Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tarladaki Mezar...  (Okunma sayısı 13354 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 07, 2008, 01:08:13 öö
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

.... zorunlu harcamalar için 10.000,00YTL yatırmanız gerekecek... ayrıca eğer bu çok diyorsanız ve sadece görüşünüzü soyleyin biz yaparız derseniz bu takdırde 2.000YTL yeterli olacaktır. :)

sn skullG; zorunlu harcamalara neler dahil ?
Gerçeğin çölü

Nisan 07, 2008, 01:12:31 öö
Yanıtla #21
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

.... zorunlu harcamalar için 10.000,00YTL yatırmanız gerekecek... ayrıca eğer bu çok diyorsanız ve sadece görüşünüzü soyleyin biz yaparız derseniz bu takdırde 2.000YTL yeterli olacaktır. :)

bu sualinizle danışma işlemi de başlamış olur... :) zorunlu harcamalar, yol masrafları, yazışmalar, ruhsat harcamaları, vergi, harç ödemeleri vb. gibi kazı izin belgesi almak için yapılacak olan işlemler için harcanacak meblağdır... tabi buna bizim alacağımız tutar da dahildir. :)

Nisan 07, 2008, 01:12:57 öö
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Ben ilkokulun bir kismini yenikoy ilkogretimde okudum(istanbul) orasi baya bir eski yerlesim yeriydi. Neyse ben hep cocukken kazardim. Birgun okul bahcesinde kazdim kazdim kazdin.... Bir baktim mezar tasi baya eskiye benziyorsu. O gunden sonra arkadaslarim benden korkmaya basladilar. Okulun yaninda da guya perili ev vardi yani baya bi korkuttum insanlari.
''Kızıl elmada buluşalım''

Nisan 07, 2008, 01:15:26 öö
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

bu sualinizle danışma işlemi de başlamış olur... :) zorunlu harcamalar, yol masrafları, yazışmalar, ruhsat harcamaları, vergi, harç ödemeleri vb. gibi kazı izin belgesi almak için yapılacak olan işlemler için harcanacak meblağdır... tabi buna bizim alacağımız tutar da dahildir. :)

%20 indirim yok mu? :D Biliyorsunuz, aynı üniversiteliyiz ya :D

Nisan 07, 2008, 01:18:39 öö
Yanıtla #24
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. blossom,

zaten hayrına iş yapmaktan "iş" yapamaz duruma geldik. pek muhterem bir hocamın son zamanlarda dilinden düşürmediği bir ifade var "ya hu hiç kimse ölmüş babama rahmet okumuyor" :)

Nisan 07, 2008, 01:20:12 öö
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

sn. blossom,

zaten hayrına iş yapmaktan "iş" yapamaz duruma geldik. pek muhterem bir hocamın son zamanlarda dilinden düşürmediği bir ifade var "ya hu hiç kimse ölmüş babama rahmet okumuyor" :)

Ben rahmet okurum muhterem hocanızın babasına :D

Nisan 07, 2008, 01:22:58 öö
Yanıtla #26
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bize de mi aynı tarife sn skullG :(
ve ayrıca kazıyı yapacak bir ekip tahsil edilebilir mi ?
sn Blossomla ikimiz hem rahmet okuyup hem kazarsak 2 yılda anca buluruz defineyi :)
Gerçeğin çölü

Nisan 07, 2008, 01:23:30 öö
Yanıtla #27
  • Uzman Uye

Ben 10.000 ytl ye karting takimi kurar turkiye karting yarislarina katilirdim var mi sponsor :) :):)
''Kızıl elmada buluşalım''

Nisan 07, 2008, 01:27:10 öö
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

bize de mi aynı tarife sn skullG :(
ve ayrıca kazıyı yapacak bir ekip tahsil edilebilir mi ?
sn Blossomla ikimiz hem rahmet okuyup hem kazarsak 2 yılda anca buluruz defineyi :)

Sn. alaaddin gibi en iyisi sponsor bulalım kendimize :D

Nisan 07, 2008, 01:32:41 öö
Yanıtla #29
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

bulduğunuz kemiklerle ilgili olarak Sn. One,

galiba adli tıp kurumunda kemikten çeşitli testlerle yaş tespitinde bulunulabiliyor. eğer uğraşmak isterseniz, kemiklerin ne zamana ait olduğu gibi bulgulara ulaşabilirsiniz. eğer kemikler yakın bir tarihe ait ise hazineyi unutabilirsiniz, yok hazine bulunabileceği ümidini doğuracak bir tarihe tarihlenirse hem hayallarinizi daha güçlü kurabilir hem de bu iş için emek, vakit ve para ayırmayı düşünebilirsiniz.