Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Eğitim Alanında Dönmeler  (Okunma sayısı 22272 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 11, 2007, 05:46:16 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sevgili Dostum;

Sn. SublimePrince'in de dediği gibi sitede gözden kaçan yazılar olabiliyor, eminim ki buda düzeltilecek yahut konu kaldırılacaktır. Mesela diğer sabetaycılık konularına baktıysanda sabetaycılığı kötüleyen alıntılarda var. Bu tür şeyler fikir alışverişi yapılabilmesi için aktarılmıştır.

Mayıs 11, 2007, 05:57:36 ös
Yanıtla #11
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Yazi kendimin degildir. Yazida Ataturk Yahudidir gibi bir ifade kullanilmamistir. Farkli dusuncelere (ilimli bir uslupla) yer verilmesi icin her fikirden yazilari siteye koydum. Ataturk Yahudi degildir. Sanirim bu resimler Ataturk un dini hakkinda yeterince bilgi veriyordur.

Site, kisisel yazilariniz yada alintilarinizin, saygi cervecesinde yayinlanmasina aciktir. Dusuncelerinizi rahatca dile getirebilirsiniz. Yanliz elbette hakaret, iftira, suclama vb. ahengi bozabilecek yazilara izin verilmez.

Yazýda sadece Sabetaycýlarýn kabul edildiði okulda Atatürk'te okumuþ ve batýlý anlayýþtan etkilenmiþtir denilmektedir. Atatürk yahudidir demek çok büyük bir gaflettir. Keþke yazýnýn kaynaðý kim yazýlsaydý. Sn. Mason bence en baþta bu gibi þeylere sizin dikkat etmeniz gerekir. Madem ki buraya Türk üyeleri alýyorsunuz alýntýyý bir gözden geçirmelisiniz diye düþünmekteyim!..

saygýlar.

Haklisiniz. Yazinin kaynagi eklendi. Yanliz bir noktaya dikaktinizi cekmek isterim. Yazida Ataturkun Yahudi yada Sabetay oldugu soylenmemektedir. Sadece cemaat uyelerinin alindigi bir okul denilmektedir. Konuya kisisel olarak bir yorum yapmayacagim. Yanliz yazinin, bilgi paylasimi ve fikir yazisi oldugunu bilmenizi isterim. Ataturkun yahudi yada sabetayci olmadigini sanirim halkimiz zaten biliyor. Bunda tartisilacak bir nokta goremiyorum.

Sunuda unutmayalimki, Masonluga en cok karsi cikan ve yaptigi arastirmalarin bircogunun yanlis ve hatalarla cevrelendigi Sayin Harun Yahya (Adnan Hoca) nin bazi yazilarida yine bu sitede bulunmaktadir.
« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2007, 06:14:14 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 11, 2007, 05:59:42 ös
Yanıtla #12

resımler herseyı acıklıyor sn MASON.anlamak ıstemeyenlere zaten hersey bos.paylasımınız ıcın saolun.

Mayıs 11, 2007, 06:01:21 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Sn. Mason orasını ben zaten anladım ama Fraternis'in de dediği gibi yazı heryöne çekilebiliyor.  Anlatmak istediğim buydu...

Saygılarımla.

Mayıs 11, 2007, 06:04:30 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sn. Mason orasını ben zaten anladım ama Fraternis'in de dediği gibi yazı heryöne çekilebiliyor.  Anlatmak istediğim buydu...

Saygılarımla.
Dogru... Zaten oyle olmasi da ilgincligini artiriyor :) Bazilarinin gozunden kacanlar bazilarinin gozunden kacmiyor. Tartismak ve suclamalar yerine duzeltme ve tavsiyeler cok daha faydali olur :)

Mayıs 11, 2007, 06:18:57 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sürekli ayıplanan kişi olduğum için tepki vermem doğal... İsrail'i sevmediğimi, İsrail Barzani bağlantısını ya da benzer bir şey yazıyorum, inananları rencide ediyorum diye yazım siliniyor ve, güya, kibarca kınanıyorum. Benden alıntı ve bilimsellik isteniyor ve bakıyorum çok ulvi bir üstat ala ala aldığı garip bir alıntıyı buraya yapıştırmış. Adnan Oktar'dan -hassas nokta, özel örnek-, Öcalan'dan alıntı yaptığımı ve garip gurip fikirlerimi sözümona ispatladığımı düşünsenize!..   Atatürk Yahudidir diyen bir alıntı kadar kötü alıntıları anca böylesi adamların yazdıklarından alabilirim diye düşünüyorum.

Benim değerlerime göre bu saygın bir tavır değil... Makyavelizmin ve de kurnazlığın bile tutarlı bir metodu vardır...

Saygılar

SAYIN MASON:

Siz Atatürk'ün dinine değil soyuna imalarda iftiralarda bulunan bir yazı asmışsınız, tabi eminim sizde böyle bir niyet yok; derdiniz sadece bilimsellik ve ciddiyet olsun; ama bu metodolojide at gözlüğü kullanmaktır.

Atatürk'ün Musevi olduğunu, Budist olduğunu söyleyen yazılar asın, umursamam; AMA ATATÜRK'ÜN SOYUNA İFTİRA ATAN YAZILAR?..

Hadi buna geçiş verdiniz de sürekli beni ayıplayıp durmanızın sebebi nedir? Bu eksik yönteminiz bilimsellik saygınlık değil tutarsızlıktır.

Mayıs 11, 2007, 06:25:29 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sürekli ayıplanan kişi olduğum için tepki vermem doğal... İsrail'i sevmediğimi, İsrail Barzani bağlantısını ya da benzer bir şey yazıyorum, inananları rencide ediyorum diye yazım siliniyor ve, güya, kibarca kınanıyorum. Benden alıntı ve bilimsellik isteniyor ve bakıyorum çok ulvi bir üstat ala ala aldığı garip bir alıntıyı buraya yapıştırmış. Adnan Oktar'dan -hassas nokta, özel örnek-, Öcalan'dan alıntı yaptığımı ve garip gurip fikirlerimi sözümona ispatladığımı düşünsenize!..   Atatürk Yahudidir diyen bir alıntı kadar kötü alıntıları anca böylesi adamların yazdıklarından alabilirim diye düşünüyorum.

Benim değerlerime göre bu saygın bir tavır değil... Makyavelizmin ve de kurnazlığın bile tutarlı bir metodu vardır...

Saygılar

SAYIN MASON:

Siz Atatürk'ün dinine değil soyuna imalarda iftiralarda bulunan bir yazı asmışsınız, tabi eminim sizde böyle bir niyet yok; derdiniz sadece bilimsellik ve ciddiyet olsun; ama bu metodolojide at gözlüğü kullanmaktır.

Atatürk'ün Musevi olduğunu, Budist olduğunu söyleyen yazılar asın, umursamam; AMA ATATÜRK'ÜN SOYUNA İFTİRA ATAN YAZILAR?..

Hadi buna geçiş verdiniz de sürekli beni ayıplayıp durmanızın sebebi nedir? Bu eksik yönteminiz bilimsellik saygınlık değil tutarsızlıktır.
Bence siz paranoya yapmissiniz. Kisisel bir AYIPLAMAnin sozkonusu oldugunu dusunmuyorum.
Unutmayin. Onemli olan harmoni ve ahenk. Kendisi de aciklamis zaten. Dikkatini cekmedigini soylemis.
SSaniyorum sizin uyeliginizden once Barzani ile ilgilibir yazi da yazilmisti ve sizinkine benzer tepkliler verildi ve hatta yazan kisi siteden atildi. Yani bazi seyleri ustunuze alinmayiniz. Forum sizden ibaret degil. Ben de rahatsiz oluyorum bazi yazilardan, hatta bu son basliktan, fakat hicbir suclama itham yapmiyorum. Siz saniyorum SIZE ozel birsey oldugunu dusunuyorsunuz. Sizin kinama yazinizin aynisini BEN yazmis olsam bana da ayni cevabi verecekti (ki verdi ;)) Bence her seyi ozel algilamayi birakiniz.

Mayıs 11, 2007, 06:28:53 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Bu mesaj direk SIZE geliyor, uzerinize alinabilirsiniz. Siz bazi degerlerinizi korumaya calisirken baskalarina iftira atmaktan hic cekinmiyorsunuz gordugum kadariyla! Tekrar rica ediyorum ithamlardan, ikili tartismalardan ve kirici yorumlardan kacininiz.

Mayıs 11, 2007, 06:33:36 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Bazı konular gerçekten çok provokatif yönde yani tepkiler de doğurabiliyor doğal olarak... Bunu en çok Hamlet ve en baştaki üyelerden Anarşist yapıyordu. Son zamanlarda da buna dahil olan özellikle Sn. Shemuel'in konuları çünkü buraya giripte Masonluğa karşı olmayan ama son olanlardan sonra İsrail'e tepkili olan bir insan Shemuel'in sütten çıkmış akkaşık Yahudiler yazılarına oldukça kızabilir diye düşünmekteyim. bu konuda en baştada dediğim gibi her yöne çekilebiliyor maalesef... Ama Atatürk'ün ne olduğunu Türk milleti zaten çok iyi biliyor, bu yüzden fazla uzatmayada gerek yok...

Saygılarımla.

Mayıs 11, 2007, 06:35:18 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Sayın SublimePrince,

Ben bu başlık altında bana yazılan cevaplardan gram rahatsız değilim. İyi bir değerlendirme yapın...

Semitik dinleri sevmediğimi söylemem armoniyi bozarken, Atatürk Yahudi dönmeleri soyundan gelir önermesinin açık ve tek iması nasıl olur da armoniyi bozmaz anlayamıyor; bu tutarsız yaklaşımı kabul edemiyorum!

İmparatorluk verdik (Hazarlar), yer verdik yurt verdik, makam mevki verdik yine yetmedi, şimdi başbuğumuzu da mı Yahudiler'e vereceğiz? Biz Türkler hayal miyiz?..