOSA  (Okunma sayısı 6663 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 04, 2017, 11:42:24 ös
Yanıtla #20

Bu form da sıfatları Sayın ile başlayan,durmadan özgürlük/eşitlik naraları atan üyeler nere de ? Boşuna özgürlükten eşitlikten artık bahsedip durmasınlar.Zira; yangın bahcelerinde iken bile sadece camdan izleyenler kadar var oldular.

Onların yazılarını okuyanlar boşuna okur; yazılarına cevap verenler ise sadece onlar kadar olur.Ne bir eksik ne bir fazla.

Cevap yazma iradesine sahip üyeler, konunun özünden uzaklaşıp bireysel tartışmaya girmeden devam etmeli; dağılanlar kaybedenlerdir.
« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2017, 12:10:24 öö Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin

Mayıs 04, 2017, 11:47:19 ös
Yanıtla #21

Sayın Karahan, Tepkim sayfadan çok düşünce özgürlükleri ve kısıtlama.Bize mantıklı gelen paylaşım forma aykırı olabilir.Ama bizde kafadan uydurmuyoruz.Dusunceleri getirip paylaşıp gerçekten böyle mi değil mı diye sorgulayıp gerçekleri bilimin ışığında arama çabası içerisindeyiz.Saygilarimla.
« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2017, 11:49:22 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 04, 2017, 11:55:52 ös
Yanıtla #22
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Forumun özgür olması forum içerisindeki kuralların bozulabileceği anlamına gelmemektedir. Buradaki üyelerin özgürlüğü, bizlere masonluk ile ilgili doğru bilgiler vermek amacıyla kurulmuş forum kurallarına kadardır. Buna dikkat edilmesi elzemdir. Masonluk disiplin, ketumiyet, geleneklere ve kurallara dikkat edilmesini gerektirir. Dahililer ile empati yapıldığında tepkinin yerinde olacağı görülecektir.

Sayın ANARCHOSA forum içerisinde masonluk ile ilgili özgün paylaşımlar yapan nadir üyelerden idi. Kendisi gerek yorumları gerek katkıları ile foruma ışık olmuştur. Her paylaşımını mutlaka dikkatle okumuşumdur. Eğer bir hata olmuş ise şüphesiz ki uyarılmıştır. Kendisine verilen cezanın mümkünse yeniden değerlendirilmesi ve bu değerli üyenin siteye tekrardan kazandırılmasını bende temenni etmekteyim...

Mayıs 04, 2017, 11:56:07 ös
Yanıtla #23

Açıkçası onyedinci maddeye ne aykırı ne değil bunu inanın ayristiramiyorum.Sorunda formun "17" maddesi.Site kendine göre koruyucu kalkan yapmakta haklı olabilir.Ama biz neyin forma uygun doğru paylaşım olduğunu  neyin yanlış olduğunu herzaman ayırt edemeyebiliriz.Forma yıllarına verenler bunun ayrımını yapamazken  yeni katılan üyeler nasıl ayırt etsin..Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 05, 2017, 12:09:46 öö
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sayın Karahan, Tepkim sayfadan çok düşünce özgürlükleri ve kısıtlama.Bize mantıklı gelen paylaşım forma aykırı olabilir.Ama bizde kafadan uydurmuyoruz.Dusunceleri getirip paylaşıp gerçekten böyle mi değil mı diye sorgulayıp gerçekleri bilimin ışığında arama çabası içerisindeyiz.Saygilarimla.
Yazınıza bir şey demedim lakin verdiğim bankacı örneği doğru bir örnek.
Bankacı sn.arais bu kanunlar ile tahsilatı yaparım diyor.Hakta hukukta kuralda ondan yana.
Burada anlamayan biziz.
Işte sorunda tamda burada bu kurallar ilahi göklerden gelen kurallar değil.Bu kurallar bir nizam için yazılmış foruma ahenk veren kurallar o yüzden internette turkiyede belkide en iyi biziz.
Lakin herşeye rağmen forum yöneticisi bu kuralları oluştururken bizi haricileri fazla ciddiye almış olmalıki bizi masonluğu bilen kişiler olarak kabul etmiş.
Yanı aramızdaki masonlar ile aynı kefendeyiz.

Işte burası biz haricilerin bu gece cırladığı yer.
Elma ile armudu aynı sepete koymuşlar iste burası sorun olan yeri.
17 .maddeyi bilen onlar.
Üstelik motto ilede uyumlu değil.
Bu forumda bu konu nasıl çözülür biliyorum ve onu anlatıyorum.

Tek çareniz masonluğu öğrenip özümsemek diyebilen birde modaratörumuz var.

Masonluk ile alakalı her konuda yazıp bu tıp durumlarda sadece idare edip geride duraklarda var buda kotu.
İnsanlar özgür olabildikleri kadar vardır.
Art niyet olmadan merak ettiğini soran bir fikre 90 gün ceza verirsen patlarsın o zaman.

Sokakta adam dövmeye bile bukadar ceza vermiyor mahkemeler.
Itiraz ettiğimiz moderasyonun kişi böyle istedi bizde gereğini yaptık demesi dahada kotu.
İnsanı yaşatki devlet yaşasın der bir atasözümüz.

Karahan da derki

Fikri hür kıl insanlık özgurlessin.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 05, 2017, 12:20:51 öö
Yanıtla #25

Sayın Karahan bey, Düşünceleriniz düşüncelerimizi çok güzel ifade edmis.Teşekkürler.Mason olabilme yolunda ilerliyorsak ne mutlu bize.Ama ben kendimi Mason olarak çok yetersiz buluyorum ve hep araştırma eğilimi icerisinde bıkmadan,usanmadan, zorlukları cabalayarak sorularımi fikirlerimi söylemeye devam edip paylaşacam.Herkes hür ifade özgürlüğü içerisinde olması lazım.Lakin herzaman bir set kural heryerde karşımıza çıkacaktır.Hayirlisi olsun.Ssygilarimla.

Mayıs 05, 2017, 12:23:44 öö
Yanıtla #26
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Surgeus
Ne güzelde demiş

Masonluk disiplin, ketumiyet, geleneklere ve kurallara dikkat edilmesini gerektirir.

Keşke böyle olsa idi ,buradaki sorunda tam olarak bu
Ketum olamamalari,disiplinsiz olmasalar
Internette dolaşan bu kadar bilgi gevşeklik değilmi?

Bu forum sitesi kurulurken bu 17 .madde bir kalkan gibi zaten bu yüzden konmamismi?

Biz bilemiyoruz art niyetsiz öğrenmek için yazıp sorunca duvara çarpıyoruz olay bu.

Kemal sunalın bir film repliği ile bitireyim
Siz söyleyin hakem bey şimdi kim haklı.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 05, 2017, 08:04:01 öö
Yanıtla #27
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Sizleri anliyorum. Oldukca sevdiginiz ve deger verdiginiz bir uye, yonetimin yaptirimina maruz kaldi. 90 gun boyunca kendisi foruma katilimda bulunamayacak. Elbette tepki gostereceksiniz. Elbette elestirilerinizi yapacak, sorularinizi soracaksiniz. Yonetim, kendisinin elestirilmesinden dolayi asla hicbir uyeye yaptirim uygulamayacak, gonderilen mesaja hicbir mudahalede bulunmayacaktir. Elestirmek, soru sormak ve yapilan herhangi bir aktiviteyi sorgulamak hepinizin hakkidir.

17. maddeye girebilecek icerikler tek tek aciklanirsa zaten bu iceriklerin "Masonik Sir" olduklari tarafimizdan kabul edilmis olacaktir. Bu nedenle forum kurallarinda 17. madde icerigine ozellikle "Masonik Sir oldugu iddaa edilen" aciklamasi yapildi. Eger paylasacaginiz icerik hakkinda, 17. maddeye aykiri olabilecek bir unsur olduna dair en ufak supheniz varsa bu icerigi yonetime gondererek onaylatabilir, sonrasinda paylasabilirsiniz. Bu, butun uyeler icin her daim gecerlidir.

Kisi, konu hakkinda ihtar edilmisti. Kendisine diger, daha hafif yaptirimlarda onerilmis, uygulanmaya calisilmisti. Ancak kendi tercihi ve onerisi ilgili yaptirimin uygulanmasi idi ki, yonetim bunun yapilmasini uygun gordu. 17. madde, onceden bazi basliklarda da onemle belirtildigi gibi, sitemizin en hassas oldugu konudur. Yaptirimin en agir uygulanacagi, asla taviz gosterilmeyecek bir hususdur. Kisiye uygulanan yaptirim 90 gun boyunca forumdan uzaklastirilmasidir. 90 gun sonra sistem, kendisine onceki haklarini geri sunarak, normal bir uye gibi kaldigi yerden devam etme sansi verecektir.

Uygulanmis olan yaptirimda herhangi bir hafiflendirme yada af soz konusu olamaz. Kisi 90 gun sonunda foruma geri donmek istemez ise, bu kendi tercihidir ve kararina saygi duyulur.

Saygi ve Sevgilerimle
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 05, 2017, 08:26:30 öö
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Mason
Dün gece üyeler bölümünde kişilere verilen bu yaptırım uygulamalarına 5 sayfalık bölümde nerede ise tek tek baktım inceledim.
Mesela ben tarafınızdan yanlış hatırlamıyorsam masonik bir dergi olan mimar sinan dan paylaşım yaptığım için galiba 6 ay seyirci statüsüne alındım.
Kimi kişiler 17.madde ihlali sebebi ile 1 hafta kimi ise 30 gün ceza vermişsiniz.
Dediğim gibi bu işin bir ayarı yok.Kisilere yapılan bu yaptırımın ise yaradığına eminmisiniz?
Bu ceza işi yoksa kastinimi aşıyor.

EDMUND BURKE

Mayıs 05, 2017, 09:53:36 öö
Yanıtla #29
  • Uzman Uye

Sistem 17 . maddeye uymayan yazıları kayıt etmese nasıl olur ?
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus