Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Elektronik Gizem  (Okunma sayısı 2975 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 12, 2008, 07:35:41 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu dosyayı, ilk olarak değerli bir dostum benle paylaşmıştı. Tabiki üzerinde epeyce bir konuştuk, fikir alışverişi yaptık. Çekim gücü vb... fikirler yürüttük. Bu nasıl mümkün olabilir diye. Kendi adıma, gözlerimi kapattım, kimi zaman da bulunduğum odanın dışında denedim. Sonuç yine aynı. Paylaştığım insanlarda da aynı sonuç oldu.

Sizlerin deneyimlerini sabırsızlıkla bekliyor olacağım. :)

İndir

Mayıs 12, 2008, 09:21:54 öö
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Verdiğiniz linkten dosyayı indiremedim.Başka sitelerden MagicCardstr.pps dosyasını bulup inceledim umarım aynı dosyadır.

Bu basit ve eski bir hiledir, bakmak ve görmek arasındaki farka dayanır. Birinci ekranda kart seçmeniz istenir ve sonuçta seçtiğiniz kart grubu ikinci kart grubunda yoktur. Neden?

Çünkü ilk ekranda gösterilen seçmeniz istenilen  kartlardan hiçbiri gösterilen  sonuç ekranında yoktur. :) yani neyi seçerseniz seçin zaten son ekranda yoktur.

Saygılarımla,
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2008, 09:24:01 öö Gönderen: dogudan »

Mayıs 12, 2008, 10:49:36 öö
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Sn. Dogudan doğru söylüyor, ilüzyonla daha önce basit bir şekilde ilgilenen hemen herkes bu hileyi biliyordur sanırım. Bu tarz göz aldanması oyunları çok kağıtlarla, özellikle kupa dokuz-karo altı ve karo dokuz-kupa altı ikililerini kullanırım ben de yine buna benzer bir hilede...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo