Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bu sitenin asıl amacı nedir?  (Okunma sayısı 3595 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 17, 2011, 12:39:34 öö
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Forumda yazılar yazarak(+) puanlar almaya benzemiyor değimli?
Masonluğu anlamak gibi bir çabaları yok aslında, belki algıları da buna müsait değil.

Bu site, haricileri günün birinde Masonluğa kabul etmiyorsa (ki, etmiyordur) ve masonların kendilerini haricilere anlatmak gibi bir gereksinimleri de yok ise (ki, yoktur) ozaman,  bu sitedeki haricilere farklı bir meşgale lazım, Sitenin kurucusu yüce Mason'lar da haricilerle resmen dalga geçiyorlar… Öylemi?

Bu sitenin asıl amacı nedir?

Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Aralık 17, 2011, 03:02:27 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu siteye illa mason olmak için girenlerin hayalleri yıkılabilir.Masonlar hakkında bilgi edinmek için bir kaynak olarak görebilen için farklı konularında işlendigi ,güncel konularında yorumunun yapıldıgı bir site olarakta görebilir .....hiç biri hitap etmiyorsa size dalga gibide gelebilir..bakış ve görüşlerimizde göreceli ..

Aralık 17, 2011, 11:58:14 öö
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Forumda yazılar yazarak(+) puanlar almaya benzemiyor değimli?
Masonluğu anlamak gibi bir çabaları yok aslında, belki algıları da buna müsait değil.

Bu site, haricileri günün birinde Masonluğa kabul etmiyorsa (ki, etmiyordur) ve masonların kendilerini haricilere anlatmak gibi bir gereksinimleri de yok ise (ki, yoktur) ozaman,  bu sitedeki haricilere farklı bir meşgale lazım, Sitenin kurucusu yüce Mason'lar da haricilerle resmen dalga geçiyorlar… Öylemi?

Bu sitenin asıl amacı nedir?

Yüce masonlara kendinizle dalga geçirtmemek sizin elinizde değilmi..Ve bence sitenin haricileri günün birinde masonluğa kabul etme durumu ve hakkı da yoktur..(Sitedeki masonların değil - sitenin - )Öyle bir iddialarıda.

Sizce nedir yorumlarını takip edip saygı duyduğum sayın agnusdei ?

Saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Aralık 17, 2011, 06:50:38 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sizi anlıyorum sayın Bulgaria. Teşekkürler...

Aslına bakarsanız konu, istem dışı bir şekilde bu hale dönüştü. ama iyiki oldu. Bence hazır böyle bir başlık açılmışken isteyen Üye, bu sitenin amacıyla ilgili merak ettiklerini sorsun.

Mesela Masonlar, forum bölümü bile olan bir web sitesi açıp haricilere kendilerini neden bu kadar açma gereği duyuyorlar. İleride siyasete atılıp parti falan mı kuracaklar yoksa… Asıl beklenti nedir?

Belki Sayın Mason, bu konuya daha önce bir şekilde değinmiştir, ama bunun yeterli olduğunu düşünen haricilerin samimi ya da bilinçli olduklarını düşünmüyorum.

Saygılarımla.

Aralık 18, 2011, 03:17:09 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sayın Masonun röportajını okuyan birisinin bence sitenin açılış amacını anlaması mümkündür. İyi bir tahlil ile röportaj okunursa forumun sayın Mason'un kendini 10 yıl MSN üzerinden anlatamayıp en iyisi bir forum kurayım da oradan yazı yazayım diye düşünerek kurulduğu aşikar. Ayrıca yüce Mason diye bir kavram yoktur. Yücelik Mason olunarak bir insana verilen bir paye değildir. Ayrıca sitenin tutup da masonluğu tam olarak açtığı da söylenemez. Çoğu tartışma etik, iyi olmak ve inanç üzerine. Sitede hiç bir Masonun tutup da bir çalışmasını paylaştığını göremezsiniz.

Aralık 18, 2011, 07:57:50 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Mason'un röportajını okumuştum, tekrar okudum. Bu sitenin gerçekte ne maksatla kurulduğu yazmıyor, belkide gösterilen gerekçe tek başına yeterli gelmedi bana.

Belkide, Harun Yahya ve benzeri zihniyetlerin önünü herzaman kesen(!!!) 10 yıllık bir iktidarın, en karanlık sayfalara imzalar attığı bir tarihte Türkiye gibi bir yerde böyle bir sitenin açılmasını ve varlığını sorunsuz bir şekilde sürdürmesini tam olarak oturtamıyorum kafamda.

Diğer yazdıklarınızda haklısınız S.n Abezethibou.

Saygılarımla.

Aralık 18, 2011, 11:28:47 öö
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sayın Mason'un röportajını okumuştum, tekrar okudum. Bu sitenin gerçekte ne maksatla kurulduğu yazmıyor, belkide gösterilen gerekçe tek başına yeterli gelmedi bana.

Belkide, Harun Yahya ve benzeri zihniyetlerin önünü herzaman kesen(!!!) 10 yıllık bir iktidarın, en karanlık sayfalara imzalar attığı bir tarihte Türkiye gibi bir yerde böyle bir sitenin açılmasını ve varlığını sorunsuz bir şekilde sürdürmesini tam olarak oturtamıyorum kafamda.

Diğer yazdıklarınızda haklısınız S.n Abezethibou.

sn.agnusdei

Bu sitenin amacını sn.mason yazı aralarında veri sanırım forum ana sayfadada şunu diyor masonluğun en doğru öğrenileceği yer burası merak edene anlama isteyene.şimdi ben eski harun yahya yazıları okuyarak başladım sonra kende kendime şu masonlara bir hadlerini bildireyim bir döveyim şunları engin bilgilerimle düşüncesi ile sırf alta düşürmek ve saldırmak için girdim bu foruma amacım buydu ama çok kısa sürede harun yahya bilgileri çok kıt ve dar pencereden oluduğu için üzerimde sırıttı ve sonra sıksık bilgi sopası yemeye başladım bu beni kendime getirdi.Doğru bilginin peşine düşürdü beni bu siteyde bu kadar uzun kalmamın tek nedeni sıfatı ne olursa olsun önyargısaız bunlar ne diyoru öğrenmekti.

Muhakkakki her sitenin bir amacı vardır ben sırası ile deist forum,ateist forum,hristiyan forum,gibi daha aklıma gelmeyen bir sürü foruma uğradım en uzun kaldığım en isabetli durduğum yer burası.Bilgisel anlamda ruhumu doyurduğum özel bir yer burası benim için.Sadece bu sebeble buradayım masonlarında bu kadar baskı altında kendi doğrularını anlatma zaruretleri vardır o yüzden ben sn.masonu kendi sınırları içerisinde her bilgiyi vermeye çalıştığını düşünüyor ve tebrik ediyorum.

saygılar

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Aralık 18, 2011, 12:20:30 ös Gönderen: MASON »
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 18, 2011, 04:36:23 ös
Yanıtla #7
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Amaç sosyalleşmek esasında masonlar bunu yüzyuze yapamadıgı için ve haricilerede mason oldukarını hep haykırmak istiyorlar fakat mason kuralları gereği bu yasak  hayati tehlike sözkonusu aşağılama söz konusu ve şu saçma sapan iddalara yanıt vermek istiyorlar.

2-Haricilerin gözünde nasıllar ?

3-Hariciler onların düşündükleri konuda ne düşünüyorlar.

4-Bu siteden mason olamassınız diye bi idda atılmış ama ole değil bence her ne kadar sert kuralları olsada masonluğa kabul için Akıl mantık mesleğnde öncü kişi olma erdemli şerefli kişi olma bilgiyi kutsal kılma gibi özellikleri barındıran kişiler alınacağı söylenıyor.Bu vasıflara sahip kişi bu forumdaysa neden almasınlar.Ha bu site üzerinden başvuru kapalı onu unutmayalım hep soylendi forumlarda Mason olmayı gerçekten istiyorsa, Kalbi masonsa gelir kapıyı çalar tabii kapıyı çalacak yüreği varsa.

5-Veri ve bilgide topluyolar.

6-Her zaman ki amaçlarına ulaşmış deiller.Forum masonların istedeği kıvamda deil.Bu yuzden birazda eğlencelik bi mekan olmuş bazı masonlar için ama ciddiyetlerinide koruyolar.Üstad kızabilir.

7-Esas alındıgında Masonların amacı deil bizim amacımız nedir? derim ben

8-2005 de bır Mason kardesın aklına böle fikir gelmiş Üstad da izin vermiş ve 2006 harici kısmı açmışlar sanırım. İyide yapmişlar.

9-Bazı boşlukta gezen dostlarda soruyolar ne işimiz var burda ne faydası var bıze onlara ne faydası var.dünyaya ne faydası var.

10- Herkez inandığını yaşıyor bu dunyada yaşamalıda

Saygılarımla

2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.