Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Sektörde Yenilik Yaratmak  (Okunma sayısı 3672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 15, 2019, 03:46:38 ös
  • Yeni Katilimci
  • *
  • İleti: 27
  • Cinsiyet: Bay

Merhaba,

İşletme ve ekonomi alanında yazmakta olduğum yazıları sizle paylaşmak isterim.


Sektörde Yenilik Yaratmak

Girişimciliği esasında inovasyon yaratıcılık gibi kelimelerle bağdaştırıyoruz. Fakat her zaman yenilikçi olmak ya da sürekli üstüne koyup yeni bir şeyler bulmak konusunda çaba gösteremiyoruz. Çünkü her insanın hayal gücünün ya da çalışma azminin bir sınırı olduğunu unutuyoruz. Eğer ki ne kadar sınırları genişletirsek kendi dünyamıza aynı oranda yenilik katmış olacağız.
Farz edelim ki bir girişimde bulunacağız ve bunun getirdiği sıralı işlemleri yapmaya başlıyoruz. Fikrimizi gerçekleştirmek bir işletme olmak insanlığa fayda getirmek için bir girişimde bulunuyoruz fakat ne kadar yenilikçi sistemleri kullanıyoruz ya da ne kadar yeniyi üretiyoruz konusunda da bir düşünmemiz gerekir. İçinde ilerlediğiniz zamanın öncesinde yapılmamış, akla gelmemiş bir şeyi pazarlamak var ve bir de sadece çocukluğunuzdan gelme bir hayali gerçekleştirmek ya da imkanlarınızın desteklediği seviyede bir girişimde bulunmak var. Tahmin edersiniz ki ikisi oldukça farklı hisler. Bir şirket kurduğunuzu düşünün ve strateji belirlemeniz gerekecek bu stratejilerin ilk sıralarında şirketinizi reklam yoluyla tanıtmak ve ürettiklerinizi, hizmetinizi pazarlamanın en makul yollarını araştırma yoluna gideceksiniz. Bunun gibi zorlu fizibilite araştırmalarından kaçmanın tümevarım yoluyla gidecek olursak en kolay yolu girişiminizin yeni bir şey yaratmak amacı taşımasıdır. Daha önce olmayanı insanlığın hizmetine sunarsanız dolaylı yoldan dilinize yeni bir kelime katmış olacaksınız ve bu insanların dikkatini çekecektir. Henüz bulunmamış bir şeyi üretip kendine has özellikleriyle isimlendirirseniz ürününüz zaten kendi kendisini tanıtacaktır, parmakla gösterilecektir ve merak duygusu uyandıracaktır. Bunu bu zamana kadar kullandığınız teknolojik ürünlerle örneklendirebilirsiniz çünkü daha önce ismini bile bilmediğiniz bir şey sizin kelime dağarcığınızda yer edinecektir.
Olanı geliştirmek bazı şeyler için geç kaldığını düşünen insanlar içindir fakat olmayanı bulmak henüz her şey için erken olduğunun farkına varanlar içindir.


Teşekkürler.
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2019, 09:18:36 öö Gönderen: ANARCHOSA »