Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk’ta ‘kullanılma’ var mı?  (Okunma sayısı 11289 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 16, 2019, 05:49:32 ös

Bu soru sadece Türkiye ‘deki değil tüm ülkelerdeki kabul edilmiş locaları kapsayan bi soru olacak.

Misal; Bir kişi, yüksek bir mevkiye geldi. Etkili bir pozisyonda ama karakter olarak mason olabilecek biri değil. Yani iyi biri değil diyelim. Masonluğu’da kendi çıkarı için kullanmayı düşünüyor. Masonluk böyle bir kişiye teklif götürür mü? Eğerki götürürse ve kişi de kabul ederse, bu kişiye şunu yapsan daha olur diye direktiflerde bulunulur mu? Masonluğun o anın gereği olarak gördüğü şeyleri (İyi ve ya kötü) yaptırılır mı? Yaptırıldıktan sonra artık bu kişiye gerek kalmadığı düşünülüp, o kişi ile ilişkiler kopartılıp, önü kesilebilir mi?

Burada amacım masonluğu kötülemek değil. Sonuçta bu tür ‘kötü kişiler ‘in güç ile elde ettiklerinin cezasını çekmelerinde bence sorun yok.

Misal bir örnek. Trump böyle biri mi? Benim bildiğim Amerika ‘da başkanlar genelde mason oluyorlar. Bu bilgi yanlış olabilir tabiki.

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2019, 05:52:57 ös Gönderen: Mandıra Filozofu »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Ağustos 16, 2019, 07:13:22 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Masonlardan bir kişi dahi itiraz etse Mason olamaz diye biliyorum ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 16, 2019, 07:20:28 ös
Yanıtla #2

Peki diğer ezoterik gruplarda bu tür birşey var mı? diyeceğim ama bunu tabiki öyle bir ezoterik gruba üye olmayanlar bilemez. Boş bi soru oldu  :)

Sevgiler
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Ağustos 17, 2019, 03:03:11 ös
Yanıtla #3

Peki diğer ezoterik gruplarda bu tür birşey var mı? diyeceğim ama bunu tabiki öyle bir ezoterik gruba üye olmayanlar bilemez. Boş bi soru oldu  :)

Sevgiler

Amerika açısından belirttiğiniz amaçla Masonluktan çok daha kolay kontrol edebilecekleri gruplar var. Son dönem başkanları da Mason değil. Ancak Skull&Bones vs olabilirler, bilemiyorum.
İngiltere ve Avrupa'da da meslek genç nesil için ilgi çekici gelmiyor diyebilirim.

Türkiye'de ise Mason olmak değil ama malum partilerde üye olmak "kullanışlı" olmaya daha uygun eğer aranan buysa...

Anlayacağınız beklentisi bu olanlar siyasi parti veya iş adamı derneklerini denemeliler.

Amerika’daki son başkanların mason olmadığı önceden de söylenmişti. Nitekim yaptıkları faaliyetler ve açıklamalarından mason olmadıklarını ben de sezebiliyorum. Trump’ı görüyoruz misal.. Tüm Amerikan aydınlanma dönemi düşüncelerini yıkıp yokediyor. Benim gözümde karanlık biri.

Peki masonluğun elinde bu tür karanlık kişilerin böyle mevkilere gelmelerini engelleyecek güç var mı? Eğer varsa niye bu tür adamların yükselişine göz yumuluyor.

Masonluk dışında aydın grupları ilgilendiren bir sorum daha var. Misal trump seçim döneminde cambridge analytica’nın analizlerinden faydalandı. Bunu bu grupta(cambridge analytica’da) arkadaşları olan sayın Erhan Altunay söylemişti. Cambridge analytica gibi aydın bir yapılanma niye Trump gibi birine destek verdi? Kafam almıyor.

Dünya’nın aydınları ne kadar aydın? (bu masonlar dışını kapsıyor yanlış anlaşılma olmasın) Bildikleriniz doğrultusunda, hatta felsefi açıdan da beni aydınlatırsanız sevinirim sayın ANARCHOSA.

Sizi yorduğumun farkındayım, illa cevap vermek durumunda hissetmeyin kendinizi. Sadece bir durumu dile getirmek istedim.

Sevgiler sayın ANARCHOSA.
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2019, 04:02:42 ös Gönderen: Mandıra Filozofu »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Ağustos 17, 2019, 04:46:35 ös
Yanıtla #4
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

"Peki masonluğun elinde bu tür karanlık kişilerin böyle mevkilere gelmelerini engelleyecek güç var mı? Eğer varsa niye bu tür adamların yükselişine göz yumuluyor. "

Soru Sayın ANARCHOSA'ya sorulmuş ama ben de görüşümü bildirmek isterim.

Yanlış soru sormuşsunuz bence Sayın Mandıra Filozofu. Masonluğun elinde böyle bir güç olup olmamasının önemi yoktur. Masonluk böyle işlerle uğraşmaz.

Son Amerikan başkanlarının skull&bones üyesi olabileceği belirtilmiş.

Skull&bones üyesi olmak için, Yale Üniversitesinden mezun olmak ve en az 7 kuşak WASP (white anglo saxon protestant) olmak gerekiyor.

Trump Yale mezunu değil, Skull&bones olamaz.

Obama siyahi, Skull&bones olamaz.

Bush ve Clinton olabilirler, ikisi de Yale mezunu.

Resmi kayıtlara göre, 1977'den beri Mason ABD başkanı yok. Ama bir çoğu 33. derece ile onurlandırılmıştır.

Bunun yanında Mason olmayıp, paramasonik örgütlere üye ABD başkanları mevcuttur.

Bunlar pek tabii perdenin görünen yüzü, perde arkasında , başkanların " a takımında" onlarca Mason bürokrat, bakan ve Beyaz Saray çalışanı görev almıştır. Hatta bazı başkanların sağ kolları Masondu.

Saygılarımla ve sevgilerimle

* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Ağustos 17, 2019, 05:49:00 ös
Yanıtla #5

"Peki masonluğun elinde bu tür karanlık kişilerin böyle mevkilere gelmelerini engelleyecek güç var mı? Eğer varsa niye bu tür adamların yükselişine göz yumuluyor. "

Soru Sayın ANARCHOSA'ya sorulmuş ama ben de görüşümü bildirmek isterim.

Yanlış soru sormuşsunuz bence Sayın Mandıra Filozofu. Masonluğun elinde böyle bir güç olup olmamasının önemi yoktur. Masonluk böyle işlerle uğraşmaz.

Son Amerikan başkanlarının skull&bones üyesi olabileceği belirtilmiş.

Skull&bones üyesi olmak için, Yale Üniversitesinden mezun olmak ve en az 7 kuşak WASP (white anglo saxon protestant) olmak gerekiyor.

Trump Yale mezunu değil, Skull&bones olamaz.

Obama siyahi, Skull&bones olamaz.

Bush ve Clinton olabilirler, ikisi de Yale mezunu.

Resmi kayıtlara göre, 1977'den beri Mason ABD başkanı yok. Ama bir çoğu 33. derece ile onurlandırılmıştır.

Bunun yanında Mason olmayıp, paramasonik örgütlere üye ABD başkanları mevcuttur.

Bunlar pek tabii perdenin görünen yüzü, perde arkasında , başkanların " a takımında" onlarca Mason bürokrat, bakan ve Beyaz Saray çalışanı görev almıştır. Hatta bazı başkanların sağ kolları Masondu.

Saygılarımla ve sevgilerimle

Teşekkürler sayın Caliper. Umarım 1977’ye geri döneriz(Türkiye’nin o dönemdeki sağ sol çekişmesi olmadığı şekilde tabiki).Çünkü dünyanın çivisi çıkmış durumda. Milliyetçilik gereksiz boyutta arttı hatta ırkçılık.

Yaptıklarına bakılınca daha önce de söylemiştim Trump KKK tarzı bir ırkçı gibi davranıyor.

Güzel günler görmemiz dileğiyle.

Sevgiler sayın Caliper. İyi tatiller dilerim. :)
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2019, 06:19:50 ös Gönderen: Mandıra Filozofu »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci