Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Doktor vs Azrail  (Okunma sayısı 2488 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 28, 2019, 02:03:05 ös

Her zaman mücadeleye devam.  :)

Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Temmuz 29, 2019, 12:37:12 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Evet müspet ilim her zaman mücadeleye devam eder. Bu arada harika bir görsel, paylaşım için teşekkürler sayın Mandıra Filozofu.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 29, 2019, 01:51:21 öö
Yanıtla #2

Sayın Mandıra Filozofu,

Değerli paylaşımınız için teşekkürler.

Naçizane bir ek bilgi olarak paylaşmak isterim ki, adamın elindeki asa Hermes'in Asa'sı olarak (Caduceus) geçmekte ve tıbbı - iyileştirmeyi sembolleştirmek adına genellikle yanlış resmedilmektedir. Doğrusu Asclepius'un Asa'sı olarak kanatsız ve tek yılanlı şeklinde olacaktır.

Saygılar ve sevgiler..

אין דבר העומד בפני הרצון." - בנימין זאב הרצל"

Temmuz 29, 2019, 01:56:40 ös
Yanıtla #3

Sayın Mandıra Filozofu,

Değerli paylaşımınız için teşekkürler.

Naçizane bir ek bilgi olarak paylaşmak isterim ki, adamın elindeki asa Hermes'in Asa'sı olarak (Caduceus) geçmekte ve tıbbı - iyileştirmeyi sembolleştirmek adına genellikle yanlış resmedilmektedir. Doğrusu Asclepius'un Asa'sı olarak kanatsız ve tek yılanlı şeklinde olacaktır.

Saygılar ve sevgiler..

Resimdekinin Hermes’in asası olduğunu biliyorum. Daha önce konuşulmuştu. Ama diğer asayı bilmiyordum. Teşekkürler aydınlatma için.

Sevgi ile kalın.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Temmuz 31, 2019, 10:38:39 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

MERHABALAR
Gerçi tüm doktorlarımıza kolay gelsin, doktorlarımızın işleri baya zor onlar ki bir suçluyu dahi hayata bağlıyorlar,onların mücadelesi ve gayesi hayat kurtarmaktır.

Saygılarımla ve sevgilerimle

Ekim 15, 2019, 10:22:03 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu resim bana gore  tibbi ifade etmiyor ..ölume dur diyen biri..elindeki kudreti gosteriyor ..o asanin icerigindeki gucler elimde diyor ..icinde sifada var ..Hermes olmeden öluler diyarina yolculuk yapan ve ruhlari teslimeden biri ..bu yolculugu bilen ogreten biri ..insiye ettikleri ölumsuzluk boyutuna geciyor ..