Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dilenciye 2000 lira verilir mi?  (Okunma sayısı 4608 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 18, 2013, 06:42:00 ös

Dilek'in ruh hali iyi değilmiş

Önce sadaka verdiler, sonra da "2 bin lira verdik" diyerek kendilerini aklamaya çalıştılar. Dilek'in verdiği insanlık dersini anlamayan AKP'li Hüseyin Çelik bu kez haddini iyice aşarak "Dilek'in ruh hali iyi değil" dedi. Kanser hastası genç kadın Dilek sağlam duruşunu korudukça AKP'liler iyice kontrolü kaybediyor. Dilek'i sadaka ve yardımlarla satın alamayacağını gören AKP'liler bu sefer genç kadına saldırmaya başladı.

Hürriyet'in haberine göre, AKP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, konuya ilişkin şöyle konuştu.

Bir haftadır oluşan rezaleti kapatmayı başaramayan AKP'nin Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in bu açıklamasını yorumunu okurlara bırakıyoruz:

"Dilek kızımıza şifalar diliyorum. Hastalıktan kaynaklanan problemleri var, ruh hali de iyi değil, gayet normaldir. Ben bakanımın bana verdiği bilgileri dün ekranda anlattım. Bakan 2 bin lira verdiğini söyledi. Bakan verdiği paranın kaç para olduğunu çok iyi biliyor. Bakan kesinlikle 2 bin lira verdiğini söylüyor. Bugün kızımız 200-300 lira demiş. Dilencilere 2 bin lira verildiğini gördünüz mü? Bakan ilaç için bu parayı veriyor. Sayın bakan linç edilmeye çalışılıyor. Bu çirkin bir şey. Önemli olan kızımızın iyileşmesidir.

Şimdi gidin dilek kızımıza. 300 mü verdiler diye sorun. Bu habercilik değil arkadaşlar. Sayın Bayraktar banane dememiştir, ilgisiz kalmamıştır, içinden geldiği gibi davranmıştır"

Kaynak: haberinyeri 18 Nisan 2013
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Nisan 18, 2013, 06:57:49 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Isin özünde, ülkemizdeki ( aslinda bu kapitalist sistemin özünde vardir ama bizimgibi gerikalmis ülkelerde daha igrencce siritiyor) herseyin parayla kapatabilinecegi kültürüdür.
Ver parayi isin hallolsun, ver parayi kurtul. Sayin bakan bey bu insana para vererek ülkemizdeki bütün saglik sorunlarini hallettigini saniyor.
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2013, 06:59:57 ös Gönderen: Tij »

Nisan 18, 2013, 07:30:14 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Kanser hastası kıza harçlık veren bakan

Nisan 19, 2013, 12:37:45 öö
Yanıtla #3
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bu durumu savunmaya calismak,uzerini ortmeye calismak ayiplarin en buyugudur.O guzel yuzden dokulen gozyaslari dilerim bu ayibi ortmeye calisanlarin yureginde diken olur.

Saygilarimla.
Memento Mori

Nisan 19, 2013, 01:28:55 öö
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Haberle ilgili aşağıda ki satırları okuduğum da,  içim sızlamış, gözlerimin dolmasına  neden olmuştu.
"Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda”

Daha vahim olan ise, olayı örtbas etme girişimiyle paranın miktarının tartışmaya açılmasıdır.Yazık!

Ne yazık ki geçmişten günümüze, gerçek hayattan kopuk siyasetçiler (sağ, sol, liberal farketmez) yaşadıkları refah bir yana, yalanlarla dolu sanal refahı vatandaşa hak görmüşler, halkın çektiği sıkıntılara karşı duyarsızlaşmışlardır. Deve kuşu misali kafasını kumdan çıkaranlar, sudan çıkmış balık gibi gerçekler karşısında ne yapacaklarını bilemiyorlar.

Acı suda tatlı suda berraktır.sakın görünüşe aldanma...Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan hal ehli olandır...MEVLANA

Saygılarımla,

Nisan 19, 2013, 10:51:39 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Bir söz vardır, sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek diye.
Aklıma geldi nedense.

Nisan 19, 2013, 11:09:15 öö
Yanıtla #6
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Genç kızımızın söylediklerine katılamamak mümkün değil. Ne sadaka vererek, basının önünde hasta bir genci başından atan bakan ne de bunu savunan genel başkan yardımcısı "hayatlarında hiç çaresiz kalamdıkları için çaresizliğin ne olduğunu öğrenememişler". Çayda radyasyon yok diye ekranlarda çay içen bakan nasıl tarihe kara bir leke olarak geçtiyse, bu bakan da tarihe kara bir leke olarak geçecektir.
Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Nisan 19, 2013, 11:45:35 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

'' Al işte onu başka ne yapacağım'' bunu söyleyen bir ülkenin bakanı.Durum gittikçe mide bulandırıcı bir hal almaya başlıyor.Düşüncelilik örneği sergileyip ''düşürmesin onu parayı düşürmesin cebine koysun'' gibi laflar da söylemesi bakanımızın daha da bir yardımsever olduğunu gösteriyor değil mi ?

Yazık, kendi adıma utandım.

Nisan 19, 2013, 11:15:46 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Bir de ısrarla yardım ettiğini söylüyor yahu..

Söyleyecek söz bulamıyorum bunlara.. Kim bilir basına da ne kadar para verdiler, Erdoğan'ın aşkları haber yapılmasın diye.
Adequatio intellectus et rei

Temmuz 16, 2015, 04:14:08 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Son zamanlarda beni en çok duygulandıran ve düşündüren bir olay  nasıl bu kadar kayıtsız kalabilir böyle duruma...
Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...