Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ülkenizi ne kadar seviyorsunuz?  (Okunma sayısı 1095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 18, 2018, 12:56:28 öö

Ben ülkemi çok seviyorum neyini seviyorum biliyor musunuz birbirinin içine girmiş o beton harme binalarını seviyorum... Yağmur yağarken üstüne bastığın o kaldırım taşı var ya bütün suyu üstüne fışkırtan ben o kaldırım taşını seviyorum.. Öyle sırılsıklam ıslanmayı da seviyorum. Kuyrukta beklerken herkesin hakkını gasp edip en öne giden adam var ya ben o adamı seviyorum..Adam samimi bir kere kimseye medeniyet kastırmıyor orada adamın işi acil adam dan diye en öne gediyor bitti ben o adamı seviyorum ya... Seviyorum... Sizler bu memleketin yazarlarından kaç tanesini tanırsınız... Kaçını okudunuz peki.... Ben onların hepsini okudum, hepsini Atilla İlhan okudum her sayfasında memleket aşkı var. Kemal Tahir okudum. Necip Fazıl okudum, Ahmet Hamdi Tanpınar ile sabahladım kaç kere, kaç kere hemde ama en çok Cemil Meriçi kıskandım biliyor musunuz adam okumaktan kör oldu, kör... Ben onların hepsine aşığım niye biliyor musunuz çünkü bu ülkeye ait herşeye tapıyorum ben Sizlerin çocukları var mı? Peki hiç elinden tutup Süleymaniye'yi gezdirdiniz mi şöyle bir karşısına geçip de bu adamlar böyle bir güzelliği nasıl yaptılar acaba diye hayret ettiniz mi... Ben ettim ağzım açık kaldı hem de. Bu ülkede yaşadığım için şükrettim ben bu ülkenin her santimetre karesine ayrı ayrı aşığım ben seviyorum... Seviyorum... Bu memleketin düşmanı olacak tabi zaten olacak niye çünkü çok güzel ben de görsem ben de düşman olurum kıskanırsınız ya bi kere.. Kıskanırsınız... Nasıl kıskanmazsın tüpte kaçak var mı diye bakmak için çakmak yakan adamı nasıl kıskanmaya bilirsin benim aklım almıyor ya...:) Ben ülkemi çok seviyorum, üstelikte bu ülke beni hiç sevmemişken seviyorum. Ölene kadar da sevmeye devam edeceğim...

Sevgi ve Saygılarımla, 
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2018, 12:59:49 öö Gönderen: Ahmet Burak »
Bizi Çalışmak Kurtarır!