Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: #100YıllıkYalan Sözde Soykırım/Papa nın açıklamaları ve Türkiye nin Cevabı  (Okunma sayısı 17556 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 18, 2015, 09:07:44 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Uzman Uye

https://www.youtube.com/watch?v=WbcBYJSCvIY

Eliniz değmişken bunuda izleyin.
Ermeni soykırımı yaptınız dediğiniz ülkenin vatandaşı olmak kimsenin kanına dokunmasın.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 18, 2015, 09:31:05 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ulu önder 1 Mart 1922 yılında TBMM nin 3.yasama yılında Sözde uyduruk Ermeni sorunu için şöyle diyor.

Ermeni sorunu denilen ve Ermeni milletinin gerçek olmayan isteklerinden çok,dünya kapıtalistlerinin ekonomik yararına göre çözülmek istenen sorun .diye niteliyor.İzlerseniz eğer cevap vermeden ulu önderin daha ilginç sözleride var.

Ulu önderimiz Atatürkün dahi bu sorun için bakışı ortada iken,ben ATATÜRK çüyüm deyipte Atatürkün sözlerine tezat kalmış,onu inkar etmiş olmuyormusunuz.

Siz hala ermeni soykırımı diyorsanız ATATÜRK çülüğünüzüde bir sorgulayın derim.Aynı anda ikisi yanyanada durmuyor.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 18, 2015, 11:00:39 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ama benim arkadaslara sadece bir sorum var , eger cevaplarlarsa sevinirim.
Bir sabah, güzel bir Istanbul sabahi, bir Nisan sabahi, günesli bir 24. Nisan sabahi Iatanbul´da yasamakta olan ve iclerinde doktor, dis doktoru, avukat, isadami, esnaf ve en önemlisi o ülkenin MILLETVEKILI ( ki bu mesleklerin bazilari türk ve müslümanlara yasakti cünkü onlarin Kurani vardi ve hersey onda yaziliydi) yazar, saair, sanatci olmak üzere yüzlerce insan, Ermeni neden tutuklanip , sürgüne gönderme yöntemiyle NEDEN NEDEN katledildiler.

Sn.  Tij dostumun bu sorusunu atlamış cevaplamamak olmaz.

Bu olay dediğiniz gibi olmadı ,bu olayın biz türkler açısından değerlendirilişi,benimde kabulümdür bu tehcirin aslı yani başka tür bir söylem desek ne derdik diye sorduğumuzda,kendisini sırtından vurmuş,sözde ermenistan devleti kurma hayali ile başkaldırmış,tarihte sadık diye nitelendirdiği bu tebanın bu düşmanla işbirliği yapmasını hazmedememiş ve hazmedemeyen dönemin hükümeti bu ihanet sonucu ermenileri bu ülkeden kovmuştur.

Evet tehcir olayı aslında evden kovmaktır.Ermenilerin asıl hazmedemediğide bu kovulmadır.Her ihanetin tabii sonucu evdede,iştede,günlük yaşamdada kovulmaktır.

Türkiye arşivleri açmak gbi bir olgunluğu gösteriyor,bu işte parmağı olan tüm ülkeler bu delikanlılığı dürüstlüğü gösterebilecekmi?

karahan

EDMUND BURKE

Nisan 19, 2015, 12:35:04 öö
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

Konuşulan hangisi acaba ?

a) Ermeni Meselesi.

b) Ermeni Sorunu.

c) Ermeni Katliamı.

d) Ermeni Soykırımı.

...

« Son Düzenleme: Nisan 19, 2015, 01:06:50 öö Gönderen: İNSAN »

Nisan 19, 2015, 12:42:40 öö
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Uzman Uye

EDMUND BURKE

Nisan 19, 2015, 12:46:46 öö
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.insan pardon sn.tij e cevap yazıyorum diye yazdım. Farketmez.

EDMUND BURKE

Nisan 19, 2015, 01:04:51 öö
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

Bu iş mesele olmaktan çoktan çıktı. Sorunu aştı. Katliamda durdu derken, soykırıma dayandı.

Mesele , sorunun ; katliam da; soykırımın bir parçası.

Yani küçük meseleler büyür,  sorunlar oluşur ; katliamların da hızı ve sayısı artar soykırım oluşur.

Fikrimce bunları ayrı ayrı bilmek, ona göre bir yerde durmak gerek.

Aksi takdirde, yok yere ateşli tartışmalar çıkabilir.

...

Ve Sayın Tij bu kavramların birçoğunu iç içe kullanarak neyi ifade etmek istediğini tam olarak anlatamadı. Hem katliam dedi, hem sorun dedi,hem de soykırım dedi.

Çıkıp açıkca bunlardan birinde durup,onu anlatması gerekirdi.

Bunu yapmadan ; altını ileti yığını ile donatmak yersiz olur.

Önce birbirimizi anlayalım. 

« Son Düzenleme: Nisan 19, 2015, 01:08:02 öö Gönderen: İNSAN »

Nisan 19, 2015, 03:15:09 öö
Yanıtla #17
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sizleri tenzih ederek, bu tür şeyleri hala gündeme getirenler için söylüyorum. Kusura bakmasınlar ancak geçmişin muhakemesini sadece 'ahmaklar' yapar. Geçmişten ders çıkartıp geleceği şekillendirmek gerek. Gündemi değiştirmek için böyle ucuz numaralara gerek yok. Hala 100 yıllık olay veya iftiranın derdine, tasasına düşüyorlar. Sanki 100 yıl önceki Ermeni devleti çok mu güzel işler yaptı? Herkes sütten çıkma ak kaşıktı da bir tek Türk Devleti'mi kötü oldu. Bıraksınlar bu palavraları. Alamadıkları topraklar içlerine nasıl oturduysa hala kaseti başa sarıp duruyorlar. Bizler onlara, devletimizi nasıl sömürdüklerini, askerlerimizi kimyasallı havuzlarda nasıl kör ettiklerini, yüzümüze gülüp arkamızdan topraklarımız için nasıl planlar yaptıklarını soruyor muyuz? 100 yıldır aynı kaseti dinliyoruz. Hesabı sorulacak bir şey varsa, önce dört bir yandan yem gibi ortaya atılıp, üzerine planlar yapılıp, haince tuzaklara düşürülen asil devletimizin hesap sorması gerekir. Hoş gerçi onun hesabını da meydanlarda sorduk vesselam.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Nisan 20, 2015, 10:04:56 öö
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bir çok Kürt arkadaşım var. Hepsi ile uzun yıllara dayanan dostluk ve kardeşlik ilişkim var. Ama şunu söylemeden edemeyeceğim. Kürtler kendi vatanına bu kadar karşı iken, dünyaya masum ve mağdur gibi gözükürken, neden bu kadar insanlık çığırtkanlığı yapıyor anlamıyorum.

2009 senesinde ticari sebeplerle Bağdat'da 8 gün kaldım. İnsanlarla konuştum. Araplar, Türkmenler ve Şiiler. Ne diyorlardı biliyor musunuz? "En büyük zulmü Kürt askerlerden gördük". Amerika nereye biz oraya diyen Kürt askerlerinin Irak da işlediği suça, barış ve demokrasi savaşı mı denir? Yoksa katliam ya da soykırım mı denir? Sayın Tij cevaplasın lütfen.

30 yılı aşkın kendini Kürt halkı ve haklarının savunucusu olarak ilan eden bir terör örgütü ile mücadele ettik. 30.000 aşkın insan kaybettik. Bu kan niçin döküldü? İnsanlık için mi?

Ben aslen Tokatlıyım. 1915 olayları öncesi Tokat ve çevresinde Ermeni çeteleri tarafından kafası taş ile ezilerek öldürülen akrabalarımızın olduğunu iyi biliyorum. Mezarları bile olmayan, camilere doldurularak yakılarak öldürülen Türk köylülerin olduğunu iyi biliyorum. Bunlar için bir iki kelamınız yok mu Sayın Tij? Bu insanlar için en azından Ermenilere üzüldüğünüz kadar üzülmüyor musunuz?

Hocalı katliamı için bir sözünüz yok mu? 106'sı kadın, 83'ü çocuk olmak üzere 613 Azerbaycanlı katledildi. Ermenistan sizce bunun hesabını vermemeli mi?

Soruyorum ama cevap aslında belli. Azerbaycan veya Türkiye'nin haklarını uluslararası platformda savunmanın hiçbir kazancı olmaz, hatta yanlış tarafta yer alarak güçlü devletlere karşı cephe kazanırsınız. Ne gerek var? Yıllarca Cezayir halkına zulümler etmiş Fransa'ya gidip Hollande ile el sıkışmak varken.

Ben bir Aleviyim. Sözünü ettiğiniz katliamları iyi biliyorum. Sivas da diri diri yakılan insanlar için üzülüyorum. Ne yapmam gerekir? Bu Türkiye Cumhuriyeti devleti katildir diyerek, kendi devletime ve milletime düşman mı olayım? Yoksa karanlığa küfretmek yerine bir mum mu yakayım? Burası benim topraklarım. Birlikte kardeş içinde yaşamak için önce yurtta sulh. Birbirimiz sevmezsek, birlikte yaşamayı öğrenemezsek bu tür kışkırtmalara hep maruz kalacağız. Nasılsa ortam ve koşullar hazırlanmış.

Nisan 20, 2015, 10:11:17 öö
Yanıtla #19
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Bir çok Kürt arkadaşım var. Hepsi ile uzun yıllara dayanan dostluk ve kardeşlik ilişkim var. Ama şunu söylemeden edemeyeceğim. Kürtler kendi vatanına bu kadar karşı iken, dünyaya masum ve mağdur gibi gözükürken, neden bu kadar insanlık çığırtkanlığı yapıyor anlamıyorum.

2009 senesinde ticari sebeplerle Bağdat'da 8 gün kaldım. İnsanlarla konuştum. Araplar, Türkmenler ve Şiiler. Ne diyorlardı biliyor musunuz? "En büyük zulmü Kürt askerlerden gördük". Amerika nereye biz oraya diyen Kürt askerlerinin Irak da işlediği suça, barış ve demokrasi savaşı mı denir? Yoksa katliam ya da soykırım mı denir? Sayın Tij cevaplasın lütfen.

30 yılı aşkın kendini Kürt halkı ve haklarının savunucusu olarak ilan eden bir terör örgütü ile mücadele ettik. 30.000 aşkın insan kaybettik. Bu kan niçin döküldü? İnsanlık için mi?

Ben aslen Tokatlıyım. 1915 olayları öncesi Tokat ve çevresinde Ermeni çeteleri tarafından kafası taş ile ezilerek öldürülen akrabalarımızın olduğunu iyi biliyorum. Mezarları bile olmayan, camilere doldurularak yakılarak öldürülen Türk köylülerin olduğunu iyi biliyorum. Bunlar için bir iki kelamınız yok mu Sayın Tij? Bu insanlar için en azından Ermenilere üzüldüğünüz kadar üzülmüyor musunuz?

Hocalı katliamı için bir sözünüz yok mu? 106'sı kadın, 83'ü çocuk olmak üzere 613 Azerbaycanlı katledildi. Ermenistan sizce bunun hesabını vermemeli mi?

Soruyorum ama cevap aslında belli. Azerbaycan veya Türkiye'nin haklarını uluslararası platformda savunmanın hiçbir kazancı olmaz, hatta yanlış tarafta yer alarak güçlü devletlere karşı cephe kazanırsınız. Ne gerek var? Yıllarca Cezayir halkına zulümler etmiş Fransa'ya gidip Hollande ile el sıkışmak varken.

Ben bir Aleviyim. Sözünü ettiğiniz katliamları iyi biliyorum. Sivas da diri diri yakılan insanlar için üzülüyorum. Ne yapmam gerekir? Bu Türkiye Cumhuriyeti devleti katildir diyerek, kendi devletime ve milletime düşman mı olayım? Yoksa karanlığa küfretmek yerine bir mum mu yakayım? Burası benim topraklarım. Birlikte kardeş içinde yaşamak için önce yurtta sulh. Birbirimiz sevmezsek, birlikte yaşamayı öğrenemezsek bu tür kışkırtmalara hep maruz kalacağız. Nasılsa ortam ve koşullar hazırlanmış.

Sayın Ersin Baltalı oldukça güzel yazmış. Zaman ve insanlar değişiyor. 80 döneminde bu ülkede sadece kürt halkı zulüm görmedi. Doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi hemen her yerde, her çeşit insan zarar gördü. Bir çok şair ve  gazeteci öldürüldü. Bir çok insan dindar diye öldürüldü. Ancak hangi insan eline silah alıp dağa çıktı? Neyin duygusu? Neyin mücadelesi bu? Biz zaten mücadelemizi onlarca yıl önce vermiş ve bu devleti kurmuşuz. Daha hala neyin hümanistliğinden bahsediyor bu insanlar? Bu konuları aslında Türk-Kürt olarak değerlendirmemek gerek. Nice kürtler var vatanını Türk'ten daha çok seviyor. Nice Türkler var dağa çıkıyor.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe