Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Organizational structure  (Okunma sayısı 7279 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 27, 2006, 04:22:43 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Organizational structure
Main article: Grand Lodge
Grand Lodges and Grand Orients are independent and sovereign bodies that rule over the fraternity in a given country, state, or geographical area. There is no single general governing body that presides over world-wide Freemasonry. Fraternal connections depend solely on the mutual recognition. There are two major branches of Freemasonry: "Regular"[4] Grand Lodges that are recognized by the United Grand Lodge of England and "liberal" Grand Orients that are recognized by the Grand Orient de France. While in very general terms, one can tell which branch of Freemasonry a Masonic Lodge conforms to by determining whether it was chartered by a Grand Lodge or a Grand Orient, there are exceptions. A few Grand Orients are recognized by UGLE and a few Grand Lodges are recognized by Grand Orient de France. To confuse matters more, many Masonic practices are determined by custom at the individual Lodge level, and so any general description will not be, and cannot be, universally true.

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 14, 2008, 02:20:37 ös
Yanıtla #1

So,is Mason Mahfili in Turkiye related with Grand Orient de France?are they independent?
Bilgi , en kutsal güçtür !

Eylül 15, 2008, 09:51:15 öö
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Dear dogudanesen,

Mason Mahfili is an irregular Lodge which we, Masons call "clandestine". So They may be related to different clandestine Lodges anywhere around the globe but they dont have any connection to even one Regular Lodge. So if you like get some information about those irregular Lodges, you may want to go and ask them instead of us, the regular Masons.

Respectfully
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.