Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yurdum İnsanı  (Okunma sayısı 3567 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 19, 2007, 11:05:22 öö

Omnia mors aequat

Eylül 19, 2007, 11:14:21 öö
Yanıtla #1

Üzücü ve acı gerçekler ya aslında artık bu gibi şeyleri görmek istemiyorum kendi kişisel fikrimce çok basitçe şeyler bunlar ve artık yaşadığım ülkede ya da dünyada bu ve benzeri şeyler olmasın ya İnsanlık adına çok büyük bir kayıp!

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 19, 2007, 02:56:03 ös
Yanıtla #2

Hemen belirteyim bu sözlerimi okuyanlar herhangi bir şekilde yanlış bir algılama olmasın diye bir açıklama yapmak istedim; bakın ben kendimi pek de bilgili görmüyorum ve öğrenmem gereken çok şey var hayatım hep öğrenmekle geçecek ve hiç kimseyi hiçbirşeyden dolayı da yargılamak ya da sözüm ona küçültmek gibi bir gayem asla olamaz! Doğrusu içim rahat etmediği için bu açıklamayı yapmayı uygun gördüm; çünkü biliyorum ki her insanın üzerinde bir Yaratıcı vardır, neyle yargılarsam onla yargılanacağıma göre sonuç itibariyle benim de ne bir kimseden üstün ne de aşağı bir durumum yok ve şöyle ki tabiki insanlar arasında çeşitli farklılıklar olacaktır bu çok normal ama bir başkasında varolan ve bende olmayan bir özellik gördüğüm zaman ise o kişiye hayranlıkla bakarım yani kıskançlık duygusunu beslemem, hepimiz Tanrı'nın Yarattığı Kullarız ve bu yüzden de birbirimizi sahip olduğumuz birtakım özelliklerden dolayı küçümsemek gibi bir yaklaşım sergilemek çok çirkin bir davranış olacaktır.
Yalnız bu kadar çağ atlamış olan dünyamızda halen böyle şeylerin olması artık bizi kendi adıma söylüyorum bıktırdı ve usandırdı_     
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 19, 2007, 03:35:02 ös
Yanıtla #3
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Bu görüntüler gercekten cok üzücü. Özellikle arada bi TR TV`sini actigim manzaralar gercekten icler acisi. Toplumu egitimden ve aydinliktan uzak tutan bu sistemin ürünleridir bunlar. AB icin gercekten hazirmiyiz diye bir yeni konu acim ben.

Saygilarimla
Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Eylül 19, 2007, 03:45:32 ös
Yanıtla #4
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

bir baba evladına bunu yapar mı? tüm aleme rezil eder mi? eder...

cabrio murat mükemmel... insanoğlu nelere kadir, arabada bulunan pek çok özellik 0 km araçlarda bile yok, mesela kısa ve uzun hüzmeli farlar, benzin bitince otomatik duran motor, opsiyonel devir göstergesi, ayakla çalışan otomatik gaz pedalı ve dğer okurken karnıma ağrılar girdiren müthiş özellikler :) 

aklıma selçuk erdem karikatürleri geldi... "TÜRKSÜN Dİ Mİ?" sorusuyla bitenleri.

Ekim 05, 2007, 08:47:56 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bende ekliyeyim bi şeyler...

Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ekim 10, 2007, 05:59:26 ös
Yanıtla #6

« Son Düzenleme: Ekim 10, 2007, 06:01:09 ös Gönderen: nietzsche »
ars longa, vita brevis...