Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org`a Gonderilenler  (Okunma sayısı 598904 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 14, 2008, 05:23:47 ös
Yanıtla #150
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Hacı mekke takma ismi hasebiyle, pekte bir ilginç isteği var bu zatı muhteremin :) Ölümden sonraki kurtuluş hakkındaki fikirleride bir hayli ilginç :D Atladığı önemli kurala ise sadece gülümsemekle yetindim :)

Atladığı Kural mı? Bak şimdi bunu da ben merak ettim :)

hacı mekke    (mistik_assasin@[SILINDI]

merhabalar ben mason kardeşligine katılmak istiyorum fakat şu onemli kuralı atlamak zorundayım ben cokda zengin deilim ancak yeterli seviyede ezoterizm ve batınilik hakkında bilgi sahibiyim bu kardeşlige girmenin benim olumden sonraki hayatımı kurtaracagına inanıyorum umarım bir cozum sunarsınız

Sn. Sevil

yorum yapılan mesajı okursanız atlanan kuralı açıkca görebilirsiniz. Sizin için ilgili mesajdaki bölümü vurgulayarak alıntılıyorum.

Sevgi ve Saygılarımla...

Mart 14, 2008, 05:25:22 ös
Yanıtla #151

:D Şimdi Anladım.

Teşekkürler;)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 16, 2008, 06:00:59 ös
Yanıtla #152
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

[ISIM].yildirim@[EMAIL]

ben sizin ambleminizdeki tek gözün ne anlama geldiğini merak ediyorum çünkü kıyamete yakın çıkacak olan deccal de tek gözlü olacak
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 16, 2008, 06:11:16 ös
Yanıtla #153
  • Ziyaretçi

[ISIM].yildirim@[EMAIL]

ben sizin ambleminizdeki tek gözün ne anlama geldiğini merak ediyorum çünkü kıyamete yakın çıkacak olan deccal de tek gözlü olacak
Demek Deccal ile özdeşleştirmiş. Demekki inandığı dindende haberi yok. Deccal' in tasviri tek göz değildir. Deccal' in bir gözü kör, diğer gözü sağlam nitelendirilir. Aslında burada fiziken olan bir durumda söz konusu değildir. Deccal' in iyi görünen tarafının kötü, kötü görünen tarafının ise iyi olduğunu simgeler. İnsanlar ne kadar cahil olabiliyorlar...

Mart 16, 2008, 06:23:39 ös
Yanıtla #154

Deccal' in bir gözü kör, diğer gözü sağlam nitelendirilir. Deccal' in iyi görünen tarafının kötü, kötü görünen tarafının ise iyi olduğunu simgeler.

Çok Enteresan bir Yaklaşım, Sevgili Blossom; şimdiye dek bu türden hiç rastlamadığım, değişik bir Görüş (!) Bunu ciddi olarak söylediğinizden emin olsam, affedersiniz genelde olumlu ve mizahi bir üslupla hitap ettiğiniz için :) buna şaşırmadım desem yalan olur. Bu konudaki bildiklerinizi Forum üzerinde sakıncalıysa Özelden benimle paylaşırsanız Sevinirim.

Saygılar.       

Mart 16, 2008, 06:27:43 ös
Yanıtla #155
  • Ziyaretçi

Deccal' in bir gözü kör, diğer gözü sağlam nitelendirilir. Deccal' in iyi görünen tarafının kötü, kötü görünen tarafının ise iyi olduğunu simgeler.

Çok Enteresan bir Yaklaşım, Sevgili Blossom; şimdiye dek bu türden hiç rastlamadığım, değişik bir Görüş (!) Bunu ciddi olarak söylediğinizden emin olsam, affedersiniz genelde olumlu ve mizahi bir üslupla hitap ettiğiniz için :) buna şaşırmadım desem yalan olur. Bu konudaki bildiklerinizi Forum üzerinde sakıncalıysa Özelden benimle paylaşırsanız Sevinirim.

Saygılar.       
Sevgili Sevil, herzaman da mizahi yaklaşmıyorum canım :) Deccal ile ilgili çok fazla bilgim yok, bildiğim sadece yukarıda yazdıklarımdan ibaret. Tabii benim görüşüm değil, İslami kaynaklı bir görüş. Ayrıca bir araştırmayada girmedim ama olmazsa araştırıp paylaşmak isterim. Sakıncalı olacağına da inanmıyorum, çünkü benim görüşüm değil :)

Mart 16, 2008, 06:30:49 ös
Yanıtla #156

Sevgili Sevil, herzaman da mizahi yaklaşmıyorum canım :) Deccal ile ilgili çok fazla bilgim yok, bildiğim sadece yukarıda yazdıklarımdan ibaret. Tabii benim görüşüm değil, İslami kaynaklı bir görüş. Ayrıca bir araştırmayada girmedim ama olmazsa araştırıp paylaşmak isterim. Sakıncalı olacağına da inanmıyorum, çünkü benim görüşüm değil :)

]Hmm, Anladım. Teşekkür Ederim. Bu arada özür dilerim, yanlış anlaşılmak istemem doğrusu :) Mizahi Anlayışınızı beğendiğimden dolayı belirttim. Neyse, sanırım enteresan bir Görüş ve Deccal Olayının gerçekleşip gerçekleşmediği de meçhul, bu yüzden dikkatimi çekti. Bana kalırsa Deccal Olayı tamamen bir safsatadan ibaret, diye düşünüyorum :)

Sevgiler.

Mart 16, 2008, 06:37:25 ös
Yanıtla #157
  • Ziyaretçi

Teşekkür ederim Sevgili Sevil :) Birazda Şemuel ile uğraşmaktan oldu bu esprili yaklaşım. Açıkçası alınmadım, beğenerekte beni onure ettiniz...
Deccal olayını illa ki bir canlı olarak algılamayınız. Deccal diye ifade edilen bir insan yada insanımsı bir varlıktan çok bir devlette olabilir (Deccal' in boyu metrelerle ifade edilir mesela). Orada bir tasvir sözkonusudur, bir "varlık" nüansı yoktur aslında. Ben araştırıp bulabilirsem bu konu hakkında bir konu başlığı açayım orada tartışalım en iyisi. Konu amacını sapmasın diye :)

Sevgilerimle,

Mart 16, 2008, 06:39:36 ös
Yanıtla #158

Teşekkür ederim Sevgili Sevil :) Birazda Şemuel ile uğraşmaktan oldu bu esprili yaklaşım. Açıkçası alınmadım, beğenerekte beni onure ettiniz...
Deccal olayını illa ki bir canlı olarak algılamayınız. Deccal diye ifade edilen bir insan yada insanımsı bir varlıktan çok bir devlette olabilir (Deccal' in boyu metrelerle ifade edilir mesela). Orada bir tasvir sözkonusudur, bir "varlık" nüansı yoktur aslında. Ben araştırıp bulabilirsem bu konu hakkında bir konu başlığı açayım orada tartışalım en iyisi. Konu amacını sapmasın diye :)

Buna çok Sevinirim ve gayet Memnun olurum Sevgili Blossom; Değerli Paylaşımınızı Bekleyecem. Verdiğiniz çok Güzel Bilgi için ayrıca Teşekkürlerimi Sunuyorum.

Sevgi ve Saygılarımla,

Mart 16, 2008, 06:42:10 ös
Yanıtla #159
  • Ziyaretçi

Bende teşekkür ederim verdiğim bilgilere gösterdiğiniz değer için... Şimdi araştırıyorum, en kısa zamanda ekleyeceğim...

En Derin Sevgi ve Saygılarımla,