Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: CHP ye Mektup  (Okunma sayısı 14608 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 01, 2007, 04:20:31 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Koltuga oturunca kalkmamak bizlerin birazda kaninda var. Sadece baykal falan degil hemen hemen her basa gecen o koltuktan kalkmiyor. Neden? cunku is yapmiyorki yorulsun :) is yapmayincaca zor gelmiyor ve ara vermek istemiyor. tatile bile cikmak istemiyor. oysa diger ulkelere bakin. baskanlar yada devletin ust duzey adamlari koltuklarindan kalktikalrinda bi daha kolay kolay politikanin yanindan bile gecmiyolar... nereye kaccaklarini sasiriyolar. adamlar o koltukta halktan ne cekmisse artik, hemen kalkip gidiyolar...

Gerci kalkip gidiyolarda noluyor? Busht ogullarini koyuyolar koltuga :)

Mayıs 01, 2007, 04:25:38 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Maalesef haklısın buda Türkiye'nin kötü bir yönü ite,  bu koltuğu kaplayan ve idare edememesine rağmen gitmek bilmeyen kişilerden birçok kişi dahi şikayetçi olmasına rağmen o hala orayı babasının malı zanneder ve oturabildiği kadar oturur, eee Türkiye işte. :)

Gerci kalkip gidiyolarda noluyor? Busht ogullarini koyuyolar koltuga  :)

Burası güzel olmuş işte... :D

Mayıs 01, 2007, 04:26:10 ös
Yanıtla #12

Ah bizim kültürümüzde olacaktı şu harikiri :)

Mayıs 01, 2007, 04:33:27 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

bizde onuru kirilan, daha cok yasamayi tercih ediyor... :) batti balik yan gider... madem onur gitmis,,, git gidebildigin yere kadar mantigi...

Mayıs 01, 2007, 04:33:58 ös
Yanıtla #14

Aslında bazen düşünüyorum da Demokrasi çoğu zaman kısır bir sistem olarak gözüme batıyor. Bir tarafı kısmi memnun eden diğer tarafı ise tedirgin eden bir sistem.

Hani şirketler nasıl profesyoneller tarafından yönetiliyorsa bence devlette öyle yönetilebilinir. Halk kendi işine bakar siyaset bu işi okumuş bu iş için yetiştirilmiş insanlar tarafından yapılır.

Siyasetçi diye bir meslek grubu var gibi ancak içinde Türküçüden Mankenine Şairinden Doktoruna herkes girmiş tamam çok seslilik anlıyorum bir yerde fakat hangi ses? dağdaki çobanın derdine de uçaktaki hostesin derdine de çözüm üretilebilsin istiyorum ancak bu insanlar kendi işine baksın okumuş bu işin ehliyetini almış insanlar siyaset yapsın istiyorum devlet memurluğu olsun maaşla çalışsın devlet memurluğu kanunu ile çevrelensin dokunulmaz falanda olmasın biraz ütopik gelebilir ancak bu çark yalnızca politikacıyı ve yanaşması olduğu ağaları besliyor halkın cebi boş ağzı laf yapıyor duyan kulaklara değil boş duvarlara çarpıp çarpıp geri geliyor.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 01, 2007, 04:40:39 ös Gönderen: Fraternis »

Mayıs 01, 2007, 04:44:29 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Alıntı
Aslında bazen düşünüyorum da Demokrasi çoğu zaman kısır bir sistem olarak gözüme batıyor. Bir tarafı kısmi memnun eden diğer tarafı ise tedirgin eden bir sistem.
Bence hic degil. Amerikanin Decleration of Independence oalyini bilirsin. turkcesini bilmiyorum. ozgur olduklarini ilan ettikleri belge iste. o belgedeki maddelerden birinde diyorki, halkin silahlanmasina karsi cikmamasi gerektigi yaziyor. cunku silahlandirilmis halki yonetmek daha zordur ve silahlanmis halk kolay kolay yonetim altinda ezilmez. Peki ne olur? Zorlada olsa , halk demokrasiyi uygular. Ve kolay kolay despotizm yada diktatorluk olmaz. Ben aynisini yapalim demiyorum. Bizdekiler yeterince silahli zaten :D ama demokrasinin iyi ve tek gecerli sistem oldugunu soylemyee calisiyorum.

Alıntı
Hani şirketler nasıl profesyoneller tarafından yönetiliyorsa bence devletite öyle yönetilebilinir. Halk kendi işine bakar siyaset bu işi okumuş bu iş için yetiştirilmiş insanlar tarafından yapılır.
Dogru ama o kisilerin hangisinin iyi hangisinin kotu amacli yada yanlis seyler yapabilecek kisiler oldugunuda halk belirler. buda halkin kultur ve egitim oranindan gecer.  kultur ve egitimde tamamen ulke ekonomisine baglidir. Ekonomide, kapiyi ne kadar diger ulkelere actiginiza baglidir.

Son paragrafa ise tamamen katiliyorum.

Mayıs 01, 2007, 04:52:11 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Arkadaslar hitaplarinizi yaparken TBMM'den yeni gecen yasalari da dikkate almanizi tavsiye ederim. Zira kisilik haklarina yapilacak herhangi bir saldirida site yoneticisi ve saldiuriyi yapan kisilere hapis cezasina varacak kadar cezalar geliyor.

Bu arada nerede okudum hatirlamiyorum ama; CHP hakkinda "Tarihte en cok erken secim isteyip bir tanesinde bile hukumete girememeis olan yegane parti" tarzind birsey soylenmisti. Cok gulmustum.

Mayıs 01, 2007, 05:00:13 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Ah bizim kültürümüzde olacaktı şu harikiri :)
Hicbirsey olmazdi :)Plastik bicakla intihar eder, bicak kirilinca, "Kadermis, daha zamanim dolmamis" diye kendilerini kandirirlardi :D

Mayıs 01, 2007, 05:01:50 ös
Yanıtla #18

Benim ifade etmekte zorlandığım ''demokrasi'' içinde halkın özgürlüklerinin kısıtlanması değil , yalnızca seçme seçilme kavramlarını işin ehlini oluşturup onlara teslim etmesi gereği dolduruyor.

Kendimizi yönetelim diyoruz bir taraftan ordu müdahale ediyor diğer taraftan dış siyaset politikası üretilemiyor. Anayasanın eksikleri parti zıtlaşması sebebiyle yıllardır çözülemiyor. Siz benden iyi bilirsiniz 84 yıllık tarihinde üç darbe bilmem kaç muhtura ''ki öncesinde de 31 Mart Darbesi'' bu süreç demekki bizde sağlıklı işlemiyor. Ekonomimizi yönetenler paradan ne kadar anlıyor bakkal hesabı yapabiliyor mu? ya da Petrol Ofisi neden bir şirket grubuna ilk taksiti 20 yıl sonra ödenmek üzere öteletiliyor bu kadar çıkar çatışması niye diyorum ya kafam karıştı nereye çevirsem yüzümü gözüme bir çöp batıyor. Siyaset değil Çarşamba pazarı , o kadar çok el var ki insan anlıyamıyor bu kimin eli Demirelin mi? :) gerçi dünyanın hiç bir yerinde siyasetçiler bizdeki kadar uzun ömürlü üretilmiyor dededen toruna... bu adamlara ömür boyu devletin maaş bağladığı düşünülürse insan iyiki değişmiyorlar diyor (!) :) 550 si birden her yıl değişse vay Türkiye 'nin haline :) tabiki şaka ancak içinde bir gerçeklikte bulunduruyor.

Mayıs 01, 2007, 05:02:08 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Arkadaslar hitaplarinizi yaparken TBMM'den yeni gecen yasalari da dikkate almanizi tavsiye ederim. Zira kisilik haklarina yapilacak herhangi bir saldirida site yoneticisi ve saldiuriyi yapan kisilere hapis cezasina varacak kadar cezalar geliyor.

1.'si burada zaten böyle birşey olmaz. :) 2.'si ise ben tam tersini duymuştum hatta bayağı yankı almıştı işte Akp internette hakareti serbest bırakıyor bundan dolayı Atatürk'e de hakaret edilecek zaten amaç buydu falan diye millet soruyordu sizlerede hakaret serbest dimi o zaman badem bıyıklılar diye. :) 3.'sü ise yanılmıyorsam hukuk bilen bir kişi olarak internette hakaret hapis cezası değilde 200-250 YTL. para cezası var...

Bu arada nerede okudum hatirlamiyorum ama; CHP hakkinda "Tarihte en cok erken secim isteyip bir tanesinde bile hukumete girememeis olan yegane parti" tarzind birsey soylenmisti. Cok gulmustum.

Evet buda doğruydu. :)

Saygılarımla!..