Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mustafa Kemal Atatürk'ün Mason Olduğu İddiasıyla İlgili Bir Soru  (Okunma sayısı 135664 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 04, 2009, 08:12:35 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sayın aaron ne demek masonluk bugünkü gibi ayağa düşmemişti ?  misafir olduğunuz bir sitede ev sahipleri hakkında bu kelimeleri kullanmak hiç güzel şeyler değil, size çok sevdiğim  bir sözü yazmak istedim , umarım anlarsınız.

'' sesini değil sözünü yükselt Yağmurlardır büyüten zambakları GökGürültüleri değil''

sayGılarımla,
Her şey bir adımla başlar...

Ocak 04, 2009, 09:06:50 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Mericcan,  Algida seçici olmamanız dileğiyle, umarım anlarsınız.

*şahsımla ilgili, buna ve muhtemel yazılarınıza başka yanıt yok.

Ocak 09, 2009, 12:39:04 öö
Yanıtla #12
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

sayın aaron Atatürk'ümüze olan sevgi ve saygınızı içten taktir ediyorum ancak masonluk ayağa düştü derken neyi kastettiniz merak ettim tahmin ediyorum ki saygısızlık etmek istemediniz lütfen açıklayın
Memento Mori

Ocak 22, 2009, 09:49:10 öö
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

M.KemaL Atatürk her zaman kendi fikirlerinin adamı olmustur o su bu guruba uye ve onların fıkırlerını savunanlardan onlmaktan kacınmıstır Ataturkun cok yakın arkadasları cuhuriyeti kurarken ona destek olan ve devrimlerini birlikte gerceklestıren arkadaslarının bir cogu masondu.Ataturk gorunurde mason locası uyesı degıldı ama fıkırlerındekı cagdaslık uygarlık mason fikirleriyle paraleldi.

Şubat 06, 2009, 02:10:32 öö
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Bay aaron bu sitenin ismi masonlar.org ve bu sitenin bazı konuları Masonlluğa yönlendirerek konuşulması gayet doğal. Size bazı şeyler anlamsız gelebilir ama başkalarının kafasında bir düşünce olmasına sebep olabilir.
Mesela Atatürk Mason ve üst derecelere kadar yükseldiğini düşünelim; Ozaman Atatürk'ün Mason olduktan sonraki düşüncelerini, yaptıklarını ve kişiliğini ona göre yorumlayabiliriz.
Ama eğer Atatürk Mason değilse, dışrak olanlar için bir anlam ifade etmez ama Masonlar için ise Atatürk önlüksüz bir Mason'dur.

M. Kemal Atatürk mason olsa ne olur, olmasa ne olur?

Bu kadar ağır bir laf ettiğinize göre herhalde bunu ayrıntılı bir şekilde açıklarsınız. Eğer bir ya da iki kişinin söylediğiyle böyle bir düşünceye sahipseniz, siz her söyleneni sorgulamadan araştırmadan kendi yorumunuzmuş gibi ifade ediyorsunuz.
Masonluk şimdiki gibi ayağa düşmeden önce(kusura bakmayın bu benim fikrim)

Yine başkasının düşüncelerini yazmışsınız.Bu da Murat Bardakçı'nın düşüncesi. Eğer sizin bilginiz ise kaynaklarını buraya yazarmısınız.
Murat Bardakçı'nın dediğine göre o dönem de Abdülhamit jurnalcileriyle meşhur. Bu kadar güçlüyken ve bukadar jurnalci varken neden localara jurnalci sokamadığı bana komik geliyor. Mesela şuan MİT görevlisi ya da muhbiri localarda kesinlikle olmadığını söyleyebilirmisiniz.
(Masonluk)oldukça muntazam korunaklı bir liman olarak görülmüştür.Zira dönemde herkes jurnalcidir.

Tamer Ayan'ın Atatürk ve Masonluk kitabını okudunuz mu?
Atatürk'e hiç kimse ne bir masondur, ne de mason değildir, diyemez çünkü bunu kanıtlayacak bir delil yoktur-ki olsa da açıklanmaz.
Bence sizin söylemleriniz hikaye bile değil olsa olsa masal olur. Çünkü Atatürk kastettiğiniz bu topraklarda doğmamıştır. Atatürk'ün harcının hangi topraklarda olduğunun hiçbir önemi yok. Önemli olan ne yaptığı ve nasıl yaptığıdır.
Atatürk bir düzen sanatçısıydı ve onun harcı bu topraklardı.Gerisi hikaye.

saygılar

Şubat 08, 2009, 01:27:45 ös
Yanıtla #15
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bay aaron daha uygun bir tarz kullansanız söyledikleriniz daha etkileyici olabilir, iddiaları sunuş şekliniz iddianızın önüne geçiyor..

Saygılarımla
Dışarıdan içeri baktığında anlayamazsın;içeriden dışarı baktığında anlatamazsın.

Şubat 24, 2009, 05:00:08 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Ben Atatürkün sabetaycı oldugunu duymuştum yanılmıyorsam Yalçın küçük bir kitabında alatıyordu ismini unuttum. Kendisi Sabetay Sevi'nin mesih olduguna inanıyormuş

Şubat 24, 2009, 05:05:02 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Atatürk sevmeyeşiniz pkk'nın adamlarına sığınmanızı sağlamış.
Dikkate aldığın adama bak;

Ben Atatürkün sabetaycı oldugunu duymuştum yanılmıyorsam Yalçın küçük bir kitabında alatıyordu ismini unuttum. Kendisi Sabetay Sevi'nin mesih olduguna inanıyormuş

Şubat 24, 2009, 05:14:28 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Yalçın Küçük Allah mı sığınalım ? Dogrudur yanlıştır adam birşeyler yazıyor

Şubat 24, 2009, 05:33:31 ös
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Bir benzerliğiniz var yalçın küçük'le ikinizde kaynaksız konuşuyorsunuz.
saygılarımla