Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Emin Çölaşan'ın İşine Son Verildi.  (Okunma sayısı 6184 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 15, 2007, 08:57:52 ös
Yanıtla #10

Çok doğru bir tespit Sn. Mystic. Demokrasinin belki de en zayıf yönü bu. Demokrasiyi kullanarak demokrasiyi yok etmeye çalışanlar için demokrasinin kılıcı körelmiş durumda.
ars longa, vita brevis...

Ağustos 15, 2007, 11:20:18 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Bekir Çoşkun, Emin Çölaşan'a destek vermek için istifa etmişti. Aynı tavrı Yılmaz Özdil'den de bekliyorum. Bu gibi kişilerin yanında çalışırlarsa olacağı budur. Muhalif sesleri indirgeme politikaları artarak devam ediyor.

Ağustos 15, 2007, 11:33:22 ös
Yanıtla #12
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

özdil daha yeni geçti hürriyete

ertuğrul özkök dünkü yazısında zaten özdili övdü çolasanı da iyi eleştirdi.

ol sebep özdilin istifa edeceğini düşünmüyorum...

p.s.: çölaşanı sevmem ama madem basın özgürlüğü var ifade özgürlüğü var adama bu reva değildir. basın özgürlüğü sadece devlet tarafından ihlal edilmez, basın eğer tekelleşme temayülüne girerse (ülkemizdeki gibi hürriyet, milliyet, posta, kanal d, star, cnnturk hep doğan medya grubuna ait) basın patronları tarafından sansürün en dik alası uygulanmaya başlar...

Ağustos 16, 2007, 11:12:04 öö
Yanıtla #13
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Türkiye`de Dogan Grubunun medyada tekel olmasi aslinda kartel yasalarina aykiri olan bir olay. Almanya`da en yüksek trajli olan BILD gazetesi Pro7/Sat1 TV kanallarini almak istedi, ve mahkeme halk üzerinde etkisi yogun olur ve dengeyi bozabilir diye, alimi gecersiz hale getirdi.

Ertugrul Özkök gazetecilik etigini pek önemsemez, Hükümetin onlara verdigi destegi kaybetmemek icin Emin Cölasani uzaklastirdilar. Bunun aynisini Avrupa Hürriyet Yazi isleri müdürünede yapti Özkök. Özkök gibileri yaptiklari gezilerde en iyi sarap hangisi, en güzel kadinlar nerde, en iyi nerede yemek yenilir gibi konulara önem verirler.

Basin özgürlügüne gelince, Haziran 2004 de TBMM`de yürürlüge giren Basin Kanunu kadar sacma bir kanun görmedim ben simdiye kadar.

"MADDE 3. - Basın özgürdür. Bu özgürlük; bilgi edinme, yayma, eleştirme, yorumlama ve eser yaratma haklarını içerir.

Basın özgürlüğünün kullanılması ancak demokratik bir toplumun gereklerine uygun olarak; başkalarının şöhret ve haklarının, toplum sağlığının ve ahlâkının, millî güvenlik, kamu düzeni, kamu güvenliği ve toprak bütünlüğünün korunması, Devlet sırlarının açıklanmasının veya suç işlenmesinin önlenmesi, yargı gücünün otorite ve tarafsızlığının sağlanması amacıyla sınırlanabilir.'"

Eger ilk iki kelimeye dikkat ederseniz, Basin özgürdür diyor ve arkasindan kisitlamalar hakime keyfi karar verme yönünde tahrik ederek devam ediyor.

Neyseki Basin Özgürse, o zaman her gazeteci düsündügünü ve istedigini kösesinde yazabilmeli. Ben Emin Cölasanin tarzini sevmem, ama hükümet yanlisi (bagimli) bir Genel Yayin Yönetmeninin böyle düsünce özgürlügüne comak sokmasi gercekten düsündürücü. Özellikle 68 kusagindan olan eski bir solcuya yakismayan bir tavir bence.

Maddi cikar icin, temel insan hakki olan düsünce özgürlügüne bu sekilde sansür koymak gercekten cok düsündürücü.
Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Ağustos 16, 2007, 11:15:32 öö
Yanıtla #14

Sevgili kardeşim,

İnan artık Türkiye de yaşamak daha zor.Hele bu konuda birşey yapamamak daha da zor.
Omnia mors aequat

Ağustos 27, 2007, 03:44:09 öö
Yanıtla #15

Son manşeti yerinde olsam bende atardım tipinden kıl kapsamda son icraatının arkasındayım uzanan eller kırılsın!

Ağustos 27, 2007, 08:16:10 öö
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

O adamı sevmezdim. İşine son verilmesi ise Doğan grubunun politikasını değiştirdiğini gösterir. İşine son verilmeside umrumda değil.
''Kızıl elmada buluşalım''