Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: HOLOKOST Gidip Gördüklerim  (Okunma sayısı 10871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 28, 2013, 09:47:03 ös
Yanıtla #30
  • Uzman Uye

Bu İnsan yaşarken Ölümü her an ensesinde hissetmiş . Benim Tarih bilgim bu konuyu kavrayacak düzeyde değil lakin bu iş çok ama çok uzadı .İnşallah Ülkenin yöneticileri bu durumu bir çözüme ulaştırır.

Lakin ben şahsen ASALA denen EŞKİYANIN benim büyükelçilerimi kalleşçe öldürdüğü günleri de UNUTMADIM .
Sonuçta bir İnsan arkadan sinsice Öldürüldü  gerisi laf , laf , laf ...

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 28, 2013, 10:31:37 ös
Yanıtla #31
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Başkası başka ülkede ne yapar ne düşünür bilemem ama ben sn.tij'in  hassasiyetini anlıyorum lakin söylediği o kelimeyide ne manada kullandığını o açıklar uygun görürse.

Hrast öldürüldüğünde bende ağladım içim almadı neden biliyormusunuz o da aynı benim gibi bu toprakları vatan bellemiş ama millet olarak bizlere ait buraları,kendi topraklarında her an emanet gibi yaşamak zorunda kalmak kötüdür sanırım.

Benim topraklarımda birileri çıkıyor ve emanet gibi yaşayan bir insanı vuruyor ve onu evimizde koruyamıyoruz öldürülmesine misafirimizin yada emanetimizin göz yumuyoruz.

Acı olan tarafı bu insani vasıflarımızı yitirmekteyiz farkında değiliz.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 29, 2013, 07:45:14 öö
Yanıtla #32
  • Uzman Uye

Hrant DİNK'in öldürülmesini meşru saymak aleni densizliktir.Bir insanı etnik kimliği için öldürmek de vahşettir.

Kanımca,başka şeylerden söz ediyoruz.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ocak 29, 2013, 06:13:17 ös
Yanıtla #33
  • Uzman Uye

Sayin karahan, bizden önce bu topraklarda O insanlar vardi.
Onlar zaten Anadoluda kendi vatanlarindalar.

Saygilarimla

Ocak 29, 2013, 06:22:14 ös
Yanıtla #34
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Tij

Bende aynı şeyi savunuyorum 2500 yıllık bir tarih diliminde kah kendi krallıkları ile kahta egemenlik altında ama hep bu topraklarda yaşamışlar ermeniler benim anavatanım ve topraklarım  ama onlarında anavatanı ve toprakları bu anadolu toprakları tersini iddia etmek gülünç olur.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 29, 2013, 10:54:36 ös
Yanıtla #35
  • Uzman Uye

Hep bir yerde takılıp kalmak doğru değil. Neresi kimin vatanı, neresi değil bunlar zamanla uluslararası antlaşmalarla belirlenmiş konular. Bunlar daha ziyade  tarihçilerin işidir. Günümüzde yaşananları ele aldığımızda, Hirant Dink'in katli hemen hemen bütün Türk Ulusu tarafından şiddetle telin edildi, hatta yüzbinlerce Türk "hepimiz Hirant'ız"diye yürüdü, hala daha katledilişini yıldönümlerinde hüzünle anıyoruz. O'nun katlinin arkasında Türk Ulusunu aramak büyük bir yanlıştır. Yurdumuzdaki Ermeniler öyle zannediyorum ki Ermenistan'da yaşayan Ermenilerden çok daha müreffeh bir hayat sürmektedirler. Hatta bu arada ülkemize kaçak yollarla gelip çalışan yüz binin üzerinde Ermeni olduğunu basın ve diğer medya organlarından izliyoruz.
        Her seferinde Ermenistan ile geçmişe bir sünger çekerek dost iki ülke olabilmek için elimizden ne geliyorsa yapma gayreti gösteriyoruz. Cumhurbaşkanımız Ermenistan'a maç seyretmeye gidiyor. Neden? Ülkeler arasındaki husumet sona ersin diye bir bailangıç yapmak istiyoruz. Tabii daha birçok olgu var.
       Pekiyi şimdi soruyorum, Onlarca ateşemiz, elçimiz sefirimiz hiç bir günahları yokken,alçakça,kalleşçe ve tamamen savunmasızken Ermeni çeteleri tarafından katledildikleri zaman Ermenistan tarafından en ufak bir taziyede bulunıuldu mu acaba ?
        Bu gün ülkemizde birçok Ermeni yazar gazetelerde hükümetlerimizi, milletimizi eleştiren sayfalar dolusu yazılar yazarken , kendi dillerinde gazete, mecmua neşrederlerken mani olan var mı ?
        Aynı şekilde, acaba Ermenistan'da Ermenistan aleyhine yazı yazabilecek her hengi bir Türk gazeteci bulabilir misiniz ?
        Ermenistan'da, katledilen elçilerimizden birinin anma töreni yapılabilir mi ? Ermenistan halkı "Hepimiz Türk'üz "diye sloganlar atarak yürüyebilir mi ?
       Bunları neden yazdım? Evet her türlü etnik ayrımcılığın karşısındayım.Bir Ermeninin , bir Yahudinin veya herhangi etnik yapıya mensup birinin katlini asla tasvip etmiyorum, edemem. Söylemeye çalıştığım, olayları tek taraflı irdelememektir. Dürüst ve erdemli olmanın en büyük ölçüsü adil olmaktır. Yoksa "vurun abalıya" mantığı ile sadece Türk milletini karalamaya çalışmanın dürüs ve erdemli bir tutum olmadığını düşünüyorum.
       Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Ocak 29, 2013, 11:29:19 ös
Yanıtla #36
  • Uzman Uye

Sayın Alşah beyefendinin yazısını yürekten destekliyorum .Tebrik ederim .Kimse o Büyükelçilerden bahsetmiyor , nasılsa Öldüler .  :'(

Saygılar

Not : Bazen şiddetli bir şekilde Ülkemdeki olumsuzlukları eleştiririm lakin hakikaten benim Halkım bu kadarda ezik bir Halk değil . Avrupanın neden sevmediği malum , Arap milletinin de yalnız unutulmasın bu millet sabırlıdır lakin Kıbrıs sıda unutmasınlar ...
« Son Düzenleme: Ocak 29, 2013, 11:35:36 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 29, 2013, 11:33:02 ös
Yanıtla #37
  • Uzman Uye

Sayın NOSAM33, "Allaş" kim ?Allah'ını seversen.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 29, 2013, 11:34:47 ös
Yanıtla #38
  • Uzman Uye

Üstadım çok ama çok Özür dilerim .Yanlışlık yapmışım şu an sinirim had safada kusuruma bakma .

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 29, 2013, 11:56:29 ös
Yanıtla #39
  • Uzman Uye

"Vur ama dinle beni"