Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: SEÇKİN SİTENİN SIRADAN KONULARI  (Okunma sayısı 7432 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 02, 2007, 12:58:12 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Yürekten katılıyorum sayın Itzhak, ben de içi boş sataşmalar yerine bilgi ve fikir paylaşımını destekliyorum.

Aralık 04, 2007, 12:42:17 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

2008 senesindeki beklentim,daha aydınlanmış uyeler,sorunsuz bır sekılde tartısılan konular , uyeler arası dıalogu arttırmak ıcın rahat yazısılması ıcın bır ortam(tartısmaların surdugu ortamda bu gerceklesmıyecektır.)ve daha aydınlatıcı bılgıler ıceren topıclerdır.
Saygılarımla
Bizler de bunu umud ediyoruz.

Aralık 04, 2007, 01:30:07 öö
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Umud etmek yeterlı degıldır ısleme gecmemızın zamanı geldıde gecıyor bıle
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Ocak 16, 2008, 12:49:25 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Arkadaslar,

Eminim herkes kendini biliyor, taniyordur.

Farkindayim,
Farkindasin
Farkindayiz,
Farkinda
Farkindalar,

Forumun kalitesinin ozellikle son 2 haftadir civik ve ise yaramaz bir suru geyik muhabbetleriyle dolmus oldugunu esefle musahede etmekteyim. Forum yasi, asagi yukari 20 ve uzeri oldugu icin herkesin birer yetiskin gibi yazi yazmalarini ve yorum yapmalarini rica ediyorum. Ozel'den soracaginiz mesajlari bir de forumda umuma "ozelden soyleyeyim" diye yazmaniza gerek yok.Konuyla alakasi olmayan yorumlar, bitmek bilmeyen espriler insani yoruyor ve VAKTINI CALIYOR. Lutfen rica ediyorum VAKIT HIRSIZLIGI YAPMAYALIM. Esas konuyu okumak isterken , ciddi yapilmis yorumlari ararken bir suru abuk subuk mesajlari okumak zorunda kalmak fena halde yoruyor insani. Tamam ben de yeri geliyor espri yapiyorum ama herseyde esas olan muvazenedir. Lastik gibi uzatmaya gerek yok. Varsa esprilerinizi veya kisisel atismalarinizi sohbet bolumunde devam ettirmeniz daha guzel olacaktir.

Artik bazi kisilerin actigi veya yazdigi sayfalara hic girmiyorum bile. Kimse kirilmasin, gucenmesin lutfen.

Ya kendinizi duzeltin, ya da duzeltin...

Baska yol bilen varsa soylesin....

Gercekten FARKINDA miyiz?

muhabbetle
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2008, 12:55:25 ös Gönderen: Kirlangic »

Ocak 16, 2008, 01:28:29 ös
Yanıtla #14

Sn Üyeler,

Sn. Kırlangıç haksız sayılmaz.Konu ile alakası olmayan ve bir anlam ifade etmeyen mesajlar yönetim tarafından bir süre sonra silinmektedir.Bu gereksiz mesajlar hem okuyanların hemde bizlerin vaktini boşa hacamaktan başka bir işe yaramıyor.Bu konu daha öncede gündeme gitirilmişti ve bu sebeple sohbet adı altında bölümümüz mevcut.Lütfen söz konusu yazışmalar için bu bölümü kullanınız.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Ocak 16, 2008, 02:15:21 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn Üyeler,

Sn. Kırlangıç haksız sayılmaz.Konu ile alakası olmayan ve bir anlam ifade etmeyen mesajlar yönetim tarafından bir süre sonra silinmektedir.Bu gereksiz mesajlar hem okuyanların hemde bizlerin vaktini boşa hacamaktan başka bir işe yaramıyor.Bu konu daha öncede gündeme gitirilmişti ve bu sebeple sohbet adı altında bölümümüz mevcut.Lütfen söz konusu yazışmalar için bu bölümü kullanınız.

Saygılarımla,

Bence tek tük mesajlarla uğraşmak yerine konuları silmek lazım yığınla gereksiz konu var bilhassa son dönemde hayli gayriciddi konular açılmaya başladı.
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ocak 16, 2008, 02:29:54 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Ilave olarak, cenesini tutamayan uyelerimiz baktilar illa bri seyler soylemek istiyorlar, ama mevzu da o konu icerisinden dallanip budaklanacak,  bu durumda soz konusu sayfadan o yaziyi veya yorumu alintilayarak (Quote) a basip sonra da yaziyi kopyalayip sohbet  bolumune tasiyabilirsiniz...Sanirim bir cok uye bunu bilmiyor olabilir diye paylasmak istedim.

Muhabbetle.

Ocak 16, 2008, 03:17:21 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Sevgili seviyeli arkadaşlarım herkes fikrini açıklamış bende açıklamasam olurmu ,tabiki olmaz başımıza taş yağar.
öncelikle belirli konulara yazılan alakasız mesajların silinmesini kesinlikle doğru buluyorum.

Masonlara ait seçkin bir site aynı zamanda o kadar Demokratki Antimasonları ve antimasonluk ile ilgili konuları bile içinde barındırıyor.Ahaliye ise saygı duymak düşer

Ayrıca sevgili çok ciddi arkadaşlarım sitede değişik konular için ayrı bölümler açılmıştır.Örneğin aşağıdaki konuya ciddi olarak ne yazabiliriz.
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=3354.msg25943;topicseen#msg25943
Buda sitenin bize sunmuş olduğu ayrı bir imkandır.Seviyeli Espiri yada şakalaşmak bulunduğunuz ortamın imajını zedelemez.Ortam yumuşar ve güzel dostluklar oluşur.Sonuçta mahkeme salonunda bir cinayetin tanıkları değiliz.
Hoş muhabbetlerin yada güzel espirilerin olmadığı ortamlar mezarlık gibidir.....

Dediğim gibi konu ile alakası olmayan mesajların silinmesini yada başka bir yere taşınmasını sonuna  kadar onaylıyorum.
konular bölümlerle alakalı ise silinmesi yanlış olur.Bu bölümler kaldırılsın diyemeyiz o yöneticinin işidir.
Hepimize göre bir çok konu gereksiz olabilir ama karşıdaki kişi bu konuyu açmış ise saygı duymak gerekir hoşumuza gitmemiş ise hiç yorum yapmayız.

Hepimizde bir şeyin farkındayızki bu sitede bazı konular varki bir iki mesajla değil aylarca tartışsak bir sonuca varamayız.
Örneğin din konusu aramızda farklı dinlere inanan kardeşlerimiz var yada benim gibi dinsizler clubu üyesi var
Kendim bu en ciddi konularda bile espirili mesajlar yazıyorsam tek bir sebebi vardır karşımdaki insanın kalbini kırmamak içindir.

Saygılar........

Ocak 16, 2008, 03:23:45 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. Shemuel kimse şu veya bualdırılsın demiyor veyahutta espri veya şakalaşma olmasın da demiyor.

1- Konuyla alakası olmayan mesajlar yazılmasın illa yazamadan duramıyorum diyorlarsa başka bir konudan devam etsinler.
2- Mizah başlığı veya sohbet başlığı kanaatimce fena halde suistimale uğruyor görüntü gerçekten çok gayriciddi.
3- Her türlü konu saygı çercevesinde açılabilir densede siz ce de gereksiz konular yok mu?

Madde madde saydım umarım anlaşılır olmuştur bunlardan yakınıyorum diye ben yapmıyormuyum elbette yapanların en başında geliyorum ama bundan sonra bende dahil olmak üzere biraz daha dikkatli olursak eski foruma geri dönebiliriz.
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ocak 16, 2008, 08:39:07 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Madde madde saydım umarım anlaşılır olmuştur bunlardan yakınıyorum diye ben yapmıyormuyum elbette yapanların en başında geliyorum ama bundan sonra bende dahil olmak üzere biraz daha dikkatli olursak eski foruma geri dönebiliriz.
Sevgili LuckyEye2 gibi düşünüyorum farkında olduğumuzu belirtsek dahi birçoğumuzun tabiri caizse "koptuğu" bir an oluyor forumda.Gereksiz konulara gelincede belkide gerçekten bir çok konunun silnmesi faydalı olabilir diye düşünüyorum.
Biraz daha dikkat li olduğumuz vakit sanırım bazı diğer üyelerin söylediği gibi vakit kaybından öte bize artılar katacak bir forum olarak yeniden kullanılabiliriz.

Saygılarla