Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: YOK ARTIK!!!  (Okunma sayısı 19548 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 04, 2007, 04:40:14 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

siteyi birakmak senin tercihindir. eger her konudaki her insanin fikirlerini dinleyip, SAYGI VE ESIT HAKLAR cercevesinde konusamiyorsan. zaten yanlis yerdesin.

evet burasi evrensel bir site. evrensel ne demektir? belli bir ulkeye yada dine yada bir yere bagli olmayan demektir. Yani bu site milliyetci degil, ataturkcude degil, barzanicide degil. herhangi bir tarafi yok. evrensel haklara ve esitlige inanan bir site.

evrensellik sana fazla ozgur geliyorsa, tabiki gidip milliyetci sitelerde kendi yandaslarinla konusabilirsin. hatta sana tavsiyede bulunayim. www.nihalatsiz.com tam senlik bir site. turkler haricindeki herkese resmen kufur ediyor. cok seversin burayi. al buyur...

olayi kisisellestirmemek icin yirtindim ama resmen saldiriyosun.

Mayıs 04, 2007, 04:41:19 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sizin ne olduğunuzu pek iyi anladım merak etmeyin. Benim orada kullandığım birazda şaka yönlüydü. Sonra Bush'a da şaka yönlü * diyende sizdiniz. Peki bu ne oluyor? Yapmayın en son ders alacağım kişi sizsiniz. Tepki çekiyorsunuz ve siteye zarar veriyorsunuz.

Burası evrensel bir(özellikle Türk masonlarının sitesi ve Atatürk'e Türkler bilindiği gibi Ata demektedir) sitede herkes düşüncesini savunabilir ama bu önce Atatürk'e hakaret sonrasında ise Atatürk ile barzani ve talabani'yi de bir tutmaya gelince bu düşünce bu siteyede zarar verir...

NOT: Hamlet adlı kullanıcı iyi bir şark kurnazı fikirlerini hep şöyle diyorlar yada Atatürk o dönemin şartlarına göre vatan haini değilmidir diye sormaktadır. Ama bir insan zaten başkasının düşüncelerini yansıtmaz ve kendi düşüncelerini yazar böylecede Hamlet'in iyi bir şark kurnazı olduğunu ve kelime oyunları yaptığını ayrıca bilinç altında yatan düşüncelerin ne olduğuda belli olmaktadır. En azından bunu anlayamacak kadar saf değilim!.. ben bu vakitten sonra kendisiyle muhattap değilim gerekirse siteyi bırakmayada razıyım.

Saygılarımla!..

İTTİHATÇI.

Mayıs 04, 2007, 04:45:34 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

siteyi birakmak senin tercihindir. eger her konudaki her insanin fikirlerini dinleyip, SAYGI VE ESIT HAKLAR cercevesinde konusamiyorsan. zaten yanlis yerdesin.

evet burasi evrensel bir site. evrensel ne demektir? belli bir ulkeye yada dine yada bir yere bagli olmayan demektir. Yani bu site milliyetci degil, ataturkcude degil, barzanicide degil. herhangi bir tarafi yok. evrensel haklara ve esitlige inanan bir site.

evrensellik sana fazla ozgur geliyorsa, tabiki gidip milliyetci sitelerde kendi yandaslarinla konusabilirsin. hatta sana tavsiyede bulunayim. www.nihalatsiz.com tam senlik bir site. turkler haricindeki herkese resmen kufur ediyor. cok seversin burayi. al buyur...

olayi kisisellestirmemek icin yirtindim ama resmen saldiriyosun.
Orası uygun olsa oraya giderdim. Size göre sitelerde var sizde oralara gidebilirsiniz. Burası eşit hakları savunuyor diye kimse sana hakaret etme yetkisini vermiyor. Bir Türk olduğumu ve Atatürk'ü sevdiğimi söylüyorum diye ben ırkçı değilimdir. Tartışacağım seviyede de akıllı biriside değilsiniz. Burada benden daha çok tepki çeken sizsiniz!!! Bu vakitten sonra muhattabımda değilsiniz!..

Mayıs 04, 2007, 05:12:49 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Lutfen bu tartismaya son verelim, birbirinizi kirmayiniz.
Konu uzerine yazacagim cok sey var fakat bu tartismayi cok daha fazla atesleyecektir.

Mayıs 04, 2007, 05:39:34 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Hamlet orda bazıları için barzani atatürktür dedi. Onların lideride barzani onun için yinede o kişiye saygılı davranılmasını söyledi. Bence bunun hiç bir sakıncası yok hatta hamlet çok ince düşünmüş. Eğer sen onların değer verdikleri şeylere  hakaret edersen onları kazanamazsın.
''Kızıl elmada buluşalım''

Mayıs 04, 2007, 05:48:41 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Hamlet orda bazıları için barzani atatürktür dedi. Onların lideride barzani onun için yinede o kişiye saygılı davranılmasını söyledi. Bence bunun hiç bir sakıncası yok hatta hamlet çok ince düşünmüş. Eğer sen onların değer verdikleri şeylere  hakaret edersen onları kazanamazsın.
Yani siz onları kazanmayımı düşünüyorsunuz? Yada şöyle söyleyeyim siz kimden bahsediyorsunuz? Kusura bakmayın ama ben barzani'ye ve talabani'ye saygı duymuyorum. Bir ümmetçi olarak Atatürk'ü nekadar da seviyorsunuz Sn. Alaaddin sizide tebrik ederim. Tartışmaya Sn. SublimePrince'in dediği gibi son veriyorum.

Anlatmak istediğim Hamlet'in düşüncelerinin yanlış algılanıp siteyede zarar vermesidir. Eğer ki ben haksızsam siteyi bırakıyorum.

Saygılarımla!..

İTTİHATÇI

Mayıs 04, 2007, 06:07:36 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Lutfen siteyi birakmak gibi bir eyleminiz olmasin. Zira siteye cok sey katiyorsunuz. Bu tarz tartismalar forum ortamlarinda olabilir. Ayrica dikkatinizi cekerim hamlet artik uye degil ;)

Alıntı
Teoristleri mi kazanamayiz? Kazanmayalim! Hakikaten bazen insanlar bazi seyleri nasil anlayamiyorlar hakikaten anlamiyorum. SImdi birisi ciksa "Muslumanlari Katledecegiz" dese bu kisiyi araniza almayi mi istersiniz???

Mayıs 04, 2007, 06:15:55 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Bence sevgiyle herkesi kazanabilirsiniz. Kazanabiliriz derken onların düşünce tarzını değiştirmek yani topluma kazandırmak. Aramıza değil.
''Kızıl elmada buluşalım''

Mayıs 04, 2007, 06:17:47 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sn. SublimePrince böyle düşünmenizden gerçekten çok mutlu oldum.

Yalnız Hamlet'in siteden gitmesine gerek yoktu, ben gidiyordum zaten. Hatta kendi açtığım merhaba bölümüne artık yazmayı bıraktığımıda yazdım son anda ise bu mesajınızı gördüm. Hernakadar Hamlet ile anlaşamasakta buna pek sevinmedim aslında. İlk başta sadece muhattap olmayalım dedim(yani onun yazılarını görmezdim, yazmazdım, oda bana yazmazdı) daha sonrasında o dahada uzatınca benim siteyi bırakmam yararlı olurdu.

Saygılarımla!..

Mayıs 04, 2007, 06:33:45 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Bence sevgiyle herkesi kazanabilirsiniz. Kazanabiliriz derken onların düşünce tarzını değiştirmek yani topluma kazandırmak. Aramıza değil.
Bu tarz kisilerin pek topluma kazandirilabilir yonu oldugunu dusunmuyorum. Saniyorum bu konuida fikir ayriligi yasayacagiz, hic geregi yok :) Insanlar dusunceleriyle ayrilirlar birbirlerinden :)

Sn. SublimePrince böyle düşünmenizden gerçekten çok mutlu oldum.

Yalnız Hamlet'in siteden gitmesine gerek yoktu, ben gidiyordum zaten. Hatta kendi açtığım merhaba bölümüne artık yazmayı bıraktığımıda yazdım son anda ise bu mesajınızı gördüm. Hernakadar Hamlet ile anlaşamasakta buna pek sevinmedim aslında. İlk başta sadece muhattap olmayalım dedim(yani onun yazılarını görmezdim, yazmazdım, oda bana yazmazdı) daha sonrasında o dahada uzatınca benim siteyi bırakmam yararlı olurdu.

Saygılarımla!..
Siteyi niye biraktiginizi anlayamadim. Hamletin gitmesi benim verdigim bir karar degil, Sn. Mason'un daha onceki konusmalarimizin da etkisiyle vermis oldugu bir karar. Ayrica dusunceleri yuzunden degil, forumun ortaminin bozulmus olmasi  yuzunden gonderildi. Kendisine daha once de ozel uyarilar yapilmisti fakat dikkate almadi. Siteden ayrilmanizi engelleyemem, sadece ayrilmamanizi temenni edebilirim.

Burasi biraz da Hamlet'in dedigi gibi evrensel bir site. Buraya Ermenisi de, Kurtu de, Yahudisi de, Muslumani da girecektir, ve fikir ayriliklari hep olacaktir. Benim ve Sn. Mason'un gorevi, butun bu unsurlari uyumu, harmoniyi bozmadan bir arada tutabilmektir.

Hamlet'in son zamanlarda aradigimiz harmoniyi bozan mesajlar attiginin farkina vardik.
Siz de atese korukle gidince bu harmoni bozuldu. Forum ortamlarinda hele ki harmoni arayan bu forumda biraz daha toleransli olmayi ogrenmemiz gerekiyor. Bu benim icin de gecerli. Zira benim de milliyetci duygularim harekete gecti ve ben de hata yaparak tepki gosterdim. Bir moderator olarak bunu yapmamam gerekirdi. Bizim gorevimiz tartismalara son vermek... Onlari ateslemek degil. Ben bu hataya dustum umarim Sn. Mason ve diger kardeslerim beni bu konuda bagislarlar. ZIra insanoglu hata yapar. :)

Umarim aramizdan ayrilmaz, ve bahsettigim seyleri pozitif bir bakis acisiyla dinlersiniz.

Saygilar, sevgiler...