Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ülkücüler: "Dağda ölen PKK'lılar da bizim şehidimizdir"  (Okunma sayısı 10029 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 27, 2007, 03:58:26 ös
  • Ziyaretçi

Daha önce "Kürtleri, kendime Kazaklardan daha yakın görüyorum." diyen ülkücülerin haşarı çocuğu Mehmet Gül, sonunda beklenen açıklamayı yaptı: "Dağda ölen PKK'lılar da bizim şehidimizdir."

Türkçülüğün iflâh olmaz düşmanlarından biri olan sentezci ülkücü Mehmet Gül, yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Onlar artık bizim de evlatlarımız. Çünkü onların anne babaları bizim vatandaşımız. Çocukları kandırılmış, dağa çıkmış... Sonunda da bedelini canıyla ödemiş. Onlar artık bizimde şehitlerimiz!"

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=45615&cat=160&dt=2007/11/27

Kasım 27, 2007, 09:40:45 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

öyle kafasına estiğini şehit ilan edemez tabii de Mehmet Gülün açıklamalarının bir kısmı doğru,,mesela ""Çocukları kandırılmış, dağa çıkmış... Sonunda da bedelini canıyla ödemiş""..kesinlikle ,,oradaki gençlerin birçoğu kandırılmış,tehdit edilmiş,anasını babasını vuracaklarını falan söyledikkleri için çıkmışlardır dağa eminimim ki,,

Kürtleri kendime kazaklardan daha yakın görüyorum dediğini duymamıştım,ama elbette yakın görmemiz gerekir,bizim bugüne kadar kaç kazak tanıdığımız oldu ki,ama onlarca kürt komşumuz var,mahallemizde..
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Kasım 28, 2007, 12:26:46 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Alıntı
öyle kafasına estiğini şehit ilan edemez tabii de Mehmet Gülün açıklamalarının bir kısmı doğru,,mesela ""Çocukları kandırılmış, dağa çıkmış... Sonunda da bedelini canıyla ödemiş""..kesinlikle ,,oradaki gençlerin birçoğu kandırılmış,tehdit edilmiş,anasını babasını vuracaklarını falan söyledikkleri için çıkmışlardır dağa eminimim ki,,

Kürtleri kendime kazaklardan daha yakın görüyorum dediğini duymamıştım,ama elbette yakın görmemiz gerekir,bizim bugüne kadar kaç kazak tanıdığımız oldu ki,ama onlarca kürt komşumuz var,mahallemizde..

Tamamen saçmalık ötesi bir düşünce kürtmüsünüz bilemem malum Konya'nın birçok yeri kürttür ve sizin ideolojileride en çok kürtler savunuyor (kürt-islam faşizmi) Eğer değilsenizde zaten bilincinizde olan ümmet anlayışından ve kürtlerle birlikte çok yaşamanızdan Türk olduğunuzu söylemek sanırım zordur. 6.000 Türk soylu şehit vermişim onca insan göz yaşı dökmüş öğretmenler, askerler, polisler; mühendisler haince arkadan vurulmuş ve daha hala kürdo denen .... koruyan mi var? kürdo .... koruyan  ve savunan TÜRK olamaz olsa olsa ümmet ..... olur. Senin dostların kürtler şuanda Irak'ta birçok Türk'ü öldürdü. 14 temmuz 1959' da da Kerkük te kardeşin kürt çapulcuları tarafından 3 gün 3 gece işkencenlerden geçen katliama ugrayan cesetleri sokaklarda parçalanan Türk kardeşlerimiz Türklük ve Turancılık suçlamasıyla şehit edilmişlerdi.

Atalar ne demiş? kürtten evliya olsa koyma avluya. Ermeninin ve yahudinin iyisini aramayıpta kürdün iyisini arayanlar insanları dinlerine göre ayıran ümmetin bedevi devşirmeleridir

Doğrudurda size bir Türktense bir arap veya kürt daha yakındır. Türk - kürt kardeşlik safsatası pkk nın sloganıdır, bu slogan ile ülkemizde kürt terörü ve faşizmi rahatca hareket etmektedir ve kendisine devamlı yeni alanlar yaratmaktadır. Dolayısıyla savunduğunuz düşünceler tamamı ile pkk'ya hizmet ediyor. Biz Türkler olarak bunları savunmuyoruz çünkü gözümüzün önünde ümmet perdesi yok. Zaten ha pkk ha ümmetçiler fark varmı? Kürt terör örgütünün en azından ne olduğu belli. Ancak asıl Türklük için en büyük tehlike siz ümmetçilersinizdir. Ümmetçilerin genel düşüncesi: "kürtler teröristte, sapıkta, ilkelde olsa müslüman olduğu için kardeşimizdir hem ne mutlu Türküm diyenede ne demek oluyormuş. Kürtler kendi nizamlarını kuracak, Türkler kendi nizamını. Osmanlı sistemi gibi. Esas şemsiye İslam olacaktır" düşüncesidir.

Esasen tüm ümmetçilerin düşünce tarzını yansıtır bu sözler. Bu sebeptendir ki ümmetçileri, Kürt teröristlerden daha tehlikelidir. Kürt teröristler sınırlarımızı hedef alıyor. Ümmetçiler ise hem sınırlarımız hem rejimimizi hedef alıyorlar.

Gerçek Türk evlatlarınım, bu 2 yılan akıma karşı gözü zaten açıktır. Kürtçülük ırksal olarak Türklere sirayet edemez. Ama ümmetçilik bazı bilinçsiz Türkler arasında taraftar bulabiliyor. Sahip olduğu avantajlar açısından, ümmetçilik Kürtçülükten daha tehlikelidir.

Emperyalizm her zaman en geri yapıyı destekler ve kışkırtır. ve devamlıda sizler gibileri kullanmıştır. 1919’da Kürtleri kullanıyordu, 2000’lerde yine Kürtleri ve dincileri. Atanız Şeyh Sait sadece bir Kürt ırkçısı değil aynı zamanda Şeriatçıydı. Said-i Kürdi atanızda aynı şekilde Şeriatçı ve Kürtçüydü. Bugün AKP hem Şeriatçı hem Kürtçüyse kaynağını burada aramak gerekir ve kaynağı kurutmak gerekir.

Kasım 28, 2007, 01:14:51 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

:)

hep aynı safsata,siz şusunuz,busunuz..ben önce insanmı değilmi ona bakarım,ne kürdüm ne ümmetçiyim,seninle kim daha türk oynayacak kadar küçükte değilim,ben kendimim,keşke biraz okusan,aydınlansan,ağzından sürekli köpüklü laflar çıkmazdı belki ozaman,,,

belli birdüşünceyi savunuyorsun ancak bir süre sonra yazdıkların insanları güldürüyor,ne üzücü bir durum,

sanki türklerin hepsi iyi,harika..ırkçı bir yaklaşım insanın içini kemirir,bir süre sonra zapt edilemez bir hal alır,sağlıklı düşünemez hale gelirsin (üzülerek söylemeliyimki gelmişsin bile)...

Ben türküm,ancak kürt te olabilirdim,yahudide,almanda,afrikalı da...benim elimde değil ki bu,yıllarca saf insanlar hurafelerle kandırıldılar,dinimizi esas halinden uzaklaştırdılar,,şimdi buna benzer hurafelerle sizleri kandırıyorlar,yok türk üstün bir ırktır,uludur,bilmem ne..

eğer türkün bir üstünlüğü varsa,gerçek islamın ona kazandırmış olduğu edeple vardır..Eğer türkler müslüman olmamış olsalardı,bugün gürcistandaki bilmem nerdeki türkler gibi olurlardı,kimliklerini kaybederlerdi,bugün bak onlara,bir ecnebiden farkları yok,,,ama bunları araştırdığından bile emin değilim,,araştırmış olsaydın,ideolojini daha kapsamlı aktarabilirdin belki de bizlere,ama sığsın,sürekli aynı şeyler,ümmetçiler-kürtler-şeyh saitler-said kürdiler..bilmem ne..hiç birini tanımam bu adamların,ne geçmişte yaptıklarını bilirm,nede umrumdadır,ben önüme kendi fikirlerime bakarım,ne bağlı olduğum bir siyasi kimlik,ne cemaat ne de bilmemne var,,

cemil meriç okurmusun bilmiyorum ancak çok sevdiğim bir sözü vardır,üzerinde düşün bakalım biraz hınzır çocuk :

"Benim düşüncelerim heterodokstur. Sosyalist değilim. İslâmcı değilim. Öyleyse ben neyim? Ben kendimim.""

Kasım 28, 2007, 01:55:54 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Çok cahilsin be hiario kardeş onca şey yazıyorum görmüyorsun ve karşılığında aydınlatıcı hiçbirşey yazmıyorsun. Dahası Gürcistan'ın bir Türk devleti olduğunu sanıyorsun. Ben seninle ne tartışayım be arkadaş? Eğer benim arap dinim olan islam en büyüktür Türklüktende yücedir gibi laflar kullanmaya devam edersen benden ve hiçbir bilinçli Türk'ten kendi hurafeci arap dinine saygı bekleme. Senmi ümmetçi değilsin? Yapma hiario şurada tanıdığım süre içinde dahi ümmetçi olduğun resmen açıktadır. Yani yazında daha baştan sırıtıyor. Eğer gerçekten Türk olsaydın böyle saçma şeyler düşünmezdin inanın ki buradaki yazılarınızdan dahi Türk olmadığınız belli oluyor. Neyse önemli değil... Bende zaten kimliğinizde yazan T.C'yi kastetmiyorum. O herkeste var. Türk olsanızda ne olacak? Bir tarafını arap hurafelerine uyarlamış birisi soyca Türk olsada ne işe yarar. Sizler ümmetçilik kisvesi altında Türklüğü araplaştırmaya ve kürtlerle kız alıp vererek melezleştirmeye çalışan ümmetin ilkel hurafecilerisiniz.

Komik olan siz hurafeci mürtecilermisiniz yoksa aydınlık ve ilim, bilim yolunda ilerleyen Türkçülermi? Asıl kandırılan senin gibi cennet hurisi sevdalılarıdır. Yahu Tanrı hiç böyle şeyler vaad edermi? Hani kadına bir vaad? Eğer ortada bir hurafe varsa bu hurafe sizler gibi ümmetin, dogmacı ve hurafeci,  Arap efsanelerini kutsal sayan; düşünmekten ve yaşamı sorgulamaktan aciz, dogmaları koyun gibi kabullenen ümmetin cahil hurafeci çapulcularıdır.

Din dediğin nedir ki birkaç hurafe birkaç yalan oysa Türk'ün töresi dinlerden de üstün ve yamandır. Arap'ın hurafelerine ve töresine kutsallık atfedip benimseyenler, her örnekteki gibi cahil, ilkel, gerici ve ahlak yoksunu insan müsveddesi olurlar. Oysa Türk'ün töresi başlı başına bir dindir. Türk töresiyle yetişmiş olan bir Türk soylu, herzaman uçmağa varır. Çünkü töreli bir Türk soylunun, hırsız, uğursuz, yalancı, sahtekar, katil, sapık, namert, dedikoducu, iki yüzlü vs. ahlaksal ve kişisel zaafları olan bir kişi olması mümkün değildir.

Ayrıca Türkler Arapların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi.(Hunlar, Göktürkler vs.) Arapların dinini kabul ettikten sonra bu din Arapların Türklerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir tesir etmedi. Bilakis Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti ve kültürünü yok etti. Ayrıca "Türklük, ipek kumaştan yapılmış değerli bir elbiseyse, arap dinin de bu değerli elbiseyi yiyip kemiren bir güvedir."

Dahası senin yaşın kadar kitap okudum senin Cemil Meriç’lerini, Necip Fazıl’larını, Erol Güngör’lerini, Nurettin Topçu’larını, kürt S. Ahmet Arvasi’lerini, Osman Yüksel’lerini iyi bilirim. Ancak hurafeci olduğundan sana ne söylesemde anlamayacağından artık bu sana ithafen son mesajımdır. Tanrı tğm ümmet devşirmelerine akıl fikir versin!
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2007, 02:07:27 öö Gönderen: LEON COMANDANTE »

Kasım 28, 2007, 11:31:43 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Dahası Gürcistan'ın bir Türk devleti olduğunu sanıyorsun.

Gürcistan türk devleti demedim ki be canımm,orada yaşayan türkleri kast ediyorum..üff..

Sana bir şey ıspatlamak gibi bir niyetim yok ama,benim doğup büyüdüğüm,yedi ceddimin soyunun dayandığı topraklar (konya) Büyük Selçuklu  Devletinin başkenti idi..çok şükür türküm ancak daha öncede dedim yahudide olabilirdim,kürtte..ve bir çok bu ırktan insan senin gibi bir türkten(.!.!.) daha iyidir,,eminim..

ancak senin soyunun dayandığı elazığ da bir çok tunceli göçmeni vardır,belki direk tuncelilisindir,çünkü bir çok tuncelili batıda elazığlıyım der,tunceliliyim demez,sen bilmezsin,çünkü ben burada da senden bile çok yaşamışımdır,türkçü olduğunu sürekli vurgulaman birşeylerin üstünü örtmek gizlemek olmasın sakın.?

Din dediğin nedir ki birkaç hurafe birkaç yalan

hah şöyle yahu açık konuşsana,ne aylardır üstü kapalı laflar edip duruyorsun,,umrumda değil zaten güzelim neye inanırsan inan da,dikkat çekmek,ilgi toplamak için aykırı laflar kurma,tamam..

artık bu sana ithafen son mesajımdır.

çok şükür,umarım öyledir..

Şubat 09, 2009, 04:56:11 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Mhp'lilerin bu tip sözler söylemesi hiç de şaşılacak birşey değildir. Ben hayret ediyorum MHP'ye sanki bir Türkçü-Türk Milliyetçisi partiymiş gibi gösterenlere ya da algılayanlara.
Mhp arap kültürlerini içinde barındıran, İsrail'in Filistin husumetine yaygara koparıp, Çindeki Doğu Türkistanlıların çektiği açıyı görmezden gelen ne olduğu belirsiz bir partidir.

İlhan Selçuk'un yazısı çok önemli;

MHP’nin M’si...
Yeniçağ gazetesi ölüm yıldönümünde Nihal Atsız’a tam bir sayfa ayırmış...
Nihal Atsız kim?..
Yeni kuşaklar tanımaz; ama, biz “Bozkurtların Ölümü” romanını yetişme çağında soluk soluğa okumuştuk...
Turancılık..
Bozkurt..
Türklük..
Orta Asya..
Tanrı Dağı..
Nihal Atsız milliyetçiliği (ulusçuluğu) bile sollamıştı; köküne dek Türkçü ve ırkçıydı...
İsmet Paşa döneminde bu nedenle başına gelmedik kalmadı...

Nihal Atsız’ın en yakınında bulunup 1940’lı yıllarda görülen Turancılık davasında birlikte yargılanan ilginç ve pek ünlü bir kişi daha var...
Kim o?..
Alparslan Türkeş..
Türkeş askerdi..
Ama, üniformasıyla ve Turancı, Türkçü, ırkçı kimliğiyle Nihal Atsız’ın öğrenciliğinde başı çekiyordu...
27 Mayıs’ta da askeri müdahalenin başını çekenlerden biri olacaktı...

Türkeş siyasete atılıp da Milli Hareket Partisi’ni kurduğu zaman ‘ülkücülük’ şiarını bir gençlik eylemi olarak tutturdu...
Orta Asya Türklüğü Sovyetler’in egemenliğindeydi...
Komünizmi yıkmak ve Turan Türklerini kurtarmak MHP milliyetçiliğinin şiarıydı...
Nihal Atsız’ın şaman ruhu böylece şad olacaktı...

Bugünkü durum ne?..
Sovyetler yıkıldı..
Orta Asya’daki Türk devletleri bağımsızlıklarını kazandılar..
Turan ülküsü gerçekleşti..
Atsız’ın ruhu şad oldu mu?..
MHP ve ‘Ülkücüler’i ne durumdalar?..

AKP'NİN UYDUSUNA DÖNÜŞTÜ
MHP “Türk - İslam Sentezi”ni daha Türkeş zamanında benimsemişti...
Milliyetçi - İslamcı bir politika güdüyordu...
Bugünkü MHP ise milliyetçiliği çoktan terk etti...
Amerika’nın BOP’u güdümünde İslamcı AKP’nin uydusuna dönüştü...
Türkçülük nerede?..
Milliyetçilik nerede?..
MHP nerede?..

Nerede mi?..
MHP bugün İslamcı iktidarın ekmeğine yağ sürüyor...
MHP, Abdullah Gül’ü Çankaya’ya tırmandıracak yolu bizzat ve özellikle açtı...
MHP bugün de iktidara muhalefet etmiyor...
Muhalefete muhalefet ediyor...
Devlet Bahçeli tesettürü Çankaya’ya çıkardı...
Ama CHP’nin çarşaflı kadını partiye üye yapmasına bozuluyor...

MHP'DE ARTIK MİLLİYETÇİLİĞİN M'Sİ YOK

Yeniçağ gazetesi Nihal Atsız’ı anmış...
“Turancı - Türkçü - Şaman - Laik” Atsız dirilip Türkeş’in partisi MHP’yi görse kalp sektesinden bir kez daha ölürdü...
Milliyetçi geçinen bu parti kadroları ve ülkücü geçinen genç takımları, Amerika’nın Ilımlı İslam Devleti Modeli’ne sarılmış AKP’nin yedek tekerleğine mi dönüşmeliydi?..
Bırakın Türkçülüğü, MHP’de artık milliyetçiliğin M’si yok...

Mart 03, 2009, 11:34:13 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

LEON COMANDANTE  sen veya senin gibileri geri kafalı anlamak istemiyorsunuz ama kürtler bu ülkenin kurucu unsurudur bu nu kafana sok