Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İNSAN MAYMUNDAN DEĞİLDİR  (Okunma sayısı 89259 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 07, 2012, 10:54:38 öö
Yanıtla #60
  • Ziyaretçi

Sn DEDE,

Bulunduğunuz bölüm Masonlar.org sitesinin Harici Forum kismidir. Bu Forum bölümünde Mason olmayanlar da yorum yapabilmektedir. Kahir ekseriyette bu bölümde Harici yani Mason olmayan kisilerden oluşmaktadır. Forumda Mason olan üyelerin uyelik statülerinde Mason olduklarını belirten ifadeler mevcuttur. Bu başlık altında şimdiye dek yorum yapan Kardesim bulunmamaktadır. Bu ve benzeri başlıklarda da Masonların katılımı çoğunlukla yoktur. Bu ve benzeri konularda Yalnızca su an benim yaptıgım gibi yonetsel ya da yanlış anlaşılmaya cevap niteliği taşıyan mesajlar gönderilmiştir Masonlar tarafından.

Saygılarımla.
Düzeltme:
Sitenin içeriğini tam olarak bilmeyen benim gibi üyeler böyle hatalar yapabiliyorlar. Yazımda yer alan masonlar sözcüğü yerine "masonlar.org üyelerinin bir bölümü" olarak bir düzeltme yaparak bu konuda serzenişte bulunan mason arkadaşlardan özür diliyorum...

Ocak 20, 2013, 10:36:56 ös
Yanıtla #61
  • Aktif Uye

Darwin araştırılmalı derim. Ama düzgün araştırılmalı, ayrıntılar önemli. Şöyle açıklayayım :
Darwin Yahudi idi. Yahudiler kendilerinin insanlardan daha üstün bir ırk olduklarına inanırlar. Yani onlara göre, Yahudiler insanlardan bir üst sınıfta.
ve Darwine göre; Yahudiler tamamen insanlardan geliyorlar ve insanlar. Ama Yahudi olmayanlar maymundan türemiş, evrim Yahudi olmayanlar, yani alt sınıflar için geçerli.

Efendim yıl bilmem kaç.. Obama'dan önceki yönetim, Bush iktidarda ABD'de gericilik-milliyetçilik almış başını gitmiş ırağa savaş açılmış bundan cesaret alan dinciler okullarda evrime karşı savaş açmış konu davalık olmuş ..
Sonuçta ne mi olmuş ? Dinciler bilim insanlarından öyle bir tokat yemiş ki hakettikleri gibi okullardan  gitmişler.
şu linkteki videoları seyrederseniz hem davanın konusunu, amerikan siyasetini, davada savunulanları çok güzel bir şekilde izleyebilirsiniz 2 saat kadar sürüyormuş :

Ken Miller - Akıllı Tasarım'ın Çöküşü 1/13

Bunu seyrettikten sonra neden Amerika dünyanın süper gücü, neden pozitif bilimlerde bütün nobel ödüllerini alıyor, neden bilim dünyasına yön veriyor anlayacaksınız.
Ülkede gerici bir iktidar olmasına rağmen, Amerika'nın bilim konusunda ne kadar hassas olduğunu göreceksiniz.
Adequatio intellectus et rei

Ocak 21, 2013, 10:51:33 öö
Yanıtla #62
  • Ziyaretçi

Sn. Melina

Alıntı
Yahudiler tamamen insanlardan geliyorlar ve insanlar. Ama Yahudi olmayanlar maymundan türemiş

bu konuyu nerde okudunuz ? yada kaynak verebilirmisiniz ?

Saygılarımla,
418

Ocak 21, 2013, 11:47:02 öö
Yanıtla #63
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn. Melina

Alıntı
Yahudiler tamamen insanlardan geliyorlar ve insanlar. Ama Yahudi olmayanlar maymundan türemiş

bu konuyu nerde okudunuz ? yada kaynak verebilirmisiniz ?

Saygılarımla,
418

Talmud
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 21, 2013, 12:13:20 ös
Yanıtla #64
  • Ziyaretçi

karahan,

talmud'da okuduğunuz yeride kopyalarsanız daha iyi olur , zira talmud farklı birşeyden bahsetmiş olabilir...

Ocak 21, 2013, 12:34:56 ös
Yanıtla #65
  • Seyirci
  • Uzman Uye

"Yeryüzünde bütün memleketler İsrail toprağı yanında aşağılık kalır."

Kethuboth 111b:

"Dünyada hakimiyet sağlayacak en önemli unsurlardan biri çok üremektir. Bütün yeryüzündeki gayri Yahudiler eşektir. O gün geldiği zaman bunlar yer altında kendileri için kazılmış olan yerlere girip ebediyen yer altında yaşayacaklardır."

Kethuboth 76a:

3. Yahudilerin ruhları Allah’ın ruhundan gelir. Yahudi olmayanların ruhları ise pis ruhdandır.

4. Yahudiler müstesna olmak üzere insanlar erkeklerin nutfelerinden yaratılmıştır. Ecnebiler (Yahudi olmayanlar) hayvan suretinde yaratılmaları gerekirken, insan suretinde yaratılmışlardır ki yahudilere layıkıyla hizmet etsinler. Çünki Dünya yahudiler için yaratılmıştır.

5. Yahudiler, Allah indinde ekser meleklerden daha muteberdir.

6. Eğer yahudiler yaratılmasaydı toprağın bereketi yok olurdu ve ne yağmurlar ve ne de güneş yaratılırdı.

(Hakikat-ul Yehud, sahife-16)

YAHUDİ OLMAYAN İNSANLARA BAKIŞLARI

1. Ecnebiler (Yahudi olmayanlar) köpekler gibidir.

2. Yahudi dininden olmayan diğer insanlar sadece köpek de değildir, onlar hem de eşektirler.

3. Yahudi olmayanların evleri hayvanatın ahırlarıdır.

4. Bir yahudiye, ecnebilerden birini bir tehlikeden ve beladan kurtarmak haramdır.

5. Bir ecnebiyi yani yahudi olmayan birini öldüren bir yahudi, Firdevs cennetinde ebedi saadetle mükafatlandırılır.

(Hakikat-ul Yehud, sahife-17)

2. İnsanlardan, yani yahudilerden birinin malını çalmak caiz değildir. Fakat yahudi dininden olmayanların malını çalmak caizdir.
(Yalnız Yahudi olanlara insan gözü ile bakılır. Yahudi olmayanlar birer hayvandır),
(Allah dünyanın bütün servetini sadece Yahudilere tahsis etmiştir),

Uzayıp gidiyor liste

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 21, 2013, 12:43:24 ös
Yanıtla #66
  • Ziyaretçi

karahan,

nerede yahudi olmayanların maymunlardan geldiğinden bahsedilmektedir ? ben göremedim ,   bildiğim kadarı ile  şifreli yazılmıştır alfabelerin kullanımı vs... kelime ağırlıkları vs..
kabalada insanin hayvani yönünden bahseder , bu tamamen ruhsaldır
ben hala yazdıklarınızdan maymundan gelmedir ifadesi göremedim.... konuyla ilgisi olmayan yazıları kopyaladığınızı düşündürdü bu bana...

Ocak 21, 2013, 12:50:25 ös
Yanıtla #67
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ben maymun demedim,yukarıdaki ifadelerde zaten bizlerin insan olmadığı köpek yada eşşek olduğu yani insan olmadığımız için herhangi bir hayvan ayrımı yapmıyır maymun olmak eşşek yada köpek olmaktan daha iyi yada kötü değil.Sn.Melina hn.sözü oda sanırım benim gibi algıladı lakin onun kast ettiği şey biraz farklı evrim teorisi maymun üzerine bina edildiği için biz insanlar maymun soyundan yahudiler ise allahın özel yarattığı insan oluyor ben böyle anladım sözlerini.

Maymunu aramanın mantığıda pek yok yani anlayacağınız.

EDMUND BURKE

Ocak 21, 2013, 01:32:02 ös
Yanıtla #68
  • Ziyaretçi

konu evrim teorisi , Sn. Melina ya kızmıyorum burda birçok kişi bir çok şey yazıyor çiziyor , Darwin bir billim adamıdır ,
evrim konusunda çalışmalar yapmıştır , yahudilere göre insanların maymundan geldiğini söyledi bende bunun kaynağını merak ettim doğal olarak, çünkü bir çok aslı astarı belli olmayan yazı var,
karahan'da talmud olarak belirtti kaynağı , hangi bölümü talmud'un ? bir kaç yazı kopyaladı kopyalanan yazılara bakıyorum
- israil toprağının övülmesi
- yahudi olmayanlara söylenen çeşitli sözler
- yahudi olmayanların hayvan suriyetinde yaratılması
- yahudi olmayan ruhların kötü ruhlar vb olduğu pis olduğu vs...
- yahudi olmayanları kurtarmanın haram olduğu...
- cinayetle ilgili yazılar...
- hırsızlık vs... konuları
genel olarak durum böyle , konu ne ? evrim bu yazıların kopyalanması konuya ne fayda sağladı ? hiç neden hiç ?
evrimle ilgili bölüm yok ruhsal yönden yada mecazi yönden inceleme var...

Ocak 21, 2013, 01:45:18 ös
Yanıtla #69
  • Uzman Uye

Eeeeeee bagislayin ama Islam"in Tanrisida Darwin"i hakli cikariyor eger sayin Melina arkadas hakliysa ( ki bu sonuca nasil hangi kanitlara dayanarak varmissa bilmiyorum ama ).

Buyrun Kuan-an´dan bir ayet.

Bakara Suresi 47. Ayet.

Ey Israil ogullari, size verdigim nimetimi ve sizi älemlere üstün kildigimi hatirlayin.

Yapmayin arkadaslar hani anti semitizminde bir ölcüsü olmali yani..