Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Majikal Çemberler  (Okunma sayısı 8357 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 31, 2011, 08:33:16 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Majikal Çemberler

Kasım 12, 2011, 11:21:58 öö
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Tamda şu anda bursada bir ara sokakta eski bir dükkanda bulduğum bu konularla alakalı kitabı okuyordum..Çok ilgimi çekti resimler..Anlamları nedir acaba bilgisi olan varmı..?
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Kasım 13, 2011, 12:42:47 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Bunlar grimorine text kitaplarında bulunabilir. Yukardakiler abramelin ve salamon lagemethonlarından alıntı. Grimorine rituelde 2 metot vardır invikasyon (davet) ve evakasyon (LHP düşüncesine göre yapılabilecek en büyük hata. Hatta bence LHP magick ile RHP arasındaki temel fark). Çember simgesi evakasyonda yapılan bir uygulamadır. Magical bir çizimde çember gördünüz mü hemen şunu anlayabilirsiniz. Bir grimorine iletişim amaçlanıyor ve bu tahkikle yapılacak. Evekasyonda çember olur demiştik birde evekasyonda çemberle iş bitince banish rutueli yapılır. Ufak farkla da olsa da. İşte grimorine kitapları da bu evakasyonu ve banish işlemini anlatır. Ben banish işlemini hep greater bir ruhun invikasyonu ile evekasyonun kırılması olarak değerlendiriyorum. Tabi bunlar latin harfleri olmuş orjinalde Abramic dildedir. İslam versiyonuna hüddam denebilir.

Kasım 13, 2011, 02:20:42 öö
Yanıtla #3
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Abezethibou

Siz bu konularda uzmansınız galıba fakat bız deılız daha yalın daha turkce bı dıl kullanırsanız sevınırım.

paylasım ıcın tesekkurler
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Kasım 13, 2011, 01:13:43 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Hay Hay,
Klasik magick ile ilgili kitaplara grimoiries denir. grimoiries kitaplarda sırayla şunlardan bahsedilir. Saat kaçta hangi gün ne zaman büyü yapılsa iyi olur. Büyü yapılırken edilecek söylenecek dualar nelerdir. Yere nasıl magical çember çizilir bunların anlamları nelerdir  hangi spritler vardır ne işle iştigaldir. Kısaca özetlersek:

* venüsün konumu çok önemlidir venus ve ayın konumlarına ve evrelerine göre hareket edilir.
* 4 adet element vardır.
* her element gurubunun canlıları vardır.
* yere çizilen cember ile ruhun gelmesi zorlanır (buna evekasyon denir) diğer bir metotda davet ederek gelmesidir (invikasyon)

Birsürü grimorine kitap vardır genellikle en populerleri abramalin ve sülenman kitaplarıdır. Süleymanın kitaplarından en populerleri greater key ve legemethon. Legemethon aslen 5  kitap (geotia en populeri :)) İnternette ararsanız kitapları bulabilirsiniz. DOğrudüzgün okuyacağım derseniz uzun bir süre ayırmalısınız. Kısa grimorineler de vardır. Örneğin Faustun kitabı (faust gerçekten yaşamış bir majisyendir Geothe onun hayatını anlatmakta.)  Ama belirttiğim gibi bir süleymanı birde abramelini okumak gerekir.  Her majisyen de okur kimi anlar kimi anlamaz.

Kasım 14, 2011, 12:45:07 öö
Yanıtla #5
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Abezethibou

Beni kırmayıp açıklma yaptıgınız için çok tesekkür ederim.

Saygılar
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Kasım 14, 2011, 02:00:43 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Açıklama için teşekkürler sayın abezethibou umarım bulabilirim kitapları :)
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ağustos 08, 2012, 06:27:59 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Sayın Abezethibou

Yabancısı olduğum bir konu  olduğu için  daha bir ilgiyle okudum,ilginç. Paylaşımınız için teşekkür ediyorum.

Kasım 14, 2012, 05:49:56 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

örnek olarak güzel