Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: psişik yeteneği olan üye var mı ?  (Okunma sayısı 51362 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 03, 2011, 01:56:21 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Merhaba Altıncı His ve Duru Görüntü Alma Özelliğim Var Fazlası İçin Bu Linkteki Kişi Benim http://deryataskiran.tripod.com/

Ağustos 03, 2011, 03:10:33 ös
Yanıtla #11
  • Aktif Uye

Vay be!... enteresan ... Sakata gelmiyelim... :)
« Son Düzenleme: Ağustos 03, 2011, 03:15:07 ös Gönderen: Hacamat »
Saygılarımla

Ağustos 03, 2011, 04:12:06 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Sayın Baytaskiran, verdiğiniz linkten okuduğum kadarıyla ilginç bir özelliğiniz var. Benim bir arkadaşım da gece tuvalete gitmek için kalktığında 5 katlı bir apartman büyüklüğünde bir ufoyu çok yakından gördüğünü, bir kaç saniye sonra aniden hızla gökyüzünde kaybolduğunu; deli derler diye kimseye anlatmadığını söylemişti. ,

Ben bu gibi olaylara halusinasyon olabilir; ya da cinlerin duyuları kuvvetli bazı insanlara eşya veya canlı organizma olarak çok uzun bir süre olmamak kaydıyla görünebilecekleri iddiaları olduğu için cin olabilir diye düşünüyorum. Yani fiziksel hayattan örnek vermek gerekirse 5D sinema gözlüklerinin etkisi gibi. Sadece bakan görüyor ve neticede bir halusinasyon. Akıllı varlıkların bir görsel şöleni olduğu için de sizin ilminizi aşan şeyler öğretmeleri de mümkündür. Cinlerin geneli yalancı olduğu için de size uzaylıyız diye yutturmuş olabilirler.

Video kamerayla çekilen ufo görüntüleri için ise istihparat nedeniyle kullanılan gizli askeri araçlar olabilirler. Her halukarda NASA bilim uzaylı varlığını kabul etmiyorlar.

Bu konudaki düşüncelerinizi çok merak ediyorum. Vaktiniz varsa açıklarsanız memnun olurum.

Saygılarımla.

Ağustos 03, 2011, 10:33:42 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

herkez kendi yaşadığını bilir sen seni ben beni bilirim

Ağustos 03, 2011, 11:38:16 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Özel yeteneğim var diyemeyeceğim çünkü psişik yetenekler diye kastettiğiniz nitelikler, şuan klavyede yazma yeteneğim kadar varlığımla özdeştir :)

İnsanların zaman içerisinde, inancının vermiş olduğu bilgelik ve anlık ruh hali durumunda bu tür deneyimler yapması olağandır. Bu olağan durumlarda(psişik yetenekler), ruh halinin ihtiyacına yönelik değişmektedir.

Kendimden örnek vermem gerekirse, bir gün kız arkadaşıma sinirlenmiştim, ve aynı gece onu rüyamda parmağı kesilirken gördüm. Sabah uyandığımda parmağını kestiğini söylemişti. Buna benzer onlarca yaşadığım olaylar oldu. Ve bu olayları gayet normal buluyorum.

Evrende bizim ve bizden önceki insanların enerjileri barınmaktadır. Ruhumuz, bu enerjiler ile alışveriş yapmamızı sağlayan yegane varlıktır.

Ruh, beynimizde var ettiğimiz bir olgu değildir. Bilimin yaşı günümüzde henüz çok gençtir. İlerleyen zamanlarda bu konulara ışık tutacağını düşünüyorum. Aksi durumda bilim yerine farklı bir olgu gelmesi gerekir.

Günümüzde de parapsikolojiye bu kadar çok değer verilmeye başlanmasının sebebi, günümüz bilimsel verileri ile çok uzun sürecek ve çok büyük yatırımlar gerektirecek araştırmalar yerine insanın özgün bilgisinden faydalanarak bir takım sonuçlara daha hızlı ulaşmak istenmesidir diye düşünmekteyim.

Ağustos 04, 2011, 12:06:34 öö
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

Sayın Taşkıran bilimsel bir kitapta okumuştum,  insanın konuşma ve beyin kapasitesi sıfır ''0'' kapasite olduğundan uzaylılar balinalarla
daha rahat iletişime geçeceğinden bahsediyordu. Doğru mu?
Saygılarımla

Ağustos 04, 2011, 12:26:48 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın İsabella'NIN yetenekleri oldugunu bende dusunuyorum.
Kendisi "gidip gelmisligi" uzerine bir ara bize bayagı bilgi aktarmıstı. Ondan faydalanmamız tekrar mumkun olabilir.
Sn Baytaskiran'ın sayfasını da inceleme firsatım oldu.Gercekten ilginc. Ama anlayamadıgım bir konu var:
Projelerini ABD vs engelliyormus fakat Türk Hükümetinden sonra ABD ve NASA ile bu projeleri paylaşmak istiyormus. Biraz garip değil mi Sn Baytaskıran.
Sizi engelleyenlerle projelerinizi neden paylaşmak istiyorsunuz?
Maddi ve manevi destege ihityacınız oldugu belirtilmiş.Ben manevi destek verebilirim.
Tesekkur ederim.
Bilgiyle kalın!
...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...

Eylül 02, 2011, 11:22:42 öö
Yanıtla #17

Psişik yeteneğin tanım sınırlarında, benim de bazı yeteneklerim var. Ancak yetenekten kastım, levitasyon, telekinezi gibi fantastik yetenekler değildir.
 Aslında bu konuyu, vücut kaslarımızla benzeştirecek olursak şunu diyebilirim. Bir spor salonuna gidip body yaparsanız, kaslarınız şişer ve gelişir. "Psişik güçler" de böyledir; üstünde çalışmazsanız, odaklanmazsanız gelişmezler. Yani buradan çıkaracağımız sonuç, bu "güçler" bütün insanlarda ham halde bulunmaktadır. Mesele "doğru yöntemin" ne olduğunda...
New Age akımlarının yaygınlaşmasıyla birlikte, psişik yeteneklerle ilgili birçok forum kuruldu. Fakat ne yazık ki, tamamen uydurma ve insanları kandırmaya yönelik videolar internet ortamında paylaşılıp, bu forumlarda insanların duyguları sömürüldü. Sahtekar bazı kişiler, bu tarz forumlarda hala ateş yaktığını ya da uçabildiğini iddia ediyorlar. Malesef egonun pençesinden kurtulamayan diğerleri de, "ben de varım" demek için bazı şeyleri yapabildiğini iddia etmeye başladılar.
------
Prekognisyon, gelecekte gerçekleşecek bir olayı hissetmektir. Sanırım bir insandaki en belirgin yetenek budur. Hemen hemen hepimiz bir şeylerin gerçekleşeceğini hayatımız boyunca, hiç değilse birkaç kez hissetmişizdir.
Rüyaları çıkan  ve/veya gözünün önüne aniden "görüntü" gelen insanlarda ise durugörü yeteneği mevcuttur. Bu o kadar sıklıkla rastlanmasa da, insanlarda böyle bir gücün olabileceği düşüncesindeyim.
Bunun dışında, insanların Yaratıcı'ya ettiği duaların ve işlerin sürekli istenildiği gibi gitmesi durumu da var. Sanırım buna da "Çekim yasası" diyorlar. Bunu da henüz bilimsel olarak açıklayamadığımız için "psişik güç" tanımlarına dahil edebiliriz.

Burada kendimde "olan/olabileceğini düşündüğüm" güçlere kısaca değindim. Sanıyorum ki bu saydıklarım çoğu insanda mevcuttur. Olmadığını iddia edenler yaşadıklarını ve hislerini dikkatle takip etmemiş olabilirler.

Saygılarımla.
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Eylül 02, 2011, 04:33:21 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Tasavvufçuların yaklaşımıyla bakınca gelecekten haber verebilen insanların mevcudiyeti mümkündür. Levhi mahfuz denilen ve her yaratılanın kaderinin yazıldığı veri deposuna girebilen gelecekten haber verebilir. Tasavvufçulara göre Veliler buraya girebiliyorlar, fakat örneğin medyumların yararlandığı cinler buraya giremiyorlar. Veliler her ne kadar sır saklama kavramına önem verdiklerinden dolayı bildiklerini beşerle paylaşmıyorlar denilse de pek çok sırrın şu an açıkta olması dolayısıyla sır verdikleri oluyor. Bu nedenle cinler bu tarz velilerden bilgi çalmaya çalışırlar. Özellikle bu tarz velilere güçleri yetmediği için velilerin çevresindeki insanların beynine girerek düşüncelerine bakarlar.  Cinlerle irtibata geçebilen bazı medyumların yüzyıllar öncesinden nokta atışı yapar gibi tarihi olayları bilebilmeleri bu yüzdendir. Bir medyuma gittiğinizde hayatınızla alakalı her şeyi bilebilmelerinin nedeni cinin beyninize girebilmesi ve aklınızdan geçen hafızanızda bulunan her şeyi bilgisayar verisi gibi elde edebilmesinden kaynaklanır. Fakat geleceğinizle alakalı hiç bir şey bilemezler belki tahmin yürütebilirler.

Aslında geleceği bilmemek veya beşerde kalmak, nefs elinde olmak, sosyal yaşamın devamı açısından önemlidir. Örneğin insanlar öleceği veya sakat kalacağı tarihi bilseydi sosyal yaşam kavramı alt üst olurdu. Hiç kimse çalışmak üretmek gereği hissetmezdi. İstanbulda 2 ay içinde ciddi büyüklükte bir deprem olacağını bilseydik Türkiye'nin her şeyi aniden değişirdi, insanlar yiyecek ekmek bulamayacak ölçüde sosyal anarşi baş gösterirdi.

Kısacası Allah'ın beşerden gizlediği şeylerde beşer açısından bir hayır vardır.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Eylül 02, 2011, 04:59:18 ös Gönderen: Masor1976 »

Eylül 03, 2011, 10:35:37 ös
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kişisel gözlemlerimle yorumlarsam,
 Medyum dediklerimizin bir kısmı farklı frekanslara bilinç acabiliyor,o frekanstakilerle irtibata geçebiliyor.
zihin okuyabilenlerin olayı daha farklı ,düşünce dalgaları yoluyla zihini tarayabilenler var.karsınızda birisi zihninizi okumaya çalıştıgında haberiniz olmaya bilir ama bunu hissedersiniz,basınıza vuran enerjiyi agrı tarzında algılarsınız...basım agrıdı dersiniz.belki nedenini fark etmezsiniz ama o kişinin enerjisi sizin zihninizi taramaya baslamıştır.

Psişik yetenekleri, varlıgın kendi bilinen 5 duyu ötesindeki ,duyuların açılması olarak algılıyorum.
  Eterık beden yada ruhsal beden her ne tanımlanırsa ondakı duyuların fızıki bedende( bırleşme), algılanması sonuncu oluşan(duru) göru, işiti .koku hıssedış vs şeklınde oluşmasıdır.
Bu yetilerin bir güç olarak algılanması yanlıştır,buyuk düsüşle kaybedip unutulmuş yetiler ,velilerin kazandıgı gibi erdemlerine sahip olmayı bilen hak eden bu yetilerini yavas yavas acabilir.