Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yoklugunda Krize Girdigim Iki sey  (Okunma sayısı 1813 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 25, 2007, 08:28:51 öö
  • Ziyaretçi

Gida deyince akla metabolizmanin saglikli yasami ve bu yasam icin insanin yapmasi gerekenler akla geliyor.Benim de aklima onsuzlukta krize girdigim iki sey aklima geldi..Bilemiyorum ikisi arasinda ne gibi bir denge var ancak su iki sey hayatimda vazgecemedigim yegane iki sey.

a)Portakal veya sikilmis portakal suyu
b)Ingiliz kahvesi

Evde portakal suyu bitmisse mutlaka meyvesinin kendisi olmali. Aksi halde gecenin kac oldugu umrumda degil, cikar tedarik ederim.Ayni sekilde kahve de gecerli. Disardaysam ve kahve yapmadan ciktiysam, dersime gec kaldigimi bilsem trenden inip bir kahve almadan yolculuguma devam etmem.Bu donem donem degisiyor normalde. Bir ara evde mutlaka tatli olmaliydi. Mutlaka ya firinda veya ocakta tatli pisirir veya hazir alir evi tatlisiz birakmazdim. Simdi de seviyorum ama "olmazsa olmaz arasinda" degiller.

Kahvenin nikotin icerdigini soylersek, cok tuketimi bir bakima aslinda sagliga zararli, farkindayim. Portakalin kendisi her ne kadar vitamin deposu olsa da, icerdigi yuksek dozdaki seker cildi yaslandiriyor. Seker hastalarinin da uzak durmasi gereken bir meyve.

Sizde durum nasil:)

saglikli bir yasam dileklerimle...

istahiniz bol olsun...

Kasım 25, 2007, 01:32:40 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Portakal suyunu bende çok severim. Ancak ben muz, kola, kokoreç, kurufasülyesiz vs. yapamam. ;D Tabi herşeyin fazlası zararlı. :)

Saygılar

Kasım 28, 2007, 05:55:54 ös
Yanıtla #2
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

krize girdiğim iki şey...

biri RJ'nin CAMEL'ı, bu süreklilik arz eden bir kriz hali, hiç geçmiyor hiç geçmeyecek... daha evvel de belirtmiştim Japonların insanoğluna yaptığı ve yapabileceği en büyük kötülük, RJ'yi satın almaları ve CAMEL'ı tanınamaz ve içilemez bir hale sokmuş olmalardır. Ne yazık ki artık 19 HAZİRAN 2001'den beridir (kıyamet o gün koptu benim için aslında) "sigara" yok.

ikincisi çay... içmesem de masamda mutlaka bir fincan çay olmalıdır, ocağın üstünde de 24 saat sürekli tüten bir çaydanlık...

p.s.: Amerika'da yşamakta olan kardeşlerim, biliniz ki siz halen RJ Reynolds Tobacco'nun ürettiği CAMEL'ı içmektesinizdir. Eğer yakın zaman içinde Türkiye'ye gelecekseniz gelirken veya boşveriniz gelmeyi bu garip kardeşinizi JAPON işlencesinden kurtarmak isterseniz kargo vasıtasıyla hakiki CAMEL gönderir ve/veya getirirseniz abdiacizi sevindirik bir hale sokarsınız.