Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Yanıt Hakkındaki Düşünceleriniz

Evet kesinlikle mantıklı
11 (50%)
Hayır tamamen saçmalık
2 (9.1%)
Başka bir yorumum var
9 (40.9%)

Toplam Oy Verenler: 15

Gönderen Konu: Maddesel Sorular –Spritüel Cevaplar 1  (Okunma sayısı 35137 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 05, 2009, 12:44:44 ös
Yanıtla #50
  • Ziyaretçi

Sayın ısabell ;
Dünya sizin ne tür fırtınalarla mücadele ettiğinize bakmaz, gemiyi limana yanaştırıp yanaştırmadığınıza bakar. Önemli olan uyanmaktır aydınlanmaktır. Bunu yaptığınız zaman acı ve sıkıntı yok olur gider çünkü gereksizdir. Kapıda sizsiniz anahtarda. Eğer bilinç altınız ile iletişim kurabilseydiniz o size resmi gösterirdi. Acı ve sıkıntılar gereksiz yaratımlardır. Aksini söyleyenler yanılıyor. Sizi karanlığa hapsetmekten sizi frenlemekten başka bir işe yaramaz ! KUTSAL SAÇMALIKTIR.

Ekim 05, 2009, 01:05:33 ös
Yanıtla #51
  • Uzman Uye

Sayın ısabell ;
Dünya sizin ne tür fırtınalarla mücadele ettiğinize bakmaz, gemiyi limana yanaştırıp yanaştırmadığınıza bakar. Önemli olan uyanmaktır aydınlanmaktır. Bunu yaptığınız zaman acı ve sıkıntı yok olur gider çünkü gereksizdir. Kapıda sizsiniz anahtarda. Eğer bilinç altınız ile iletişim kurabilseydiniz o size resmi gösterirdi. Acı ve sıkıntılar gereksiz yaratımlardır. Aksini söyleyenler yanılıyor. Sizi karanlığa hapsetmekten sizi frenlemekten başka bir işe yaramaz ! KUTSAL SAÇMALIKTIR.

Sayın Göksel 475;

anlatımınızda ki,"Uyanma,aydınlanma,kutsal saçmalıklar"konularını biraz açabilirmisiniz?

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ekim 05, 2009, 01:49:04 ös
Yanıtla #52
  • Ziyaretçi

Sayın ceycet ;
Quantum ile ilgili araştırma yaparsanız konuyu uzun uzun inceleme fırsatı bulabilirsiniz . Fakat bir kelimeye sıkıştırısam insan hayatını kendi yazar kendi oynar.
Mevcut para ekonomisi insanı aç gözlülüğe iter en azından etrafınızda aç gözlü bencil agresif insanlar fazlası ile bulunur. Para ekonomisinde kurulan medeniyetler temelde acı üzerine kuruludur. Dünya gelir dağalımındada anlaşılabiliyor. Kutsal saçmalık ise bunun üzerine kuruludur temeli acı çekme ve bunlardan ders alma. Buna kutsal saçmalık diyorum çünki pozitif değil negatif. Eğer kendiniz ile tanışır ve hayatınızın kontrolünü elinize alırsanız acı ve sıkıntının ne kadar gereksiz olduğunu bi takım çevrelerin bunu size normal kabul ettirdiğini anlarsınız. Bu kutsal saçmalıktır. İnsanın özünde sevgi vardır acı ve sıkıntı yoktur.

Ekim 05, 2009, 02:30:53 ös
Yanıtla #53

Alıntı
Fakat bir kelimeye sıkıştırısam insan hayatını kendi yazar kendi oynar.

Doğru...Çekilen sıkıntılar biriken negatif enerjiler (karma) sebebi ile değilse tekamül amaçlı daha önceden planlanmiş bilinçli mizansenlerdir.

Alıntı
İnsanın özünde sevgi vardır acı ve sıkıntı yoktur.

Buda doğru ancak özdeki sevgiye ulaşmak kolay değildir.Çok uzun bir tekamül süreci gerektirir.Aydınlanmadan kasıt budur.

Kutsal saçmalık mevzusunuda insanın kendi yazıp ve oynadıklarına sokmak yanlış olmaz yukarıdaki önermeler göz önünde bulundurulur ise...

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Ekim 05, 2009, 03:04:42 ös
Yanıtla #54
  • Ziyaretçi

Sayın Mystıcprovocate ;
Konuyu tam olarak açmak isterdim fakat bir çok kişi anlamayacaktır. Hem fikir olabilmek için bire bir konuşmamız gerkir. Fikirlerimiz yakın...

Ekim 05, 2009, 06:42:42 ös
Yanıtla #55

Sevgili Göksel:) görüşlerimi saçmalıkla nitelendirmeniz gayet doğal bu yüzden aramızda bi sorun çıkacak diye bi kaide yok, olmamalı zaten.. burada amaç paylaşım kurmaksa sizin görüşlerinizin de önemi büyüktür.. bu yüzden fikir alışverişinin önemine sürekli olarak değindiğim için belki benim görüşlerim size ters ya da abes gelebilir aslında bu çok normal.. normal gelmesinin sebebini hemen size müsaadenizle açıklamak isterim;

Özellikle de uyanma- uyandırılma olayına değindiğiniz için.. uyanış her kişide farklıdır.. bunu kimse yadısayamaz.. bu nedenle sizin uyandırılış şeklinizle benimki arasında farklılığın olmasının nedeni ise ikimizin de farklı şekillerde bu dünyada yer aldığımız ve belki de siz olayın büyük çoğunluğunu çözmüş belki de ben çok az bi kısmını.. bu yüzden birbirimizin görüşlerine - ne olursa olsun - saygı duyma zorunluluğu olduğu içindir ki, belki sizin bildiğiniz ama bilmediğim şeyleri sizin bilgi kapasitenizin genişliği ya da farklı açılı olması sebebiyle bana aynı zamanda bilmediğim yönlerin de olduğunu anımsatmanızda bi yarar vardır, diye düşünüyorum.. diğer taraftan belki ben başka bi teknikle bilgi olayını çözmüş ve genel anlamda evrenin genişliği doğrultusunda evrenin gerçek bilgisinin arayışının peşindeyimdir, bilemem.. o yüzden kimin kimden fazla bilgiye sahip olduğu ya da hangisinin doğru veya yanlış olduğunu direkt olarak saçmalık olarak görmektense en iyisi karşılaşılan her görüşün akıl-mantık muhakemesini yaptıktan sonra onun doğruluğuna ya da yanlışlığına siz karar verebilirsiniz. Ayrıca size tavsiyem şu ki, bi kardeş tavsiyesi- bilgi alırken elbetteki doğruluğunu tartıp ölçmeden alıp kendinizde saklı tutmanız sakıncalıdır çünkü hafızanızda saklı bulunan o bilgi zamanı geldiğinde ya da hayatınızın bi anında bi olayla ya da karşılaştığınız bi duruma uyum sağladığı anda anında hayata geçer, bu da bilginin genelde bilinmeyen bi yönü.. o yüzden dikkatli olmak ama herşeyi de elinin tersiyle geri tepmek de zaten kişiye en fazla zararlı bi durum teşkil eden çoğunluğun yaptığı bi davranıştır, tavırdır ama bunun yanlışlığı da kişinin asla bilgi deneyimini yaşayamaması ve bu durumda ise ilerlemesine engel olunduğudur hem de büyük ölçüde..       

İşte bu nedenden dolayı sizin görüşlerinizin yanlış da benim görüşlerim doğru diye bi cehaleti asla gösteremem.. belki benim yanıldığım noktaları bana hatırlatıyorsunuzdur ama gene de hiçbişeyi saçmalık olarak görmememiz kendi yararımıza olduğu gibi bazı önemsiz gibi gözüken şeylerin insana ne derece faydalı olduğu da bir gerçektir :)

Saygılar,
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2009, 06:52:52 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 05, 2009, 07:39:27 ös
Yanıtla #56
  • Ziyaretçi

Sayın isabell ;
Kutsal saçmalık olarak niteleniyor. Yani benim uydurduğum bir kelime değil.

Ekim 05, 2009, 08:19:32 ös
Yanıtla #57
  • Uzman Uye

Sayın ceycet ;
Quantum ile ilgili araştırma yaparsanız konuyu uzun uzun inceleme fırsatı bulabilirsiniz . Fakat bir kelimeye sıkıştırısam insan hayatını kendi yazar kendi oynar.
Mevcut para ekonomisi insanı aç gözlülüğe iter en azından etrafınızda aç gözlü bencil agresif insanlar fazlası ile bulunur. Para ekonomisinde kurulan medeniyetler temelde acı üzerine kuruludur. Dünya gelir dağalımındada anlaşılabiliyor. Kutsal saçmalık ise bunun üzerine kuruludur temeli acı çekme ve bunlardan ders alma. Buna kutsal saçmalık diyorum çünki pozitif değil negatif. Eğer kendiniz ile tanışır ve hayatınızın kontrolünü elinize alırsanız acı ve sıkıntının ne kadar gereksiz olduğunu bi takım çevrelerin bunu size normal kabul ettirdiğini anlarsınız. Bu kutsal saçmalıktır. İnsanın özünde sevgi vardır acı ve sıkıntı yoktur.

Sayın Göksel 475;

"Kuantum" derken,kuantum düşünce yöntemini kasdettiğinizi varsayıyorum;herhalde ,kuantum fiziğinden söz etmiyorsunuz.Bizler;zaten "kendini tanıma"yolunun yolcusuyuz,bu nedenle,forumda bulunan arkadaşların birçoğunun,sizin dillendirmeye çalıştığınız tasarımlara aşina olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Forumu birazdaha araştırırsanız bunu kolaylıkla görebilirsiniz.Dolayısıyla,anlaşılma"konusunda müsterih olmanızı öneririm.

Anladığım kadarıyla kadim"karma"yasasını savunuyorsunuz.Forum da,bu yasaya inanan(ben dahil)çok arkadaş var;ancak bu yasayı savunurken,ateistlerin dillendirdiği"kutsal saçmalık"düsturunu da benimsemeniz,hatta ısrarcı olmanız şahsen beni çelişkiye düşürüyor.Bu nedenle,anlaşılma endişenizden sıyrılarak,görüşlerinizi daha açık ve detaylı ifade ederseniz,daha sağlıklı bir tartışma ortamı tesis edilebileceğini düşünüyorum.

Saygılarımla

Ekim 06, 2009, 01:51:46 ös
Yanıtla #58
  • Ziyaretçi

Sayın ceycet ;
Kuantum ile kastım kuantum düşünce yöntemi değil etrafımızdaki dünyanın bize tepki vermesi. Karma yasası plasandiesli asilerin inancıdır ve tüm evren karma yasası ile yönetilmez. Bunu anlayabilmek için 6000 yıl önceye gitmek gerekir.
Kutsal saçmalık ilk olarak 3400 yıl önce ismini hatırlayamadığım budist bir üstat tarafından kullanılmıştır ve taşkınlık olarak kullanılmıştır. Dine hakaret değil abartıyı anlatmak için kullanılmıştır. ( Sanırım bu açıklamayı ilk başta yapmam gerekiyordu. ) Karma yasasına astrolojiye ve ezoterizmin öğretilerine şiddetle karşı çıkmış bunların kutsal saçmalık olduğunu zaman kaybı olduğunu aydınlanmak için gerekli olmadığını söylemiştir. Öğrencilerine cevapları vermemiş kendileri bulmaları için doğru sorular sormuştur.
Bilinç altınız ile konuşunuz melekleri yanınıza çağırınız ben bunları yaşadım onlar bize yardım etmek için can atıyorlar. Bizlerse acı çekerek olgunlaşmaya çalışıyoruz. Bu uygulamalarda yaşadıklarımı ve öğrendiklerimi tabiki burada açıklamama imkan yok. Odak noktanız melekler ve bilinç altınız olsun gerisi kendiliğinden gelir.

Ekim 06, 2009, 03:17:02 ös
Yanıtla #59
  • Uzman Uye

Sayın Göksel 475,

şimdi oldu...!Gördüğünüz gibi,yanış anlaşılmaktansa,anlaşılabilirniğinizi test etmek,daha sağlıklı sonuçlar üretiyor.

Saygılarımla