Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Turkiye`deki Masonlugun gidisati nedir?

Kusursuz bir yukseliste.
Iyi.
Orta.
Kotu.
Gittikce batiyor.

Gönderen Konu: Turkiye`deki Masonlugun gidisati nedir?  (Okunma sayısı 22777 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 19, 2006, 05:06:56 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Turkiye`deki Masonlugun gidisati nedir?

Oyunuzu kullandiktan sonra yorumlarinizi yapabilirsiniz
« Son Düzenleme: Ocak 03, 2007, 02:39:34 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 03, 2007, 08:09:47 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Eğer gündemde kalsaydınız oyumu kötüye kullanırdım ama şuan Türkiyede mason kelimesi medyada gemiyor. Bu yüzden bence şuan gidişatınız çok iyi. Ne kadar sessiz o kadar iyi.
''Kızıl elmada buluşalım''

Mart 14, 2007, 09:30:24 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

bence sezsiz kalınmamalı gidiş hattınız iyi değil
insanlarda reklam hastalığı var ve sizinde reklamınız yoktur.
sonuç olarak ne oluyor herkes kafasına göre bir şeyler yazıyor
iktiyacı olanlara yardım ediyorsanız bunu arasıra gündeme getirmelisiniz aynen deniz feneri gibi....

Mart 14, 2007, 09:36:45 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

bence sezsiz kalınmamalı gidiş hattınız iyi değil
insanlarda reklam hastalığı var ve sizinde reklamınız yoktur.
sonuç olarak ne oluyor herkes kafasına göre bir şeyler yazıyor
iktiyacı olanlara yardım ediyorsanız bunu arasıra gündeme getirmelisiniz aynen deniz feneri gibi....
Herkesin kafasina gore konusmasi/yazmasi zaten yuzyillardir suren birsey. Biz yardimlarimizi adimiz duyulsun diye, veya, bakin masonlar iyiymis desinler diye yapmiyoruz. Varsinlar kotu konussunlar, bilenler bildigi, yardim edilenler huzurlu kaldigi surece biz amacimiza ulasmis oluyoruz. Ayrica Iyilik yap denize at misali, bir elin verdigini obur elin farketmemesi guzel seyler. Sonucta verenin ne magrur ne magdur olmamasi onemli. Yardim ediyorum diye hava attigin, reklam yaptigin surece, o yaptigin yardimin MANEVI onemi kalmaz. Gunumuzde bircok insan haberi bile olmadan Masonlarin katkilariyla kurulmus, destegiyle ve yonetimiyle isleyen hayir kuruluslarindan faydalaniyorlar.

Siz nasil herhangi bir camiye/sinagoga/hayir kurumuna gittiginizde, kimdir buranin kurucusu, kimdir yonetimi diye arastirmiyorsaniz cogu insan da arastirmiyor.

Mart 14, 2007, 10:17:39 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Sizin bunu insanlara göstermeniz lazım aksi taktirde size saldırmaları hoşunuzamı gidiyor.
sadece desinlere değil ,reklamda değil ama dediğim gibi insanlar masonluğun yardım kurumu ve sadece bir dernekten öte bir şey olmadığını görsünler.
bu şekilde olumsuz düşünceler azalacaktır
aksi taktirde ihanet ocağı,komplo merkezi gibi tanımlamalardan kurtulamazsınız

Mart 14, 2007, 10:25:49 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Gormek isteyenler zaten goruyor. Sadece kabullenmek istemiyorlar. Mutlaka bunun da altinda birsey vardir diyorlar. Onlara artik soylenecek birsey kalmiyor. Iceri soksan ritueli gostersen gene de beni kandirmak icin degisik seyler yaptilar diyeceklerdir o yuzden UGRASMAYA DEGMEZ buluyoruz, yoksa saldirilarinin hosumuza gittiginden degil. Saldiranlar kor cehalet silahiyla saldirdigi icin, o saldirilari okuyan, beyninin en az bir kac  hucresi calisan kisiler aradaki farki anliyorlar zaten. Hani bir laf vardir; "aptellarla tartisma aradaki farki anlamayanlar cikabilir" diye. Ben elindeki olanaklara ragmen cehaletini yenemeyenlerin aptal oldugunu dusunuyorum. Bu cumlemi kesin yakinda bir yerlerde "Masonlar onlarin yolundan gitmeyenlere aptal dedi" seklinde carpitilmis bir sekilde bulursunuz :)

Sizin ihtiyaciniz olmadigini bildigim halde belirteyim, benim fikirlerim sahsima aittir ve sadece beni baglar.

Mart 14, 2007, 10:41:16 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Gormek isteyenler zaten goruyor. Sadece kabullenmek istemiyorlar. Mutlaka bunun da altinda birsey vardir diyorlar. Onlara artik soylenecek birsey kalmiyor. Iceri soksan ritueli gostersen gene de beni kandirmak icin degisik seyler yaptilar diyeceklerdir o yuzden UGRASMAYA DEGMEZ buluyoruz, yoksa saldirilarinin hosumuza gittiginden degil. Saldiranlar kor cehalet silahiyla saldirdigi icin, o saldirilari okuyan, beyninin en az bir kac  hucresi calisan kisiler aradaki farki anliyorlar zaten. Hani bir laf vardir; "aptellarla tartisma aradaki farki anlamayanlar cikabilir" diye. Ben elindeki olanaklara ragmen cehaletini yenemeyenlerin aptal oldugunu dusunuyorum. Bu cumlemi kesin yakinda bir yerlerde "Masonlar onlarin yolundan gitmeyenlere aptal dedi" seklinde carpitilmis bir sekilde bulursunuz :)

Sizin ihtiyaciniz olmadigini bildigim halde belirteyim, benim fikirlerim sahsima aittir ve sadece beni baglar.
Aslında bu yönünü düşünmemiştim haklısın gerçektende bazı kesimlere anlatamasın

Mart 14, 2007, 10:44:11 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Mayıs 22, 2007, 05:02:57 ös
Yanıtla #8
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

"Hariciler içindir" ibaresi ile basımı yapılan İzmir Vadisi Araştırma Locasının bir kitabında geçtiği üzere masonik yaşları yükselmekte olan üyelerin biyolojik yaşlarının ise gençleşmekte olduğu görülüyor.
Tempus fugit...

Mayıs 24, 2007, 01:13:29 ös
Yanıtla #9
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Bir Locanin kitabını dün kitapçıdan edindim, gerçekten güzel derli toplu bir çalışma olmuş. mason olmayanların ve doğru bilgi edinmek isteyenlerin ulaşabilecekleri bir eser olmuş, emeği geçenlere buradan teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2007, 07:21:30 ös Gönderen: MASON »