Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: SİYON LİDERLERİNİN PROTOKOLLERİ  (Okunma sayısı 17952 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 06, 2013, 03:00:20 ös
Yanıtla #20
 • Mason
 • Aktif Uye
 • *
 • İleti: 736
 • Cinsiyet: Bay

Alıntı yapılan: ADAM
Böylece Prieuré de Sion, dolayısıyla ögün anlmdaki Siyonizm, Masonluktan elini çekti ve o tarihten sonra bir daha da ne Masonluğa burnunu soktu ne de Masonluğu kendi amaçları doğrultusunda kullanmaya kalkıştı. Gerçi 19. yüzyıl sonu ve 20. yüzyıl başında kimi Yahudi masonlar bu kez Masonluğu olarak 1897 yılında resmen ortaya çıkmış olan Yeni Siyonizm doğrultusunda kullanmaya kalkıştılar, yazılar yazdılar, demeçler verdiler ama bunun Eski ve Kabul Edilmiş İskoç Riti ile bir ilgisi, bağlantısı yok.

Alıntı yapılan: ADAM
“Siyon Protokolleri” denilen belgeler gözden geçirildiğinde, özetle şöyle bir programın tasarlanmış olduğu görülür:

“Yeni bir dünya düzeni kurmak üzere belli bir grup insan seçilecektir. Bu grup her şeye egemen olacaktır. Yürürlükteki politik rejimlerin bir bölümünün yıkılması için karışıklık ve anarşi çıkarılacaktır. Masonluk ve benzeri kuruluşlar, Batı dünyasının ekonomik, politik ve sosyal kurumlarını ele geçirmek için kullanılacaklardır.”

Vay canına... Bu durumda Prieuré de Sion organizasyonunun günümüze sarkmış olan haline Illuminati diyebilir miyiz? Tabi vurgulamakta yarar görüyorum, burada Illuminati'den kastettiğim kurumsal ve varlıkları kanıtlanabilen organizasyonlar değil, aksine kanıtlanamaz nitelikteki, komplo teorilerinde bahsedilen Illuminati.
« Son Düzenleme: Mart 06, 2013, 03:31:01 ös Gönderen: Spock »
Live long and prosper.


Mart 06, 2013, 03:06:28 ös
Yanıtla #21
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4170
 • Cinsiyet: Bay

Sn.Spock

Çok kafa karıştırıcı değilmi,kafa karıştırıcı olduğu içinde hertür komploya hem açık aynı zamandada reddine imkan veren doneleride var yukarıda alıntısını yaptığınız yazıdada zaten açıkça var belli oluyor.


“Yeni bir dünya düzeni kurmak üzere belli bir grup insan seçilecektir. Bu grup her şeye egemen olacaktır. Yürürlükteki politik rejimlerin bir bölümünün yıkılması için karışıklık ve anarşi çıkarılacaktır. Masonluk ve benzeri kuruluşlar, Batı dünyasının ekonomik, politik ve sosyal kurumlarını ele geçirmek için kullanılacaklardır.”


Bu yazıyı kaleme alan arkadaşta zaten belirtmiş yahudilerin dini inancına göre zaten seçilmiş halk olduğu için bu teori buradan bile çüreyebilir diyor.
Bende tersininde mümkün olduğunu böyle bir ifadeyi buraya koyarak işin içinden çok kolay sıyrılabilirsinde sıvışman gerektiğinde,üstüne almazsın olur biter çok derin zeka ürünü yazımlar var belgeleribn içerisinde.

Hangi yargı ile bakarsan bak işin içinden çıkmak zor,değerlendirmemei yappmak istiyorsun o zaman protokollerde bahsedilen hükümleri günümüz düzeninde aramaya çalış ne kadarı uyuyorsa okadarda doğruluk payı var demektir.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Mart 06, 2013, 03:48:37 ös
Yanıtla #22
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 285
 • Cinsiyet: Bay

Sn.evvah

Ben daha önce açmıştım bu başlığı buradan devam edebilirz.

Evet burada daha uygun olur.Teşekkürler.
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A


Mart 07, 2013, 10:57:00 öö
Yanıtla #23
 • Seçkin Üye
 • Uzman Uye
 • *****
 • İleti: 7281
 • Cinsiyet: Bay


Bu başlık altındaki konu öylesine saptırıldı, öylesine olmayacak yerlere taşındı ki, ben artık bu başlık altında hiçbir şey yazmamayı daha uygun bulmuşken, Sayın Spock daha önce yazdığım konuyla bağlantılı yazılarımı aktardı.

Sayın Spock’a teşekkürler.

Şimdi oradan bir çıkarım yapalım…

Bu oyunun iki baş rol oyuncusu var:

1-   Victor Hugo: O tarihte Prieuré de Sion adlı şu gizli organizasyonun büyük üstadı.
2-   Adolphe Crémieux: Yahudi asıllı bir Marxist Fransız politikacı; aynı zamanda Masonluktaki Eski ve Kabul Edilmiş İskoç Riti’nin Fransa Supreme Conséil’inin yani 33 dereceli masonlar kurulunun Grand Commandeur yani en üst düzey yönetici görevinde bulunan kişisi.

Zaten bu iş, iki kişilik bir oyundan başka bir şey değil. Bu iki kişi baş başa vermiş, birtakım metinler tasarlayıp, bunları imzalamış. Aradan 25 yıl kadar bir süre geçtikten sonra birileri bunları bulmuş; hiçbir şey anlamadığı için yanlış yorumlamış, yayınlamış, kıyamet kopmuş.

Kıyamet kopmuş çünkü bu belgelerin o sıralarda etkinliğe geçmiş olan Dünya Siyonist Organizasyonu’nun bir deklarasyonu olduğu sanılmış. Oysa ilgisi yok! İlgisi olmasına olanak yok!

Asıl kıyamet ise çok daha önce kopmuş. 1875 yılında Lozan’da toplanan masonlar koparmış bu kıyameti. Çünkü bu belgeler Masonlukla doğrudan bağlantılı. (1965 yılında Türkiye’deki masonların kopardığı kıyamet de buna benzer bir bakıma.)

Denilebilecek başka ne var?

Sayın Spock, bu Prieuré de Sion adlı örgütün Illuminati ile bağlantısını sorguluyor.

Öyle bir bağlantı yok. Başka bağlantılar kurulabilir belki ama bu bağlamda bir bağlantı söz konusu değil. Zaten olamaz çünkü Prieuré de Sion dünya çapında ya da evrensel iddialı bir örgüt değil; ülküsünde sınırlı bir coğrafyası var.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.


Mart 07, 2013, 11:18:07 öö
Yanıtla #24
 • Mason
 • Aktif Uye
 • *
 • İleti: 736
 • Cinsiyet: Bay

Bilgiler için çok teşekkürler Sn. ADAM.

Verdiğiniz ipuçları beni şimdi de yine yukarıdaki mesajlarımdan birinde sizden alıntılamış olduğum "Yeni Siyonizm" kavramına yönlendirdi. Bu konuda internette düzgün bilgi bulamadım. Yeni Siyonizm nedir? Rothschild ve Rockefeller aileleri bu akımın birer temsilcisi midir?
Live long and prosper.


Mart 07, 2013, 11:31:01 öö
Yanıtla #25
 • Seçkin Üye
 • Uzman Uye
 • *****
 • İleti: 7281
 • Cinsiyet: Bay


Aslında "Yeni Siyonizm" diye bir kavram olmasa gerek.

Siyonizm, %99 bilinen biçimiyle, Yahudilerin ülküsüne 1897 Basel Kongresinde verilmiş olan addır. Dünya Tarihi'nde bunun öncesi yoktur. Çünkü Prieuré de Sion adlı organizasyon yüzyıllar boyunca saklı kalmıştır. (Nasıl olup da saklı kaldığı ise ayrı bir konu.) Saklı kalmaya devam etmesi gerekirken, bir salaklık sonucu yaklaşık 50 yıl kadar önce bu bağlamdaki bilgiler ortaypa çıkıvermiştir. İşte o zaman, asıl bu organizasyonun ülküsüne Siyonizm denmesi gerektiği gibi bir tez çıkmıştır ortaya. Fakat işte bu dae komplo teorisi üretmeye çok meraklı olanlarca öylesine yozlaştırılmıştır ki...

Rockefeller ailesinin olayı bambaşka bir konu; işin o yönü Amerika'da. Rotshild ailesinin derdi ise, para onlarda olduğu için, bu işin kralı olmak. Yahudilerin Kralı... İsa gibi... Zaten bu nedenle Adolphe Crémieux onların kurduğu örgütü terk etmiş.

Dolayısıyla Rotshild'in de Rockefeller'in başka konularla ilgileri ve bağlantıları olabilir, vardır da ama bu işle, Siyon Protokolleri ile hiçbir ilgileri yok.

   
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.


Mart 07, 2013, 11:47:04 öö
Yanıtla #26
 • Mason
 • Aktif Uye
 • *
 • İleti: 736
 • Cinsiyet: Bay

Aslında şimdi buldum, Yeni Siyonizm şu sayfalarda yine sizin tarafınızdan açıklanmış Sn. ADAM

http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,8768.0.html

http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=8771.0

Sn. ADAM şöyle demiş:

Alıntı
1860 yılında, “Alliance Israélite Universelle” (Evrensel İsrail Birliği) adı altında bir örgüt kuruldu. Gerekli finansmanı Rotshild ailesi sağladı. Adolphe Crémieux örgütün başına getirildi ama elbette düdüğü, parayı veren çalıyordu.

Adolphe Crémieux, dört yıl bu örgütün başkanlığını yaptı. 1864 yılında ayrıldı. Nedeni bilinmez. Birçok yorum yapılabilir. Yapılmıştır da... Birtakım spekülasyonlar bile üretilmiştir. İşin özü, kişiliğinin Rotshild ailesinin öngördüğü tarzdaki çalışmalar ile uyum göstermemesidir. Zaten onun aslında “iyi bir Yahudi” sayılıp sayılamayacağı bile sorgulanabilirdi


Çok ilginç bilgiler... Rothschild'ların ilk finansal atılımlarının ve piyasaya çıkışlarının 1815 Waterloo Savaşı sırasındaki bir spekülatif dolandırıcılık ile vuku bulduğunu duymuştum. İlaveten diğer Yahudiler gibi Tevrat'a ve İbrahimi anlamdaki Tanrı'ya inanmadıklarına dair doneler mevcut. İşte popüler anlamdaki Luciferian Doktrin burada devreye giriyor. Taşlar kafamda yerine oturuyor. Diğer Yahudileri çok fena kullanmışlar, pes doğrusu.
Live long and prosper.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
3105 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 15, 2009, 11:01:49 öö
Gönderen: karahan
15 Yanıt
13552 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 18, 2009, 07:05:30 ös
Gönderen: ADAM
0 Yanıt
4816 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 03, 2010, 12:01:23 ös
Gönderen: ADAM
1 Yanıt
3152 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 30, 2014, 01:07:46 ös
Gönderen: ADAM