Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Evlen-Dirilmek  (Okunma sayısı 8774 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 22, 2007, 05:50:55 ös
Yanıtla #20
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Alıntı
Masonlar haricinde herkes bir yorum yapiyor. Hangisine guvenilcegi konusunda hicbir fikrim yok.

Sadece "Muntazam Buyuk Loca`larin aciklamalari, Dunya Muntazam Masonlari tarafindan Dogru olarak kabul edilir."
Her Mason un yada Masonik yapinin resmi aciklama yapma yetkisi yoktur. Bu siteninde olmadigi gibi.
Masonluk ile ilgili resmi aciklamalari sadece Buyuk Localar yapabilir.
« Son Düzenleme: Şubat 22, 2007, 05:54:01 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 22, 2007, 05:55:16 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Alıntı
Masonlar haricinde herkes bir yorum yapiyor. Hangisine guvenilcegi konusunda hicbir fikrim yok.

Sadece "Muntazam Buyuk Loca`larin aciklamalari, Dunya Muntazam Masonlari tarafindan Dogru olarak kabul edilir."
Her Mason un yada Masonik yapinin resmi aciklama yapma yetkisi yoktur. Bu siteninde olmadigi gibi.
Masonluk ile ilgili resmi aciklamalari sadece Buyuk Localar yapabilir.
Cok guzel aciklama dogru.

Mayıs 25, 2007, 06:20:00 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Konumuza donebilirmiyiz lutfen...

Konu evlilik ve evlendirilmek...

ve ben bu konuda , evliligi savunanlara bir resimle cevap vermek istiyorum...

Mayıs 25, 2007, 06:22:55 ös
Yanıtla #23
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Konu "Insan" bolumune tasinmistir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 25, 2007, 06:31:54 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Haziran 03, 2007, 04:52:53 öö
Yanıtla #25

''No women No cry "  ;)

Haziran 03, 2007, 11:37:15 öö
Yanıtla #26
  • Aktif Uye

Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Temmuz 05, 2007, 03:39:30 öö
Yanıtla #27

ben her insan için başka bir özel insan olduğuna inanırım. belki onu bulamazsınız  aramıyor da olabilirsiniz ya da  o seviyeye hazır değilsinizdir. ben ruhumu bulduğuma inanıyorum.

evliliğin yolu dürüstülük olmalı, temizlik olmalı. sadece bedensel beğeniler bir evliliği yürütemez aynı şekilde düz bir sevgi de evlilik için yeterli değil. bunlar evliliğin hızlanmasını sağlayan şeylerdir.  önemli olan karşındakini her yönüyle anlayabilmek.  ona tahammul edebilecek kadar saygı duymak, onu bir suçu olduğu zaman affedebilecek kadar seviyor olmak ondan başka birine hiçbir şekilde ihtiyaç duymamak, onunla kavrulmak, onunla ıslanmak, onunla ölmek...

benim evlilik anlayışım baya bir kutsaldır belki abartı gelebilir ama düşüncelerim ve uygulamalarım bu yönde. henüz evlilik konusunda staj yapıyorum belki evlilik geldiğinde daha farklı şeyler oluyordur onu da evlilerden dinlemek gerek tabi.
ars longa, vita brevis...

Temmuz 05, 2007, 06:59:08 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

''No women No cry "  ;)
Bu hep yanlis anlasilmis bir sarkidir.
No woman no cry derken "Kadinlar olmasa, aglama da olmaz" anlami degil, "Hayir Kadin, Aglamak yok!" anl;ami vardir.
Bilgilerinize :)