Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Y.E.D.E.B  (Okunma sayısı 2292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 21, 2010, 10:55:41 öö
  • Uzman Uye

Dolaşırken rastladım,dikkat!...

İyi ki bu hastalığın bir ismi var. Bu şekilde bende olmasına rağmen kendimi daha iyi hissediyorum!

Geçenlerde bana Y.E.D.E.B. tanısı kondu - Yaşla Etkinleşen Dikkat Eksikliği Bozukluğu.

Bunun nasıl bir şey olduğunu şöyle anlatabilirim:

* Bahçeyi sulamaya karar verdim. Hortumu alıp bahçeye çıkarken, garajdaki arabamı görüp yıkanmaya ihtiyacı olduğuna karar verdim.

* Garaja doğru giderken, daha önce posta kutumdan alıp bahçe masama koyduğum bir mektup dikkatimi çekti. Arabamı yıkamadan bu mektuba bakmaya karar verdim.

* Arabanın anahtarını masaya bırakıp zarfı masanın altındaki çöp kutusun atarken çöp kutusunun dolu olduğunu gördüm. Böylece, zarftaki faturaları masaya bırakıp ilk önce çöp kutusunu boşatmaya karar verdim.

* Ama düşündüm ki, nasıl olsa çöp kutusunu boşaltırken posta kutusunun yanından geçerim, bu nedenle ilk önce faturaları ödemeliyim...

* Masadaki çek defterimi aldım, ve yalnızca bir tek çek yaprağının olduğunu fark ettim. Yeni çek defterim çalışma odasındaki masamda idi, çalışma odasına girdiğimde masada içtiğim Kola kutusu gördüm. Çek defterime bakacaktım ama kaza ile dökülmemesi için önce Kola kutusunu oradan kaldırmam gerekiyordu.

* Kola ısınmıştı, soğuması için buzdolabına koymaya karar verdim. Mutfağa, buzdolabına doğru giderken koridordaki rafta çiçek dolu vazoya gözüm takıldı – çiçeklerin suya ihtiyacı vardı.

* Kolayı rafa bırakırken tüm sabah aradığım okuma gözlüklerimin orada olduğunu gördüm. Önce gözlüklerimi masaya geri götürmeye karar verdim, ama önce çiçeklere su verecektim.

* Gözlükleri rafa bırakıp bir kap su doldurdum ve aniden TV kumandasını fark ettim. Biri onu mutfak masasına bırakmıştı.

* Bu akşam TV seyretmek için kumandayı arayacağımı fakat mutfak masasında olduğunu hatırlayamayacağım aklıma gelince, kumandayı olması gereken yere götürmeye karar verdim ama önce çiçeklere su verecektim.

* Çiçeklere biraz su verdim, ama yere biraz su dökülmüştü. Kumandayı rafa bırakıp yeri silmek için bir bez almaya gittim.

Böylece, hole doğru giderken yapmayı planladığım şeyleri hatırlamaya çalışıyordum.

Ve günün sonunda:

* araba yıkanmamıştı,
* faturalar ödenmemişti,
* rafta sıcak bir kola kutusu vardı,
* çiçeklere yeterli su verilmemişti,
* çek defterimde halen tek bir yaprak vardı,
* TV kumandasını bulamamıştım,
* gözlüklerimi bulamamıştım,
* ve arabanın anahtarını nereye koyduğumu bilmiyordum.

Bugün neden hiçbir şey yapmadığımı düşünürken, gerçekten şaşırdım, çünkü tüm gün çok meşguldüm ve gerçekten yorulmuştum. Bunun ciddi bir sorun olduğunu fark ettim, ve bir şekilde yardım almaya karar verdim, fakat ilk önce e-postalarımı kontrol edecektim …

Bana bir iyilik yap. Bu postayı tanıdığın herkese yönlendir, çünkü kimlere gönderdiğimi hatırlamıyorum. Gülme … daha bu halde değilsen, günlerin yaklaşıyor!!
Ben"O"yum,"O"ben değil...