Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Bülent Arınç  (Okunma sayısı 35630 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 05, 2011, 02:37:54 öö
Yanıtla #80
 • Seyirci
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 647
 • Cinsiyet: Bay

bülent arıçda o günden beridir, hatta doğduğu günden beridir bir değişiklik olmadı. Hala Cumhuriyet karşıtı, hala kin dolu, hala şeriatçı, hala ATATÜRK düşmanı, hala çıkarcı, hala bi cahil, hala zengin.

Ne ilginç; dedesi yüzünden bir insana sataşmak doğru değildir diye tutturandan, bu tarz bir masona yakışıyormu diyenden tutunda, tıpkı benim gördüğüm gözle bülent arınçı yılan görende olmuş.

Konuyu açan sayın mason arkadaşıma ve yaptığı yorumlara binlerce teşekkür ediyorum. Bu ülke değil, bu dünya bu adi düşünceler ve saplantılar yüzünden bu halde. bülent arınç gibi, hırslı, kin ve nefret dolu, çıkarcı, yalancı, ikiyüzlü insanlar bu dünyayı rezil etmiyorlarmı? Kaldı ki, karşı fikirdekilere ve o şahsa karşı iddiam şu, her türlü zeka, kültür, yetenek ve ne varsa yarı başarı gösterse bile yarışmaya hazırım. Varmı daha ilerisi, varmı başka meydan okuma? Zekasına da, bilgisine de, inançlarına da karşıyım ve adil olmasa bile yarışmaya hazırım. ATATÜRK'ün ve bir çok insanın yaptığı gibi istiklal mahkemleri kurup, bunları sorgulamadan asmazsak, geleceğimiz diye bir şey yok.

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2011, 11:59:54 öö Gönderen: dogudan »
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.


Ocak 05, 2011, 02:46:48 ös
Yanıtla #81
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 125
 • Cinsiyet: Bay

Degerli kardeslerim ben Turk Silahli Kuvvetlerinde 5 yil egitim-ogretim gordum ve 1 sene subay gibi gorev yapdim lakin TSK-nin egitim sisteminde ne darbeye nede vatana ihanete sozcuguyle karsilasmadim. Aglamaktan  sorumlu basbakan yardimcisi Bulent Arinc   sinir bozucu tavirlari konusmalariyla ikide bir Orduya camur atmaya devam ediyor. Degerli kardeslerim inanin TSK olmazsa veya cemaat TSK-YA da sizarsa Turkiyenin durumu o zaman daha kotu olacak.AKP anlamsiz acilimlariyla Turkiyeyi parcalanmaya dogru goturuyor.
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2011, 02:54:57 ös Gönderen: skullG »
1283 - leriz biz.


Ocak 05, 2011, 09:15:08 ös
Yanıtla #82
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 223
 • Cinsiyet: Bay

Haber pek ilgimi çekti aynı şeyleri düşünen 60 milyon insan olduğunu düşünelim hapis haneler dolup taşacaktır bir kaç sene sonra.

http://www.milliyet.com.tr/berberde-geyige-442-gun-hapis/turkiye/sondakika/05.01.2011/1335097/default.htm
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...


Ocak 06, 2011, 04:26:24 öö
Yanıtla #83
 • Ziyaretçi

Konuyu açan ve yorumları ile katkıda bulunan tüm üyelere teşekkür ederim,

Konuyu ilk başlamasından sonuna kadar okudum ancak saatlerimi aldı diyebilirim.Bir çok Notlar çıkardım ve bunları Siz Sayın forum sakinleri ile paylaşmak isterim,

1.B.Arınç'ın dedesi meselesi

a) B.Arınç'ın kendisinin kim olduğu ve Ülkemiz üzerinde 'Din ve Dünya Ağalı' ile 'Abdestli Kapitalist' bir yapı ortaya çıkardıkları malumunuzdur,B.A dan daha önemli bir Husus var ki bu 'Ulus-Devlet' öğretisidir.

2.Ulus-Devlet Öğretisi

a) Ulus-Devlet anlayışının Genç kuşaklara 'Eğitim yolu' ile verilmesinin sonucu,Eğitim Zorunlu bir alan olduğu için Ders Notu almak amacı ile alınan bir öğretinin sonucudur...Temel bir öğreti 'Gönüllük Esası' ile verilmeliydi.Ulus Devlet öğretisi ise Kentsel bir yaklaşım ile değil Mahalliye kadar uzanacak bir durumdur.En büyük eksikliğimiz Ulus-Devlet algısını çocuklarımız olan Halkımıza 'Zorunlu Eğitim Tarzı' vermiş olmamızdır.

3.Atatürk'cü Radikallik Tanımı

a) Bu tanım ( Kemalist Öğreti ) yani 'Önderlik algısı' dır.Bunda yadsınacak bir durum söz konusu değil,daha çok Onur duyulması gereken bir taraf vardır.Bütün Dünya Ülkelerinde 'Önderliğe Bağlılık' vardır.Ve 'Önderlik Sevgisi' vardır ve yadsınmaz Takdir edilir.Kurucu Felsefe 'Önderlik' den çıkar.Güneş Önderliktir.

4.Sayın ceycet'in Tanrı algısı hakkında Spekülatif açıklamalar hakkında

a) Kur'an ve Sünnet öğretisi ile bakılınca ''Allah size Şah damarınızdan daha yakındır.(KAF Suresi 16.
)'' - ''Allah Gerçeğin ta kendisidir' - 'Allah ilmiyle heryeri kuşatmıştır' - 'Onun eşi ve benzeri yoktur' -Doğmamış ve doğrulmamıştır' ve 'Allah'ın isimleri iyi okunmalıdır.

b) Hadis/Sünnet bakınca“Ben kulumu sevdim mi onun işiten kulağı, gören gözü, tutan eli, yürüyen ayağı olurum. O benimle görür, benimle işitir, benimle tutar, benimle yürür. Benden herhangi birşey isterse onu verir, bana sığınırsa muhakkak onu himâye ederim.”  (Buhârî,  Rikak 38.-İbn Mâce, fiten 16)

En sahih kaynaklardan gelen bir rivayet.

Sayın ceycet'in Tanrı anlayışına izin verecek anlamda bir çok Ayet ve Hadis var,çelişkili olan bir durum varsa bu Hadisler ve ayetler ne anlatmak istiyor birileri açıklasın ''Ben kuluma Şah damarından (canından) daha yakınım.(KAF Suresi 16.) ne anlama geliyor ? CANIMIZDAN DAHA YAKIN OLMASI.

5.İbadet semboliktir hakkında

a) İslam'ın Ritüelleri

Namaz,Oruç,Hacc,abdest,Kurban,Ezan,Domuz eti,Cenaze gibi Hususlar 'Ritüeller'dir.Yani Semboliklerdir.

Fakat bu şu anlama gelmez ; Bu Ritüelleri yapılmasada olur ! anlamı çıkarılamaz.Bu Ritüller yapılabilir ,yapılmadığı Takdirde Kişinin 'Şahsı sorumludur' yapanlara da,yapmayanlara da, neden yapıyorsun veya yapmıyorsun denilmez.

6.Tanrı'nın dili nedir ?

a) Dil İnsanlara mahsus bir özelliktir,Tanrı Kelamı bir 'Dil'den çıkmaz...

Tanrı Arap veya Türk değildir ! İnsanlar Arap veya Türklerdir.Bundan dolayı 'Allah her Dili bilir' insanlar her dili bilemiyebilirler.Tanrı'nın Arapça veya Türkçe dil bilmeye ihtiyacı yoktur,insanların dil bilmeye ihtiyacı vardır.

Allah her 'Dil' de yapılan duaları anlar ve duyar.

7.Tevhid hakkında

a) Tevhid ; Tanrı'yı Uluhiyette,rububiyette ve isim ve Sıfatta birlemektir.Bunu birada daha genişletirsek Tanrı 'Eşitlik' anlamındadır.

8.Türkçe İbadet hakkında

a) Anadilde İbadet ve Anadilde Eğitim görmek İnsan Hak ve Hürriyetlerinde Eşitlik anlayışın göre Evrensel bir Vicdani sorumluluğumuzdur...Tanrı'nın Arap olmadığını burda bir kez daha yineleyerek 'Namaz' larda Anadilde İbadet edilebilir,bunda hiçbir sakınca yoktur...Akılsız ve Anlayışsız Namaz kılınmaz.Akıl söylediği Sözlerin ne anlama geldiğini Önce kulaklardan duymak ister.Veya içinden söylediğin cümle senin Ana Dilinde anladığın algıladığın bir dil ise anlarsın.

Cumhuriyet döneminin bir kazanımı olması gereken bu ( Anadilde İbadet ) Hürriyeti daha sonra 'Gelenekçilik' veya v.b sebebler uğruna feda edilmişti,büyük kayıp.

TANRI HER DİLİ BİLİR.RAHAT OLUN.

9. Halifetullah insan Allah'ın halifesi anlayışı istismara açık bir konu

a) İnsan Allah'ın Halifesi değildir,İnsan Yeryüzünün Halifesi olarak Yaratılmıştır,Bunu Meleklerinde içinde bulunduğu Platform Canladırma yapılırken Tanrı Meleklere 'Yeryüzünde bir Halife yaratacağım' demiştir.

b) İnsan Allah'ın Halifesi olarak tanımlandığı takdirde ; Teokratik yapının Meşrulaştırılması kaçınılmazdır.İstismara açık olan bu Kavram bugün bir çok ( Şeyh,Hocaefendi ve Üstad ) tarafından 'Dini Geçim Vasıtası' haline getirenlerin malzemesi olmuştur.


Saygılarımla« Son Düzenleme: Ocak 06, 2011, 04:30:23 öö Gönderen: Rohani »


Ocak 06, 2011, 04:47:34 öö
Yanıtla #84

Konu çok ciddileşmiş, bir "zaytung.com" haberi...

Türkiye ile ilişkilerini iyileştirmek isteyen İsrail Parlemontosu kararı : Ağlama duvarına bir süreliğine B.A. adı verilmiştir :))
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz


Ocak 06, 2011, 08:51:05 öö
Yanıtla #85
 • Ziyaretçi

zaytung.com u iyi takip eden birisi olarak olayları 'Allah'a Havale' etme hakkımı kullanacağım :):)

Örneğin:

Farklı Şehirlerde Yaşayan Genç Bir Çifti Yanlışlıkla 3 Ay Boyunca Dinleyen Telekulak Çetesi, Kendi Kendini Feshetme Kararı Aldı

veya

Başbakan Erdoğan'ın Nikah Şahitliğini Yaptığı Kamberoğlu Çifti, Ayıp Olmasın Diye 4 Yıldır Boşanamıyor

:):)
« Son Düzenleme: Ocak 06, 2011, 08:54:03 öö Gönderen: Rohani »


Ocak 06, 2011, 02:02:25 ös
Yanıtla #86
 • Ziyaretçi

Sayın ÜSTAD'ım ve değerli arkadaşlar..Şu ana kadar yazılanları tüm benliğimle yorumlamaya çalıştım kendimce.Yanlış bildiğim konuların düzeltildiği ve dogru olduklarını düşündüğüm konularında savunuldugunu gördüm.DİNO Üstadımızın yorumlarını akıcı olduğu kadar bilgi dagarcığımızı yenilememize vesile oldu.
Ama özellikle Sn.OZAK1977 nin bir kelimesi bence bu konuyu özetlemeye yettide arttı diyebilirim kanaatimce.^^Yılanın yavrusu da yılandır , torunu da yılandır. Yılandan ceylan çıkmaz ...^^
Çok doğru bir teşhis ve yorumlamaydı benim için.
Atatürkün menemeni yakılmasını istemesi ise sanırım Yılanın başını küçükken ezmekdi..ama ne yazık ki ezilemediği için ve bugün o  grublara saglanan sayısız imtiyazlar sayesinde bugün en üst mertebe ve imkanlarda yaşamaktadır.
Benim merak ettiğim konu şu...
Bu yılanların başı ezilmediği için bugün bu konumdalar.Peki bugün ezilebilir mi.yada ezmeye çalışılsa ne gibi sonuçlar doğurur.

                                                                 saygılarımla


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
7114 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 26, 2006, 06:49:29 öö
Gönderen: MASON
4 Yanıt
3496 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 28, 2008, 06:28:57 ös
Gönderen: blossom
3 Yanıt
12721 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 12, 2009, 04:59:09 ös
Gönderen: hewal73
0 Yanıt
2410 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 19, 2011, 02:23:08 ös
Gönderen: 418
0 Yanıt
2010 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 02, 2012, 07:32:00 ös
Gönderen: 418
0 Yanıt
1932 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 27, 2012, 12:40:32 ös
Gönderen: 418
3 Yanıt
2431 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 13, 2013, 11:43:40 öö
Gönderen: Etimolog
4 Yanıt
5877 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 14, 2015, 05:30:31 ös
Gönderen: Risus