Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: arap baharı  (Okunma sayısı 9612 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 02, 2012, 01:14:33 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

18 arlık 2011 Tunus protestolar başldı aç halk işsiz halk, krallık ziyafet bol lüks yaşam.

28 aralık 2011 Cezayir  isyan yanan lastıkler yagmalanan dükkanlar...

kronolojık sıralamayı yazıp başınzı agrıtmıycam sonuç olarak afrıka kıtasında, Tunusat bir arap kendını yaktı ve öldu buna sinirlenen halk isyan çıkardı pek çok diktatör devrıldı..ölen halk kazanılmış haklar..

Toplam ölü sayısı :30,430-37,140 (devam ediyor)...

konu hakkında site sakınlerı ne düşünuyor?

saygılarımla..
Ey ateş! İbrahim’e karşı serin ve selamet ol ..

Ocak 02, 2012, 01:45:29 öö
Yanıtla #1
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın park10

Arap baharı,

Bahar ile ayaklanma(cinayet,silahlanma ve iç savaş) nasıl bir arada oluyor,hala anlayabilmiş değilim.Sanki isim bu ayaklanmaları , cinayetleri daha kabuledelebilir,bir duruma konmak için konulmuş.Uyanış manasında.İlginç olan sizinde dediğiniz gibi Cezayir'de başlayıp,Suriye'de son bulması,B.O.P. ile bağlantılı sanki yeni dünya düzenine hazırlık,nasıl bir düzen?....Nasıl bir değişim olacak sabırla bekliyor ve merak içinde bekliyorum.Mason kardeşlerin bu konularda,fikirleri var.Üstadlar izin verirse,paylaşıyolar bizle bakalım ne diyecekler.Çok merak ediyorum.Maden masonlara bulaştırdık işi bide varsayalım atalım ortaya
1-Masonların demokrasiyi dünyaya yayma hamlesi bence,Fikir Masonlardan uygulama ise kim bilir kimlerden.

2-Petrol,altın, elmas gibi  değerli pazarların ele geçmesini sağlama

3-Ilımlı islam projesini de oralarda hayat'a geçirip şeriattan insaların uzaklaşmasını sağlama

4-Dünya ticaretini kontrol etme isteği

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ocak 02, 2012, 06:58:23 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Tunustaki olaylarının başlama nedeni dediğiniz gibi açlık ekonomik zorluklar ve yönetim şeklidir , olayın kıvılcımını ateşliyen ise şu olaydır,
üniversite mezunu bir genç iş aramış fakat bulamamış , bunun sonucundada ne yapsın pazara tezgah açmış pazarda tezgahıda bedavaya açtırmıyorlar devlet görevlileri o çocugun tüm mallarını döküp telef etmiş vergi vermiyor diye, küfür etmişler vs...
buda bunun üzerine hükümet binasına gitmiş ordada kötü bir şekilde karşılanmış hakaret etmişler gence , moreli bozulan gençte kendini benzin döküp yaktı
bu olay türkiyeye sıçrar mı ? tabiki sıçrar diye tahmin ediyordum halen birşey olmadı... demekki iyi bir tahminci değilim
peki bu tahminde neden bulundum,
bunun sebebi şu,
http://www.cnnturk.com/2011/ekonomi/genel/09/14/oecd.turkiye.issiz.genclerde.dunya.birincisi/629202.0/index.html
oecd'nin araştırmasına göre üniversite mezunu işslizlikte dünya birincisiyiz , üniversite mezunu gençlerimiz işsiz demek oluyor bu yukardaki tabloya da uygundur, tahminimin sebebi budur...

Saygılarımla,
418

Ocak 03, 2012, 12:34:06 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sayin park10
 cok sansli sayilmazsiniz sanirim, actiginiz ilk konu sanirim veya ikincisi ama malesef pek ragbet görmemise benziyor, ama be arkadasim sizin neyinize kalkipta böyle "önemsiz" konular aciyorsunuz.
benimde söyleyecek bir iki cümlem var ama ben birgün daha bekleyecem belki bizden bir iki sise daha fazla mürekkep icmis abilerimiz veya arkadaslarimizi okuyalim önce birseyler ögreniriz belki.

Saygilarimla

Ocak 03, 2012, 11:53:54 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sayin park10
 cok sansli sayilmazsiniz sanirim, actiginiz ilk konu sanirim veya ikincisi ama malesef pek ragbet görmemise benziyor, ama be arkadasim sizin neyinize kalkipta böyle "önemsiz" konular aciyorsunuz.
benimde söyleyecek bir iki cümlem var ama ben birgün daha bekleyecem belki bizden bir iki sise daha fazla mürekkep icmis abilerimiz veya arkadaslarimizi okuyalim önce birseyler ögreniriz belki.

Saygilarimla

ne güzel yaklaşık 3 saattir forumda tartışmaları, konuları, farklı fikirleri okurken,
böyle yakışıksız, hiçe sayan, küçümseyen bir üslup ile karşılaştım.
bir taraftan ne park10 adlı üyeyi ne de tij adlı üyeyi tanımaktayım.
fakat bu kadar cahilce, bu kadar başkalarının düşüncelerini, yorumlarını; yazdıklarına, paylaştıklarına yazılan yorumların rating'i ile ölçen küçümseyen bir zihniyeti henüz görmemiştim.
başkasının düşüncelerine nasıl bir aşağılamadır ki bu "önemsiz" yaftasını yakıştırabiliyorsunuz kolayca.
siz bu platformu "yetenek sizsiniz" gibi platform olarak algılamaktasınız diye düşünüyorum ilk cümlenizden.
Arap bahar bunun etkileri üzerine naçizane düşüncelerimi de paylaşabilmek isterdim. fakat şaşırdım okuduklarıma
mürekkep rating ölçümünüzde başarılar dilerim. saygı hepsinden önce içilmesi hatta sindirilmesi gereken.
saygılarımla.

Ocak 04, 2012, 01:25:23 öö
Yanıtla #5
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın İnanç

Siz sayın Tij'i yanlış anlamışsınız,o tüm forum sakinlerine serzenişte bulunmuş.Sayın park10'a bir lafı yok direk.Bir daha okuyun lütfen

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ocak 04, 2012, 11:48:20 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Sayin Inanc,
size  hos geldiniz demismiydim bilmiyorum ama demediysem simdi söylüyorum " hos geldiniz".
Sayin Arais"e tesekkür ederim gerekeni söylemis yazdigimi bir daha okuyun.

Gelelim konumuza,
aslinda konu hakkinda yazmak istediklerimi toparlamistim ama bu biraz ordaki olaylara cok kaba bir bakis olurki buda haksizliktir diye düsünüyorum.
Benim sayin park10 tafsiyem " gelin olayi degisik konular etrafinda tartismaya acalim"
Baslik önerilerim

1. Arap baharinin nedenleri.
2. Arap baharinin arap halklari acisindan önemi.
3. Arap baharinin arap diktatörleri ( gidenler, ve hala yönetenler ) anlami.
4. Arap baharinin sömürgeci gücler ( amerika ve avrupa emperyalistleri  ve buna israil"de katabiliriz ) anlami ve önemi.
5. Arap baharinin basta ülkemiz olmak üzere orta dogu halklari acisindan önemi.
Nedersiniz?

Saygilarimla

Ocak 04, 2012, 01:43:01 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Spartacus'luk devrimcilik vb. oynamak heyecanlı ve adrenalinli olsa da, neticeleri hoş olmuyor. Örneğin Spartacus'un köleliğe başkaldırışı neticesinde yüzbinlerce köle ve asker boş yere ölmüş fakat kölelik ortadan kalkmamış aksine başkaldırma ihtimalleri dolayısıyla daha fazla baskı görmüşlerdir. Benzer şekilde Ermeniler de, pkklılar da  sosyalist naralar atarak başkaldırdılar. Ülkemizdeki darbe vb. kavramların nedeni de sosyalist veya islami devrim olma ihtimalidir ki devrimlerden korkanlar ve yüzbinlerce insanı paranoyakca hareket ederek yok eden ve baskı altında tutanlar devrimcilerdir, bu da ilginç bir ironidir.

Eğer kaos planları yapan biri olsaydım barış, kardeşlik, sosyalizm en fazla kullandığım kavramlar olurdu. Çünkü bu kavramlar insanoğlunun uzanamayacağı ciğerdir ve bu ciğere ulaşma uğruna zavallı kediler canlarından olurlar.

Günümüze bu açıdan akınca tüm baskılara rağmen sosyalist naralara tiksinti ile bakan ve etkilenmeyen ülkemizdeki müslümanları kutlamak gerekiyor. Neticede ciddi baskılar görseler de devlete başkaldırmamışlardır ve ortadoğuda huzurlu bir ortam yaratılmasında bir model olarak ele alınmıştır bu durum.

Saygılarımla. .

Ocak 04, 2012, 02:41:00 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Günümüze bu açıdan akınca tüm baskılara rağmen sosyalist naralara tiksinti ile bakan ve etkilenmeyen ülkemizdeki müslümanları kutlamak gerekiyor. Neticede ciddi baskılar görseler de devlete başkaldırmamışlardır ve ortadoğuda huzurlu bir ortam yaratılmasında bir model olarak ele alınmıştır bu durum.

"Yahu, valla helal olsun bu ülkeye, on yıllardır yaşadığı onca belaya rağmen hala ayakta ve yıkılmıyor." derler... Ama hiç düşünmezler ki, adam 7. kattan düşmüş belden aşağısı felç olmuş, bir çok beyinsel fonksiyonu çalışmıyor, altını bile başkaları değiştiriyor. Adam ölse, bundan daha iyi olurdu halbuki...

Sayın Masor,
İnanın bana Türkiye, bırakın ortadoğuyu, Uganda'ya bile model olamaz! Ha, çok yakında yeni haritasıyla model olur mu? onu bilemem tabi...

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ocak 04, 2012, 02:43:11 ös Gönderen: agnusdei »
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ocak 04, 2012, 02:58:04 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sayın Agnusdei, her ne kadar örneğin rahmetli Aziz Nesin'in aptal diye nitelemesine rağmen müslüman Türk insanı bu aptallığından ciddi bir kazanç sağlayacak gibi duruyor. Sosyalist ve devrimci zihniyete göre başkaldırmamak, susmak ve sabretmek aptallık. Ki bence de öyle... Fakat mantıkla hayatın akışı paralellik arzetmez her zaman. Örneğin halkların özgürlüğü uğruna yapılan devrimlerin neticesi malum 2 adet dünya savaşıdır. Bu gün bu savaşlardan silah satarak devleşen bir kaç ailenin köle gibi tüm insanlığı kullandığı bir dünyada yaşıyoruz yani hiç bir şey olumlu anlamda gelimiyor aksine olumsuzluk güçleniyor. Eğer bir ölçüm yapılabilseydi geçmiş dönemlerdeki kölelik krallık gibi kavramları yok etmek için yapılan başkaldırıların, yaratılan izmlerin ve teknolojilerin neticesine bakarsak eski dönemlerdeki huzur ve mutluluk günümüzde yaşanamıyor olarak görülebilirdi.

Yani devrimlerden insanlar hiç bir zaman bir hayır göremediler, iran devrimini bir örnek olarak sunabiliriz. Fransiz devrimi ve neticesinde oluşan dünya savaşları da başka bir örnek.

Saygılarımla.